יתרונות טיול בקרוואן לעומת מלונות

 

יתרונות טיול בקרוואן לעומת מלונותלא מעט סרטים, סדרות טלוויזיה, ספרים ואפילו שירים, עוסקים בחלומם של רבים מאיתנו, טיול בקרוואן. בדרך כלל, זה מכוון לטיול בארה"ב, אך לא רק שם. גם במקומות אחרים בעולם, נפוץ מאוד לערוך טיול באמצעות השכרת קרוואן, בין אם מדובר בחופשה נייחת או ניידת. לא מעט אנשים מפנטזים על כך, טיול זוגות, טיול חברים, טיול משפחתי או אחר.

 

הרעיון של טיול בקרוואן הוא מאוד פשוט. שוכרים קרוואן לתקופה מסוימת ומשתמשים בו ללינה במקום לשכור חדר בבית מלון. כאמור, יש שתי אופציות, חופשה נייחת, זה אומר ששוכרים קרוואן ביעד מסוים, ספציפי, ושם נערכת החופשה. האופציה השנייה של השכרת קרוואן היא לטיול במסגרתו נעים איתו ממקום למקום. חופשה ניידת. זו אופציה מאוד נפוצה במדינות רבות, ובשנים האחרונות הפכה להיות פופולארית גם בישראל.

כיצד שוכרים קרוואן ומשתמשים בו בצורה נכונה

בשביל ליהנות מהרעיון של השכרת קרוואן, אנחנו צריכים להבין תחילה את המשמעויות ולדעת כיצד שוכרים קרוואן בצורה נכונה:

השכרת קרוואן לחופשה מחייבת אותנו למספר דברים. עלינו לדאוג שהקרוואן יהיה נקי ומתוחזק היטב בשביל לינה ושהייה במקום. אנחנו צריכים לדאוג לעצמנו לאוכל, שתייה וכל מה שנדרש בשביל ללון ולשהות במקום. מאחר ואנחנו רוצים לנייד אותו ממקום למקום, אז עלינו לקחת בחשבון שנידרש לנהוג שעות ארוכות, ולהבדיל מנהיגה ברכב רגיל, נהיגה בקרוואן היא הרבה יותר איטית ולעיתים גם מסורבלת. כמו כן, אנחנו צריכים לדעת איפה יש לנו אפשרות חוקית לחנות את הקרוואן, בין אם זה ללילה ובין אם זה ליותר זמן.

 

בעת בחירת קרוואן, עלינו לשים לב לגודל שלו, למכשירים ואמצעים שיש בו, מה הוא יכול להכיל, עד כמה הוא מתאים לצרכים שלנו והאם הוא באמת יכול להוות תחליף לחדר בבית מלון או במקומות אחרים.

 

לפני שנעסוק בשאלה מה היתרונות של טיול בקרוואן על פני מלונות, חשוב לציין, בשביל שהטיול יהיה מושלם, עלינו להכין מסלול מתאים לכל המשתתפים בטיול, אטרקטיבי, מותאם לתנאי מזג האוויר וכן מותאם לתנאי השטח. כך נוכל לייצר טיול מושלם.

מדוע השכרת קרוואן עדיפה על פני לינה בבתי מלון

הרפתקה – הסיבה הראשונה היא מאוד פשוטה ומובנית מאליה. טיול בקרוואן הוא הרבה יותר הרפתקני, מעניין וייחודי. אנחנו יכולים להשתמש כל הזמן באופציה של בתי מלון. לעומת זאת, טיול בקרוואן, הוא מיוחד, שונה, זה לא משהו שאנחנו יכולים לעשות כל הזמן, בכל מקום.

 

ניידות – מעבר לעובדה שאנחנו יכולים להתנייד עם הקרוואן ממקום למקום, הרי שאנחנו יכולים גם להגיע למקומות שאי אפשר בהכרח להגיע אליהם אם מחליטים ללון רק בבתי מלון במהלך הטיול. אנחנו יכולים להגיע למקומות מבודדים, מקומות שאין בהם בתי מלון, יכולים לשנות את המסלול שלנו, לעצור במקומות לא צפויים ועוד.

 

מרחקים – אחד היתרונות הבולטים של טיול באמצעות קרוואן, זו האפשרות לנסוע מרחקים ארוכים ולייצר מסלול טיול הרבה יותר משמעותי. אנחנו תלויים בעצמנו. לעומת זאת, אם אנחנו בוחרים לעשות טיול של בתי מלון, אז אנחנו תלויים בשאלה, איפה יש בית מלון והאם יש בו חדרים פנויים.

 

עלויות – על פניו נראה שהשכרת קרוואן היא עניין יותר יקר, אך זה לא מדויק. אם אנחנו יוצרים טיול באמצעות לינה בבתי מלון, הרי שאנחנו גם צריכים לשלם עבור החדר, גם צריכים להשקיע בעלויות של תחבורה ציבורית או השכרת רכב. יש לנו פחות אופציות להכין אוכל לעצמנו, אנחנו צריכים לחפש פתרונות לכביסה או דברים אחרים. העלויות של השכרת קרוואן, יכולות להיות נמוכות, אם נדע להתנהל נכון ולעשות את הדברים בעצמנו.

 

תלות – כשאנחנו שוכרים קרוואן, אנחנו תלויים רק בעצמנו. אנחנו לא תלויים באף אחד אחר. אם הטיול נעשה דרך לינה בבתי מלון, אנחנו תלויים יותר בגורמים חיצוניים שיכולים להשפיע על תכנון הטיול ולוח הזמנים שלו.

 

חוויה – בסופו של דבר, החוויה של טיול באמצעות קרוואן היא הרבה יותר מעניינת, הרבה יותר ייחודית ומרשימה, יותר נעימה. מדובר על דברים שאולי לא יחזרו בעתיד. אם אנחנו זוג צעיר שעורכים טיול אחרי צבא, ייתכן מאוד שייקח זמן רב ואולי לעולם לא נוכל לחזור שוב לסוג כזה של טיול. זה משהו שילווה אותנו כל החיים.

 

 

 

 

 

המלצה - אתר ההמלצות של ישראל

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה ?

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

 

 המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול