חיות מחמד שלא חשבתם עליהם

 

כשילדים מבקשים מאיתנו להביא חיית מחמד הביתה או כשאנחנו מתבגרים, עוזבים את הבית ומחליטים להביא חיית מחמד, באופן טבעי המחשבה העיקרית שלנו היא לאמץ כלב או חתול. הרי מדובר בחיות מחמד הנפוצות ביותר ובוודאי האהובות ביותר.

 

אך כפי שאנחנו יודעים, הן לא חיות המחמד היחידות שקיימות וישנן עוד מגוון רחב של חיות אותן אנחנו יכולים לאמץ אל ביתנו, בתנאי שיש לנו את התנאים לכך ואת הסבלנות לטפל בהן כנדרש. במאמר זה אנחנו נסקור מספר חיות מחמד ייחודיות, ונסביר בקצרה כיצד ניתן לאמץ אותן אל ביתנו.

 

לפני שנתחיל, חשוב להדגיש שתי נקודות:

הנקודה הראשונה היא, כשמדברים על חיית מחמד הכוונה לחיה שיכולה לחיות בתנאי בית. נכון שבעבר ראינו בתוכניות טלוויזיה או סרטים, אנשים שאימצו קופים בתור חיית מחמד. זה טוב לטלוויזיה או לקולנוע, אך במציאות זה פחות מתאים. מדובר בחיה שצריכה לחיות בתנאים מסוימים ואנחנו לא יכולים לספק לה אותם.

 

הנקודה השנייה היא, בדיוק כפי שאנחנו יכולים לאמץ כלב וחתול ביחד, כך אנחנו יכולים גם לאמץ חיות מחמד אחרות, שונות, ביחד. אנחנו לא צריכים לחשוש מכך. כמובן שזה בתנאי שיש לנו יכולת לספק את התנאים המתאימים לכל החיות, יש לנו את הזמן והסבלנות לטפל בהם בצורה טובה.

חיות מחמד שאנחנו יכולים לאמץ

נחשים – זה אולי נשמע מוזר, נחש כחיית מחמד, אך יש לא מעט אנשים שמחזיקים בבית נחשים. לא ארסיים כמובן, נחשים שאינם מסוכנים לאדם ואפשר ליהנות מהמראה שלהם וכן מההתנהגות הייחודית שלהם. לשם כל, צריך אקווריום או מקום אחר בו הם יוכלו לשהות, וכמובן צריך לספק להם את כל התנאים הרלוונטיים.

לפני שבוחרים להביא נחש כחיית מחמד לבית, רצוי מאוד ללמוד על סוגי נחשים, על אופי הטיפול בהם, כיצד מותר לגעת וללטף אותם, וכל דבר אחר שקשור כך או אחרת לאופי הטיפול בנחש.

 

תוכים – זו חיית מחמד שכיחה יותר. יש לא מעט אנשים, בפרט מבוגרים, אשר רוכשים תוכים לבית, כולל תוכים מדברים. אלה מנעימים את זמנם, בין אם זה בדיבור ובין אם זה בשירה או בכל צורה אחרת. על מנת לגדל תוכים בבית, יש לדאוג לכלוב מתאים, וחשוב לזכור שצריך לנקות אותו מעת לעת, בשביל שלא יתפתחו ריחות לא נעימים במקום.

 

אוגרים – הרבה מאוד ילדים קטנים, אוהבים לגדל בבית אוגרים. זו חיה נוחה ופשוטה, אשר נמצאת כל היום בכלוב שלה, אפשר לדאוג להם לקירות טיפוס, גלגלת, ואמצעים אחרים בעזרתם יוכלו לשחק וליהנות בכלוב. במקרה שלהם, צריך לדאוג גם לנקות את הכלוב וגם לקחת בחשבון, שאוגרות נוהגות להמליט הרבה מאוד גורים.

 

חמוס – מי שלא רוצה לאמץ כלב או חתול, יכול למצוא חיה דומה, לפחות מבחינת אופי הגידול, והוא חמוס. מדובר בחיה קטנה, אשר לא צריך לאכלס אותה בכלוב, אלא היא מסתובבת חופשי בבית. צריך לדאוג לה למזון וכן לקחת אותה לטיולים בשביל שתעשה את הצרכים שלה בחוץ.

חמוס כחיית מחמד

 

ארנבים ושפנים – בדומה לאוגרים, גם ארנבים ושפנים זוכים לפופולאריות רבה בקרב ילדים, בוודאי כאלה שמתגוררים עם הורים בבית פרטי, אז אפשר לספק להם מקום לינה בגינה, מקום פתוח או מקורה, על פי בחירה. בדומה לחיות אחרות שציינו כאן, חשוב ללמוד איך לטפל בהם ואיזה מזון הם צורכים, לפני שמחליטים לאמץ אותם.

יש לציין שיש צורך לבדוק האם יש לארנב "גרדת ארנבים", ניתן לראות אם ארנב מתגרד יותר מידי ואם יש לו קרחות קטנות, מומלץ לקחת ארנב לבדיקה על מנת לוודא שאין לו מחלה. זו מחלה שניתן למצוא בדרך כלל בארנבים צעירים והיא מדבקת ועלולה לעבור לבעלים של החיה ולילדים. לכן, אם יש לכם ארנבים ופתאום התחילו להיות לכם פצעים קטנים וגירודים בלתי פוסקים אז כנראה שנדבקתם ויש צורך לפנות לרופא עבורכם ווטרינר עבור החיה שלכם לבדיקה וטיפול במידה והתגלה הצורך.

 

 

לסיום חשוב לציין, כל חיה רוצה, צריכה וזקוקה לאהבה, לכן לא משנה איזו חיית מחמד מחליטים לאמץ, צריך לעשות זאת מאהבה ולספק אותה.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

האחים תמם עבודות איטום
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בחול