המלצות טיול לגן לאומי בית גוברין

 

המלצות טיול לגן לאומי בית גובריןאחד האתרים הפופולאריים ביותר בישראל, הן בקרב ישראלים והן בקרב תיירים ממדינות שונות בעולם הוא בית גוברין. האתר שנמצא באזור לכיש, לא הרחק מפארק בריטניה, מושך אליו הרבה מאוד מטיילים בזכות מה שיש לו להציע וכן בזכות ההיסטוריה שלו. אין ספק שהוא נמצא בכל רשימה של המלצות טיול בארץ.

 

כשבוחנים מה כולל ביקור בגן הלאומי בית גוברין ובפרט כשמגיעים אל המקום ומטיילים בו, אפשר להבין מדוע מדובר במקום שנמצא בכל רשימת המלצות טיול בארץ, עבור מטיילים מקומיים ועבור תיירים זרים המעוניינים לצאת מהמרכז או מהערים הגדולות ולבקר במקום שמציע גם חוויה היסטורית ייחודית וגם חוויה של טבע על כל המשתמע מכך.

מעט על בית גוברין

גן לאומי בית גוברין נמצא, כאמור, בחבל ארץ לכיש, לא רחוק מקיבוץ בית גוברין, דרך כביש 6. הגן נמצא על כביש 35 החותך ממזרח למערב.

 

הגן הלאומי נחשב ללב ליבו של "ארץ אלף המערות" ומלבד האתרים השונים שנמצאים בתוכו וניתן לבקר בהם, הרי שבמקום ישנו אמפיתיאטרון רומי עתיק בו נערכים הופעות ואירועים שונים. המקום עשיר מאוד בצמחים, בעלי חיים ומסלולי הליכה.

 

לפני שנציג המלצות שונות לביקור בגן לאומי בית גוברין נציין מספר נקודות מהותיות:

ראשית, לפני שבוחרים לטייל במקום, חשוב לבדוק את תנאי מזג האוויר והאם הם מאפשרים ביקור. בתקופת החורף, בעקבות שיטפונות וסערות, מאוד ייתכן שלא יהיה ניתן לבקר במקום בצורה חופשית.

 

שנית, כפי שנוכל לראות בהמשך, במקום ממוקמות שורה של מערות ייחודיות בהן ניתן לבקר. חשוב לוודא לפני שמבקרים באתר, האם יש אפשרות כניסה למערות, שכן הרבה פעמים מסיבות בטיחותיות, מערות שונות נסגרות לביקור.

 

שלישית, המקום מציע הרבה מאוד אתרים ואטרקציות, לכן, מומלץ מאוד לבלות בו חצי יום או יותר, כך אפשר להספיק הכל או לפחות את רוב המקומות. בעיקרון, מרבית המקומות בגן מתאימים לכל הגילאים ולכן זה יכול להיות יעד נהדר לטיול משפחתי. המקום נגיש, זמין ונוח לביקור, וכן אפשר לבקר בו עם כלבים בתנאי שהם קשורים ולא מסתובבים חופשי.

מה ניתן לראות בגן הלאומי בית גוברין

הגן הלאומי כולל בתוכו, כאמור, שני מתחמים עיקריים. מתחם המערות ותל מרשה ומתחם עיר בני החורין.

מתחם המערות כולל שורה של מערות קדומות בהן אפשר למצוא מקורות מים, ציורי קיר ייחודיים, מערכות קולומבריום ייחודיות ועוד. כמו כן, המתחם כולל מתחם של בתי בד, גורן, יקב ואתרים אחרים ששימשו בעבר לייצור. המקום מציע גם מסלול הליכה ייחודי שמקיף את כל האתרים המרכזיים וכך אפשר לראות הכל ולא להחמיץ דבר.

 

מתחם בני החורין, מציע שורה של אתרים עם שרידים מתקופות היסטוריות קדומות, רומית וצלבנית. כאשר המקום כולל גם אמפיתיאטרון רומי ייחודי, בית מרחץ וכן נקודת תצפית ממנה אפשר לצפות על כל האזור.

 

בבית גוברין אפשר למצוא מספר נקודות תצפית, אשר משקיפות גם על המתחמים השונים וגם על אזור דרום שפלת יהודה והרי חברון מסביב.

 

במקום אפשר למצוא הרבה מאוד סוגי בעלי חיים נדירים המאפיינים אזור זה. בין היתר ניתן למצוא זוחלים, יונקים (למשל צבי ארץ ישראלי, תן זהוב, שועלים ועוד) וכן מגוון רחב של עופות המגיעים אל המתחם כדי לקונן בו. למשל, קאק, עוף ממשפחת העורבים הנוהגים לקנן במערות בית גוברין.

 

במתחם גם אפשר למצוא הרבה מאוד סוגי צמחים ופרחים נדירים וייחודיים, אשר האקלים השורר במקום, ים תיכוני מדברי, יכול להתאים להם. כמות המשתנים בשנה איננה גבוהה ולכן המקום יכול להתאים לצמחים מסוג מסוים. מעבר לכך, באתר ניתן למצוא הרבה מאוד עצי זית המתאימים גם לאקלים השורר בו, וגם מזכירים את קיומה של תעשיית השמן אשר פעלה במקום במשך תקופה מאוד ארוכה בהיסטוריה. כמו כן, ניתן למצוא במקום תאנים, עצי רימון ועצים נוספים.

 

 

המלצה - אתר ההמלצות של ישראל

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה ?

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

 

 רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ