יתרונות אתר אינטרנט והזמנות אונליין לעסקים

 

לא מעט בעלי עסקים קטנים מתלבטים, ובצדק, האם להקים אתר אינטרנט שיאפשר להם לקבל חשיפה ולאפשר ללקוחות שלהם להזמין מהם מוצרים ושירותים אונליין בעזרת פרסום עסקים בצורה נכונה ברשת, להסתפק רק בעמוד בפייסבוק או ברשת חברתית אחרת, ואולי לוותר על שתי האפשרויות ולספק שירותים רק באופן פרונטאלי וטלפוני.

 

זו התלבטות לא פשוטה אך מובנית. הקמת אתר אינטרנט דורש זמן, השקעה כספית, מחשבה, גיוס אנשי מקצוע מתאימים ועוד. אם בוחרים להסתפק ברשתות חברתיות או בפעילות פרונטאלית, אפשר לחסוך את המשאבים ולהשתמש בהם בצורה שונה. מה עוד שאם בונים אתר אינטרנט, עדיין יש צורך לבצע פעילויות בזירות האחרות. מאחר ובעלי עסקים קטנים מחזיקים ברשותם תקציב לא גדול ומוגבל, אזי שההתלבטות הזאת היא אמיתית וההחלטה שלהם יכולה להשפיע לא מעט על העסק שלהם.

 

למרות שהקמת אתר אינטרנט דורש משאבים רבים, יש הרבה מאוד יתרונות בהקמתו ותפעולו. זאת כמובן בהנחה ועושים את התהליך בצורה נכונה. לשמחתם של בעלי עסקים המתעניינים בכך, ישנם הרבה מאוד אנשי מקצוע שמתמחים בכך וישנו הרבה מאוד ידע שיכול לעזור בנושא. לכן חשוב מאוד להכיר את היתרונות של הקמת אתר אינטרנט והזמנות אונליין לעסקים. חשוב לדעת איך לבצע פרסום עסקים ברשת בצורה חכמה בשביל שיהיה אפשר להפיק את התועלת המרבית מהאתר.

היתרונות של אתר אינטרנט

היתרון הבולט של אתר אינטרנט עבור עסקים, זו היכולת לייצר מרכז מידע אמין, רלוונטי, עדכני מטעם בית העסק. מדובר על אתר בו ניתן לפרסם מידע על מוצרים ושירותים, מידע אודות ההיסטוריה של בית העסק והתוכניות שלו לעתיד, על אנשי המקצוע העובדים בו, וכל פרט מידע אחר רלוונטי. לא מדובר במידע המסופק על ידי צד ג', אלא על ידי בעלי העסק והצוות שלו.

 

יתרון אחר בולט זו היכולת לייצר דרך האתר תקשורת ישירה מול הלקוחות. בין אם זה באמצעות טופס צור קשר, צ'אט, פורום או בכל דרך אחרת. כך שומרים על תקשורת ישירה וחופשית עם לקוחות, מהארץ או מהעולם.

 

זה כמובן מוביל אותנו ליתרון החשוב ביותר שאתר אינטרנט יכול לספק לבית העסק. היכולת של הלקוחות לבצע הזמנות של מוצרים ושירותים ישירות דרך האתר. באמצעות חנות וירטואלית המוקמת באתר, אפשר לבצע מכירה של כל מוצר ושירות אל כל לקוח בכל מקום, בין אם זה בארץ ובין אם זה בעולם. זה יכול להגדיל באופן משמעותי את המכירות ואת המחזור החודשי של בית העסק.

 

עסק שמקים חנות וירטואלית לא רק שהוא מגדיל את מספר הלקוחות שלו אלא זה יכול לבוא על חשבון המתחרים שאין להם חנות דומה או בעזרת גולשים שנתקלו במקרה באתר ומצאו בו מוצרים ושירותים שמעניינים אותם.

 

עוד יתרון שאפשר לקשור להזמנות אונליין, זו היכולת של בית העסק להתפתח ולהתרחב מעבר לסביבה הטבעית שלו. למשל, אם מדובר בחנות לכלי יצירה שממוקמת בשכונה בתל אביב, אזי שאם החנות היתה פועלת אך ורק באופן פרונטאלי, אז רק בני השכונה והסביבה היו מכירים אותה. ברגע שיש לחנות אתר אינטרנט, אפשר לפרסם אותו ברחבי הרשת, ואז יפנו אליו גולשים שמתגוררים באזורים אחרים בעיר, מחוץ לעיר ואפילו גולשים בחו"ל. זאת באמצעות מערכות תרגום שיכולות להציג את האתר בשפות שונות.

איך עוזרים לאתר ולחנות להצליח

בשביל שאתר אינטרנט של בית עסק וכן חנות וירטואלית המותקנת בו יצליחו, צריך לדעת איך לפרסם אותם בצורה נכונה ברשת. יש כלים ופלטפורמות שונות בהם ניתן להשתמש לשם כך.

 

בראש ובראשונה, צריך לבצע קמפיינים בגוגל, בין אם זה קמפיינים ממומנים ובין אם זה קמפיינים אורגניים, בשביל להגיע למקומות גבוהים בדירוגים של גוגל על פי ביטויים שונים, אז ניתן לקבל חשיפה בולטת ומשמעותית ברשת.

 

שנית, אפשר להשתמש ברשתות חברתיות לשם כך. פייסבוק, אינסטגרם, טיקטוק ורשתות אחרות. לשם כך צריך לעשות סנכרון מלא בין הרשתות והאתר, עם מסר אחיד, ואפשרות להגיע ממקום למקום בצורה נוחה וזמינה.

 

שלישית, בשביל למשוך קהל גולשים לאתר ולחנות, יהיה נכון להשתמש בכלים כמו מבצעים, הנחות, מועדון לקוחות וכלים שיווקיים אחרים שיכולים לעזור בכך. בין היתר, כלים אלו יכולים גם לשפר את החשיפה, לייצר תהודה יותר גדולה לאתר ולחנות ובסופו של דבר, גם לשמר את הלקוחות החדשים על מנת שיחזרו ויקנו בו.

 

ארבע, אפשר לפרסם את האתר גם במקומות אחרים שאינם ברשת. בין אם זה פרסום בעיתונות מקומית ובין אם זה במקומות אחרים. חשוב לאתר ולחנות בולטות, בשביל שכל מי שצופה בפרסומים השונים, ייראה שיש לבית העסק אתר ומשתלם לפנות אליו.

 

חמש, בשביל שהאתר והחנות יצליחו, חשוב מאוד שחווית הגולש באתר ובחנות תהיה מושלמת. לכן יש לעבור על התהליך שוב ושוב, לוודא שאין טעויות, אין תקלות, הכל מתבצע בצורה חלקה, במהלך ובסוף הקנייה הגולש מקבל את השירות הטוב ביותר. כך הוא ירצה לחזור לגלוש ולקנות באתר.

 

 

חשוב לזכור!!!

אתר אינטרנט שמוכר מוצרים אונליין חייב להכיל עמוד תקנון הכולל תנאי שימוש, החזרות, משלוחים ועוד

אל תחשבו אפילו להעתיק מהאתר אינטרנט אחר! כל אתר חייב לקבל התייחסות אישית לסוג המוצרים הנמכרים, צורת המשלוח, אופי השימוש ועוד. בנוסף אסור להעתיק בגלל נוזא הפרת זכויות יוצרים, אם תתפסו בהעתקה והפרת זכויות יוצרים יוכלו לתבוע אתכם על לא מעט כסף. זכרו שקל מאוד למצוא העתקות באינטרנט, הרבה יותר קל ממה שאתם חושבים.

 

בחלק הזה של הקמת אתר אינטרנט אסור לחסוך כדי למנוע ככל האפשר בעיות עתידיות, פעלו נכון ופנו לעורך דין מומחה שיכתוב לכם עמוד תנאים מותאם אישית!

 

ואם כבר פניתם לעורך דין, הוסיפו גם כתיבת עמוד הצהרת נגישות כדי שתדעו שאתם מכוסים - כמובן שתדאגו לכך שהאתר יעמוד בתנאי הנגישות ולא רק לכתוב אותם.

 

נכון.... זה לא זול לפנות לעורך דין

אבל.... לדעתנו זה אחד הדברים החשובים ביותר בניהול עסק המוכר דרך אתר אינטרנט

אל תחפשו קיצורים, תעבדו נכון

 

 

 

 

המלצה - אתר ההמלצות של ישראל

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה ?

שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

 

 פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
רישום עסקים לאתר