מטיילים עם ילדים? שמרו על מרחק, הנחיות והיגיינה

 

במשך כמעט שנתיים נגיף הקורונה והמצב שנוצר בגללו גרמו לכמה סבבים של סגרים בבית, הילדים לא הלכו למסגרות השונות ואפילו הורים רבים נשארו זמן רב בבית, חלקם לטפל בילדים וחלקם כיוון שהוצאו לחל"ת. כעת שהמשק נפתח לאט לאט אנשים רוצים להתחיל לצאת ולטייל ופוקדים שוב את שמורות הטבע ברחבי הארץ. לטוס לחו"ל בחופשיות עדיין אי אפשר אבל לטייל ברחבי הארץ בהחלט אפשר. זה שאנו מטיילים בטבע הפתוח לא אומר שאנו צריכים להפסיק לשמור על הנחיות משרד הבריאות ובאופן כללי לשמור על הבריאות שלנו ושל ילדינו. אם אתם מטיילים עם הילדים שלכם, שככל הנראה עדיין אינם מחוסנים, זוהי האחראיות שלכם כהורים להקפיד על שמירת מרחק, היגיינה והנחיות משרד הבריאות.

שמרו על מרחק במהלך הטיול ועל הנחיות משרד הבריאות:

במהלך הטיול השתדלו לשמור על מרחק מאנשים אחרים. בשבילים צרים זה אפילו קשה יותר ולכן עדיף לעצור רגע בצד, לתת לאנשים לעבור ולא להתחכך אתם. היו סבלניים, שמרו מעט מרחק ושמרו על עצמכם ועל הילדים שלכם. בנוסף, שמרו על הנחיות משרד הבריאות בנושא היגיינה ובנושא עטית מסיכה. נכון שזה לא כיף ללכת בשמורת הטבע עם מסיכה על הפנים ושקשה יותר לנשום ככה, אולם כאשר אתם רחוקים יותר מאנשים תוכלו מפעם לפעם לפתוח מעט את המסכה, להסדיר נשימה ולעטות אותה בשנית להמשך הליכה. המסכה מגינה על אנשים אחרים מפליטת חיידקים העשויים לעבור דרככם אליהם, גם אם לא חשתם בתסמינים של קורונה ואינכם יודעים אם הנגיף נמצא בגופכם. אחרים השמים מסיכה מגנים עליכם באותה מידה.

אל תגעו בפסולת של מישהו אחר:

הנגיף יכול להחזיק זמן מה על פריטים שונים ואפילו מעקות בטיחות לאורך השביל בשמורת הטבע. אם לדוגמה אדם פיהק או התעטש וכיסה את פיו עם היד שלו, לאחר מכן נגע עם היד במעקה הבטיחות או ניגב את הידיים עם נייר שהושלח לאחר מכן על השולחן – ואתם נוגעים באותו אזור במעקה הבטיחות לאחר מכן או מפנים את הנייר לפח כדי לשבת בנוחות באותו השולחן – הרי שיש סכנה שהנגיף יעבור הלאה. במיוחד כאשר מדובר בילדים לא מחוסנים. הדריכו את הילדים לא לגעת בשום דבר של מישהו אחר שהם מוצאים בדרך, גם לא פסולת, בגדים, כפכפים וכו'. לאחר כל נגיעה בספסל או מעקה בטיחות יש לחטא את הידיים.

 

שמירה על היגיינה ככל הניתן:

אם אתם יכולים ללכת עם כפפות עליכם ואז לכבס את הכפפות בחום גבוה, או ללכת עם כפפות חד פעמיות ולזרוק אותן בפח האשפה עם סיום הטיול – עדיף. אם לא אז הקפידו בבקשה על שימוש בג'ל אלכוהול לחיטוי הידיים שלכם ושל הילדים שלכם. בצעו זאת כמה פעמים במהלך הטיול: לפני ואחרי אוכל, בכל פעם שהילדים נוגעים בספסל או מעקה בטיחות ועוד.

לסיכום; טיול עם הילדים בחיק הטבע הוא בהחלט דבר טוב ומבורך. אחרי כל כך הרבה זמן שהיינו סגורים בבית כל אחד רוצה לצאת קצת, לטייל בטבע, לאחד את המשפחה עם טיול מפנק ולאפשר לילדים גם לפרוק אנרגיה כמו שצריך. ברחבי הארץ תוכלו למצוא מגוון רחב של מסלולים נהדרים לטיולים כולל יערות, נחלים, שבילי אפר הרריים ועוד. אנא שמרו על הבריאות שלכם ושל ילדיכם. שמרו על מרחק מאנשים אחרים, השתדלו להשתמש בג'ל חיטוי לעתים קרובות, עטו מסיכה לשמירה על אנשים אחרים ועל עצמכם ושמרו גם על הטבע הנפלא שלנו על ידי פינוי הפסולת שלכם לפחים.

 

מאמר טיפים לימים בריאים יותר

 

 

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

רישום עסקים לאתר
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ
אלפנט פיננסים