דברים שאולי מונעים מכם לרדת במשקל

 

ירידה במשקלאתם מכירים את זה שאתם מחליטים ש"ממחר דיאטה", אבל למרות כל המאמצים שלכם אתם לא ממש מצליחים לרדת במשקל. הנה כמה עצות שיכולות לסייע להצליח במשימה.

אולי ירדתם ולא ממש הבחנתם בכך

כדאי לזכור שמשקל הגוף נוטה להשתנות בכמה קילוגרמים. זה תלוי במזונות שאתם אוכלים, וגם להורמונים שלכם יכולה להיות השפעה רבה גם על כמות המים שהגוף שלכם שומר. הדבר נכון במיוחד אצל נשים. כמו כן, ניתן לצבור שרירים במקביל לאובדן שומן. זה נפוץ במיוחד אם לאחרונה התחלתם להתאמן. לכן כדאי להתייחס במדידות שלכם לא רק למשקל הגוף אלא גם מדדו את היקף המותניים ואת אחוזי השומן בגוף אחת לחודש. וכן, גם המראה יכולה לספר לכם  עד כמה הבגדים שלכם מחמיאים לכם, או שלא.  

כמובן שהמודעות חשובה להפליא אם אתם מנסים לרדת במשקל. לאנשים רבים אין מושג כמה הם באמת אוכלים. מחקרים מראים שמעקב אחר צריכת המזון עוזר לירידה במשקל. אנשים שמשתמשים ביומני אכילה או מצלמים את ארוחותיהם באופן עקבי יורדים במשקל יותר מאנשים שאינם עושים זאת.

אתם לא אוכלים מספיק חלבון

חלבון הוא חומר מזין חשוב לירידה במשקל. לכן אכילת חלבון בכ -25-30% מהקלוריות שאתם צורכים, יכולה להגביר את חילוף החומרים ב -80-100 קלוריות ליום, ולגרום לך לאכול באופן אוטומטי כמה מאות קלוריות פחות ביום. זה יכול גם להפחית באופן דרסטי את התשוקה והרצון לנשנוש. הסיבה לכך נעוצה בחלקה מהשפעות החלבון על הורמונים המסדירים תיאבון.

אם אתם אוכלים ארוחת בוקר, הקפידו לאכול חלבון. מחקרים מראים כי אלה שאוכלים ארוחת בוקר עשירה בחלבון הם פחות רעבים ויש להם פחות תשוקה לאכול לאורך כל היום. בנוסף, צריכת חלבון גבוהה מסייעת גם במניעת האטה מטבולית, שזוהי תופעת לוואי שכיחה של ירידה במשקל. בנוסף, היא מסייעת במניעת החזרת משקל.

אתם לא אוכלים מזון על

בנוסף, איכות המזון חשובה לא פחות מהכמות. אכילת מזונות על יכולה לשפר את רווחתכם ולעזור לווסת את התיאבון. מזונות אלה נוטים למלא הרבה יותר מאלו המעובדים. נכון שמזונות מעובדים רבים מסומנים כ"מזוני בריאות "אולם הם אינם ממש בריאים. לכן הקפידו לקרוא את המרכיבים שעל האריזה ולהיזהר ממזונות המכילים פחמימות נוספות, סוכרים, נתרן ושומן. זיכרו כי אכילת יותר מדי מזון מעובד עלולה להשפיע לרעה על הצלחת ההרזיה שלכם.

 

כך גם לגבי אכילה מוגזמת הכרוכה באכילה מהירה של כמויות מזון, לרוב הרבה יותר ממה שהגוף שלכם צריך. זו יכולה להיות בעיה משמעותית עבור אנשים רבים המנסים לרדת במשקל. חלקם עשויים להתמכר למאכלים מעובדים במיוחד, בעוד שאחרים מתמכרים במאכלים בריאים יחסית, כולל אגוזים, חמאת אגוזים, שוקולד מריר, גבינות וכו '. גם אם משהו נחשב "בריא", הקלוריות שלו עדיין נמנות.

 

משקאות ממותקים הם פריטים משמינים באופן משמעותי באספקת המזון. כן אפילו מיצי פירות יכולים להיות בעייתיים ואין לצרוך אותם בכמויות גדולות. כוס אחת יכולה להכיל כמות סוכר דומה למספר חתיכות של פירות שלמים. בנוסף, שתיית משקאות דיאט מטעה את הגוף וגורמת לו להרגיש שנצרכו סוכרים, מה שמכניס לפעולה את האינסולין בגופנו.

 

אתם לא ישנים טוב

שינה טובה היא אחד הגורמים החשובים ביותר לבריאותכם הגופנית והנפשית כמו גם המשקל שלכם. חוסר שינה איכותי מהווה גורם סיכון חזק להשמנה, והוא גם יכול לעכב את ההתקדמות בירידה במשקל.

בנוסף, מחקרים הוכיחו כי שתיית מים מגבירה את שריפה הקלוריות באופן משמעותי.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בארץ
האחים תמם עבודות איטום
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
המלצות טיולים בארץ