המלצות טיול לשמורת טבע הר מירון

 

כניסה לעמוד השמורה באתר רשות הטבע והגנים

 

כשאנחנו שומעים בחדשות או במקומות אחרים על הר מירון, בדרך כלל זה בהקשר של ההילולה הגדולה המתרחשת שם בל"ג בעומר וכן סביב אירועים שונים המתרחשים במתחם הקבר של רבי שמעון בר יוחאי המצוי על ההר וכן סביב קברי צדיקים אחרים. המלצות טיול בארץ ובכלל, לא יכולות שלא לכלול ביקור באזור זה.

 

אך כל מי שמטייל בצפון יודע, שבהר מירון אפשר ליהנות גם משמורת טבע מאוד יפה ומרשימה אשר מושכת אליה מטיילים מכל רחבי הארץ במשך רוב ימות השנה. לכן אנחנו רוצים להציע לכם המלצות טיול לשמורת טבע הר מירון, בהן תוכלו להשתמש במהלך טיול משפחתי או אחר, בסופשבוע, חגים, חופשת קיץ, או בכל יום אחר.

 

לפני שנציג נתונים על שמורת טבע הר מירון וכן המלצות טיול בארץ בחלק זה, חשוב לציין, כמו בכל טיול אחר שתבקשו לערוך בשמורות טבע המפוזרות ברחבי הארץ, מומלץ מאוד לבדוק, את דרכי ההגעה אל המקום, מתי השמורה פתוחה, האם יש שעות פעילות מסוימות, מה תנאי מזג האוויר הרצויים לביקור בשמורה וכמו כן, האם המקום מתאים לטיולים עבור משפחות וילדים.

מעט על שמורת טבע הר מירון

השמורה נמצאת בצפון הארץ בגליל העליון, בין צפת למעלות תרשיחא. הר מירון נחשב לאחד ההרים הגבוהים ביותר בישראל, גובהו מתנשא ל-1204 מטר. ניתן לטייל בהר ברגל וברכב. בסך הכלל, השמורה כוללת שטח של 100 אלף דונם, וניתן למצוא בה מגוון גדול של שבילי הליכה עם פרחים ועצים נדירים. כמו כן, במקום אפשר למצוא מינים שונים של בעלי חיים ייחודים.

 

ניתן לבקר בשמורה באופן ספציפי, ואפשר כמובן לשלב את הביקור ביחד עם מקומות נוספים באזור. הרבה מאוד ישראלים המבקשים לטייל בשמורה עושים זאת כחלק מטיול כולל בגליל העליון ובאזור צפת בפרט. שמורת הר מירון נחשבת לשמורת הטבע הגדולה ביותר בצפון הארץ והיא זוכה לטיפול ותחזוקה מצד רשות הטבע והגנים.

המלצות לביקור בשמורה

שמורת הטבע הר מירון, כוללת בתוכה מספר חלקים בהם מומלץ מאוד לבקר, בין אם בביקור אחד ובין אם בביקור חוזר בשמורה.

כל מי שמגיע לשמורה, יכול למצוא במקום חניון חממה המיועד גם ללינה. כך אפשר לבקר בשמורה ולישון בה. ליד החניון אפשר למצוא מעיין מים זעיר, עין חממה.

 

בסך הכל ישנם מספר הרים בהם אפשר ומומלץ לבקר. הר מירון בראשם, הוא כולל שביל הליכה לכל המשפחה עם תצפיות נוף שונות. הר כפיר, הר הילל והר אדר שם אפשר למצוא מצפור לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה. בכל ההרים אפשר למצוא נקודות תצפית שונות לנוף וכן שביל הליכה טבעיים ונוחים לכל המשפחה.

 

בשמורה אפשר למצוא את חורבת שמע וחורבת ב"ק, שני אתרים ארכיאולוגיים המספרים את סיפור ארץ ישראל ובפרט סיפור ההתיישבות היהודית במקום. כמו כן, אפשר למצוא את בית הכנסת העתיק במירון, בית כנסת קדום ומפואר.

 

אחד האתרים המומלצים ביותר לביקור בשמורה הוא הר פקיעין. מדובר על מקום המכונה "ארץ המערות", הוא כולל 245 מערות שונות, כולל מערת "הוטה 6" אשר מוסדרת לגלישת צוקים. מקום נוסף מומלץ בשמורה הוא נחל עמוד עליון, הכולל את הנחל עצמו ויובליו השונים, כולל מעיינות מים בהם אפשר לבקר ולהכניס חצי גוף או יותר אל תוך המים.

 

השמורה כוללת גם את נבי סבלאן, אתר מקודש לדרוזים ויש בו נקודת תצפית מאוד יפה. האתר נמצא בפסגת הר זבול.

כאמור, האתרים והמסלולים השונים כוללים בתוכם אין ספור פרחים וצמחים מיוחדים, מינים שונים של בעל חיים וכמובן נופים מרהיבים של צפון הארץ.

 

ביקור בשמורת הטבע הר מירון מומלץ ברוב ימות השנה, יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון שבחורף עלול להיות מאוד קר וכן האזור עלול להיות סגור לביקור מבקרים עקב חשש לשיטפונות וסערות. בקיץ, יכול להיות מאוד נעים לבקר בשמורה, ורצוי להצטייד בבגדים ונעליים מתאימות לשם כך.

 

 

 

המלצה - אתר ההמלצות של ישראל

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה ?

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

 

 המלצות טיולים בחול
רישום עסקים לאתר
רישום המלצה חדשה
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בארץ