הפרמטרים שחשוב שתבדקו לפני שאתם קונים מייבש כביסה

לפני שאתם קונים מייבש כביסהרבים נוטים להתבלבל בין מכונת כביסה למייבש כביסה. הם נראים אולי דומה אולם הפעולות שלהם שונות. מכונת הכביסה מנקה ומחטא את הבגדים, מסייעת בהעלמת כתמים ובישום הבגדים. המייבש כשמו כן הוא – מייבש את הבגדים. כל המייבשים פועלים באותו אופן: בתוך המייבש יש תוף עגול שמסובב את הבגדים והמערכת מפזרת אויר חם בתוך המייבש מה שמייבש את הלחות מהבגדים. ההבדל בין מייבשים פשוטים ליקרים עשויים להיות במבנה, אופן ונוחות ההפעלה, קיבולת, האופן שבו הם שומרים על הבגדים, חיסכון בזמן העבודה ו/או בצריכת האנרגיה ועלויות החשמל. הנה כמה פרמטרים שחשוב שתבדקו לפני שאתם רוכשים מייבש כביסה לבית.

#1 – מידות המייבש והתאמתו למקום:

הדבר הראשון שאתם רוצים לבדוק הוא את המידות של המקום בהן מיועד להיות המייבש. יש מייבשים בגדלים שונים ובעלי נפח שונה. חשוב לקחת בחשבון את נוחות פתיחת הדלת של המייבש, הגובה, הרוחב והעומק שלו. כמו כן חשוב לקחת בחשבון לפחות 2 ס"מ מרווח אוורור מכל צד של המייבש. מרבית המייבשים בנויים בצורה כזו של פתח קדמי ורק מעטים עם פתח עליון כך שעליכם לקחת בחשבון פתיחה קדמית נוחה שתאפשר תפעול נוח של המייבש. בחלק מהדגמים ניתן אף להחליף את כיוון פתח המייבש. כדאי גם להתחשב בשיטת הניקוז של הלחות המצטברת בתוך המכשיר. יש מכשירים מתקדמים עם קונדנסור המבצע את הפעולה של עיבוד האדים במכשיר המייבש עצמו. מכשירים אחרים יהיו עם צינור פליטה המיועד להוביל את האדים החוצה דרך חלון או פתח אוורור אחר.

#2 – התאמות שונות לצרכי הייבוש:

לכל אדם ומשפחה יש את הצרכים שלהם לגבי כמויות הכביסה הנדרשת בייבוש וכן אפשרויות הייבוש השונות. ראשית כדאי לדעת שיש מייבשים המבוססים על גז ואחרים המבוססים על חשמל. בדרך כלל הרוב יעדיפו שימוש במייבש חשמלי כיוון שלא תמיד ניתן לחבר את המייבש לנקודת גז באזור בו הוא מיועד להיות וגם יש סכנה של פליטת גז. ההבדל בין המייבשים השונים ברמת הצריכה ותנאי השימוש תהיה בעיקר קשורה לקיבולת ולטמפרטורה שבה המייבש עובד.

  • קיבלת המייבש בדרך כלל תהיה באזור ה5-6 ק"ג בממוצע אולם קיימים גם דגמים קטנים וגדולים יותר. כדאי לדעת שמייבש עם קיבולת גבוהה יותר שלא לצורך יסחוב יותר אנרגיה וחשמל בעת ההפעלה שלו. מצד שני קיבולת קטנה מדי עשויה לגרום לכם להשתמש במייבש בתדירות גבוהה יותר. לכן כדאי לבחור את זה המתאים לצרכים שלכם.

  • זמן הייבוש תלוי בצפיפות הבגדים, ברמת הלחות שלהם ובטמפרטורה של המייבש. כדי לשלוט על זמן הייבוש ניתן להשתמש בטיימר או בחיישני לחות.

  • תוכניות ייבוש – כדאי לדעת שיש למייבשים תוכניות ייבוש שונות אפשריות בהתאם לצרכים שלכם. חלקן מסייעות למניעת קמטים בבגדים, אחרים מסובבים את התוף לשני הצדדים במהלך זמן הייבוש ועוד.

 

#3 – נוחות התפעול:

חוויית המשתמש תקיפה בכל מוצר שאנו משתמשים בו – כך גם במייבשי כביסה. נוחות השימוש והתפעול של המכונה לא פחות חשובים מגודל המכונה ומשך זמן ההפעלה שלה. אתם רוצים למשל לוודא שהפתיחה של הדלת מספיק גדולה ומתאימה למקום בו מיועד המייבש. אתם רוצים לוודא אם יש למייבש שלכם מסנן סיבים. האם לוח הפיקוד כולל כפתורים גדולים וברורים? האם אתם יודעים למה כל כפתור משמש? בקשו גם הדרכה על נוריות הבקרה של המסננים, מיכל המים, הטמפרטורה ועוד.

 

#4 – אחראיות ומחיר:

פרמטרים נוספים שתרצו להתחשב בהם הוא כמובן נושא האחראיות והמחיר. בדרך כלל למוצרים חשמליים גדולים שעולים כמה אלפי שקלים יש אחראיות ארוכת טווח של כמה שנים. בכל הנוגע למייבשים האחראיות נעה בין שנה ל3 שנים בדרך כלל. בדקו גם מה כוללת האחראיות. לגבי המחיר הטווח הוא גדול מאוד. ישנם מייבשים קטנים של אלף שקלים ואחרים שיכולים להגיע עד 15 אלף שקלים ונחשבים ליוקרתיים יותר. הממוצע יהיה באזור 2000 עד 5000 שקלים למייבש מקצועי ואיכותי המחזיק לאורך שנים.

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

 

המלצות טיולים בחול
האחים תמם עבודות איטום
התקנת מצלמות אבטחה 2
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ