ביפו כבר טיילתם? סקירה על המקום

 

טיול ביפוכל מי שמגיע מדי שבת בבוקר או בצהריים, לחלק הדרומי של הטיילת בחוף הים של תל אביב, החלק שמחבר אותה לנמל יפו ולעיר העתיקה, יכול למצוא שם המוני בני אדם, הן מקומיים והן מטיילים אשר מבקשים ליהנות ממה שיש ליפו להציע.

זה לא במקרה. אם תל אביב מושכת אליה מטיילים רבים בזכות בתי קפה, מסעדות והאווירה החופשית והמשוחררת שיש בעיר, הרי שיפו מושכת אליה מטיילים רבים, בזכות האתרים המיוחדים, הנופים, האווירה הקסומה ולא מעט בזכות השילוב של העבר עם ההווה, המבנים ההיסטוריים לצד המבנים המודרניים, החדישים. יש כמובן גם את המסעדות הייחודיות של יפו, אלו של הערבים ושל היהודים. ביפו אפשר למצוא מכל טוב ולא מעט.

 

מה יכלול הטיול שלנו?

טיול ביפו, יכול להתחיל בשתי נקודות שונות. אחת, אפשר להתחיל אותו בכיכר השעון ברחוב יפת, מחבר בין העיר העתיקה ממערב לשדרות ירושלים ממזרח. הכיכר נחשבת לנקודת מוצא עבור כל מי שמטייל בעיר, שכן ממנה אפשר להגיע אל מקומות שונים ומיוחדים בעיר.

 

כך למשל, ניתן להמשיך דרומה אל תוך יפו, האזורים העתיקים של העיר, סמטאות צרות, שוק הפשפשים, בתי קפה ומסעדות. ניתן להמשיך לכיוון מערב אל אזור הטיילת, צפונה לכיוון מתחם התחנה והטיילת של תל אביב, וכאמור, מזרחה אל שדרות ירושלים, הרחוב המרכזי שחוצה את יפו מצפון לדרום.

 

טיול ביפו חייב לכלול בתוכו את סיור בעיר העתיקה כמובן. מדובר בחלק שנמצא אל מול הטיילת והנמל של יפו. ניתן להיכנס אליו ממערב, צפון ודרום. מדובר בסבך סמטאות ורחובות, אשר ניתן למצוא בהם מבנים עתיקים, בתים בסגנון בנייה ערבית, מגוון רחב של בתי קפה, מסעדות, גלריות, מוזיאונים, חנויות וחצרות בתים שניתן להיכנס ולבקר בהן. חשוב להדגיש, מוטב לחנות מחוץ לאזור זה, ולהגיע אליו ברגל, מאחר ומאוד קשה למצוא שם חנייה, בוודאי בימי שישי-שבת.

 

אחרי שטיילנו בעיר העתיקה, אנחנו יורדים לצאת מאחת הסמטאות לכיוון מערב ולהגיע אל הטיילת ולנמל יפו. בעבר הרחוק, הנמל שימש מקום עגינה של אוניות עולים שהגיעו ארצה, עם השנים, שטח הנמל הצטמצם, וכיום הוא כולל בעיקר סירות דייגים או סירות שיוצאות לשייט טיולים לאורך חופי תל אביב והסביבה. אך אזור הנמל התפתח מאוד וניתן למצוא בו מקומות בילוי שונים, כולל מסעדות דגים רבות.

 

אומנם שטח הנמל הוא יחסית קטן, אך הטיילת ממשיכה לכיוון דרום, אל אזור מדרון יפו, שם אפשר למצוא שטח פארק, מרכז פרס ואל הגבול של יפו-בת ים.

 

מעבר לכך, טיול ביפו יכול לכלול ביקור בצד השני של העיר, כלומר בצד המערבי, שם אפשר למצוא את שדרות ירושלים, עם מגוון חנויות ומסעדות מקומיות, וכן את רחוב אילת, שם ניתן ליהנות ממגוון בתי מסחר שעוסקים בביגוד ועיצוב, מסעדות מקומיות וכן לא מעט ציורי גרפיטי של אמנים מקומיים. חלק זה מחבר את יפו אל תל אביב, דרך יפו, שוק לוינסקי, ורחוב העלייה. דרך שדרות ירושלים, ניתן גם להגיע למתחם נוגה שם ניתן ליהנות ממסעדות ובתי קפה איכותיים, אצטדיון בלומפילד וכן לרחוב פלורנטין בתל אביב.

 

איך מארגנים טיול ביפו?

על מנת ליהנות מכל מה שיש ליפו להציע לנו, אנחנו יכולים כמובן לארגן טיול לבד, בעצמנו, באמצעות מפות של גוגל ומידע שמופיע באינטרנט. אם אנחנו מתכננים לאכול במסעדה או בית קפה מסוים, אז רצוי להזמין מקום מראש בשביל שלא נצטרך לחפש.

 

מנגד, אנחנו יכולים למצוא מדריכים מקומיים שמכירים את יפו ומארגנים טיולים לכל מי שמעוניין לבקר במקום, וכן חברות ומדריכים שמארגנים טיולים באזורים ספציפיים או במועדים מסוימים, למשל, הרבה מאוד יהודים מגיעים לבקר ביפו בחג המולד או בראש השנה האזרחית, בשביל לראות כיצד העיר מתקשטת לקראת המועדים החגיגיים. כמובן שיש להזמין מקום מראש בשביל לא לפספס את ההזדמנות.

 

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
תכשיטים נגד עין הרע