טיפים לבחירת מקרר

טיפים לבחירת מקררהמקררים של ימינו דורשים בדיקה קפדנית של נתונים רבים לפני שרוכשים מי מהם – למרות שמדובר לכאורה רק בכלי אחסון עם יכולות קירור והקפאה. איך לבחור מקרר מתאים? האם אפשר לבחור מקרר שמתאים לצרכים שלנו? תכף נראה.

סוגים של מקררים

המקרר שרובנו מכירים הוא זה עם תא הקפאה בחלקו העליון. הוא נחשב חסכוני בכל הנוגע לצריכת חשמל ויכול להגיע במגוון גדלים חיצונים ונפחים פנימיים. בעוד שנוח לגשת למקפיא, הרי שכדי לגשת לחלקים הנמוכים יותר, יש צורך להתכופף.

כיום יש מבחר מרשים למדי של מקררים עם מקפיא בחלקם התחתון; הם מתאימים לאלו שאינם ניגשים למקפיא בתדירות גבוהה. מקררים אלו פחות נפוצים ומעט יותר יקרים, אך הגישה הנוחה יותר אליהם הופכת אותם למבוקשים.

הסוג הבא של המקררים הוא דלת מול דלת. אפשר למצוא דגמים בעלי 3 או 4 דלתות. המקרר יכול להכיל מוצרים רבים בתאי הקירור וההקפאה, ולרוב ייראה מרשים. מבחינת צריכת חשמל הוא פחות יעיל, אבל עשוי לעתים לכלול רכיבים ואבזרים מתקדמים שמשדרגים אותו ביחס למקרר פשוט יותר.

התאמת המקרר למטבח

אם אנחנו מעוניינים במקרר עם נפח גדול מ-300-350 ליטר, צריך לבדוק מידות חיצונית כדי לברר אם הוא נכנס לנישה הייעודית עבורו במטבח, והאם ניתן לפתוח את הדלתות שלו בנוחות, וללא הגבלה כלשהי.

לטובת הפעלה רציפה ותקינה, יש להוסיף מרווח של כ-15-20 ו-4-5 ס"מ בצדדים כדי לאפשר הפעלה רציפה ותקינה. בנוסף, יש לבדוק שמידות המקרר מאפשרות לו העברה דרך חלקי הבית השונים ועד למקום הסופי שלו.

עוצמת רעש

בדרך כלל, מקררים איכותיים חדשים אינם מרעישים, אבל כדי בכל זאת לבדוק את המפרט הטכני ולרכוש מקרר עם עוצמת רעש פחותה מ-30 דציבלים. יש דגמים עם אפשרות להפעלה שקטה לפרק זמן מוגבל (כמו שעות הלילה), כך שאם לא פותחים אותו, הוא פועל בעוצמה נמוכה.

 

הנפח הפנימי של המקרר

עבור אדם בודד, זוג או אפילו משפחה קטנה, יספק מקרר בנפח 400-500 ליטר. משפחות גדולות יותר ידרשו כנראה מקרר גדול יותר – כ-800 ליטר של נפח. כדאי לקחת בחשבון שמקרר גדול יותר צורך חשמל רב יותר.

 

המבנה הפנימי של המקרר

בחלל במקרר מותקנים מדפים ואמצעי אחסון – גם בדלתות. כדאי לבחור במקרר עם מדפים חזקים ויציבים – בעלי עמידות גבוהה לאורך שנים. כדאי שהמדפים יהיו מפוצלים כדי שיהיה קל יותר לשנות את מיקומם במידת הצורך. מדפי הדלת מתאימים לאחסון בקבוקים, ביצים ועוד. כדאי לבחור במקרר שמתאים לאחסון דברי מזון שאתם נוהגים לאחסן, ולוודא שניתן לאחסן את המוצרים שלכם בצורה נאה, ללא צורך בדחיסה.

 

איכות הקירור

קיימים דגמים המציעים אחסון מבוקר טמפרטורה לשמירת מוצרי מזון בתנאים מתאימים. תאים ייעודיים מאפשרים על שמירה של רמת הלחות – מעולה לאחסון ירקות ופירות. קיימת גם אפשרות לפיזור אחיד של קור כדי למנוע הפרשי טמפרטורות באזורים השונים במקרר.

 

יש מקררים עם תכונות מתקדמות, כמו מערכת בקרה אלקטרונית, המאפשרת שליטה מדויקת על דרגות הקור וכך גם לחיסכון בחשמל. צריך לקחת בחשבון שלמרות היותה מתקדמת המערכת עדיין רגישה לבעיות ותקלות, ועלות התיקון שלה תהיה יקרה ביחס לרכיבים הפשוטים יותר של מקרר רגיל. יש מקררים עם תא ייעודי לקירור מהיר של משקאות ומזון.

 

ניקוי תקופתי

מקרר הכולל חלקים שמתפרקים בקלות יהיה קל יותר לנקות. אם אפשר לרוקן את חלקו הפנימי בצורה בטוחה ולהחזיר כל חלק בקלות – יהיה קל לנקות את המקרר ואת החלקים ולהחזיר אותם למקומם במהירות וללא כאב ראש.

 

רכיבים מתקדמים

קיימים לא מעט רכיבים חדשים שרבים מהם יכולים להיות שימושיים בבית. דתיים, למשל, יכולים ליהנות מתכונה של פיקוד שבת אוטומטי. יש גם דגמים עם זמזם המתריע על דלת פתוחה.

 

התאמה לאקלים הישראלי

כל מקרר הנמכר בישראל חייב להיות מותאם לאקלים המקומי (מקוטלג כ-Class T). מקרר כזה מסוגל להתמודד עם הלחות הישראלית ועמיד יותר נגד חלודה.

 

צריכת חשמל

אנחנו יודעים שהמקררים המודרניים חסכוניים יותר מאלו של פעם, אבל עדיין ניתן למצוא מקררים חסכוניים יותר ופחות. הדירוג הקובע את רמת החסכוניות נע בין A (הדירוג הגבוה ביותר) ל-G (הדירוג הנמוך ביותר). מקרר עם מדחס מסוג אינוורטר יהיה חסכוני יותר בחשמל.

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

 

רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
רישום המלצה חדשה
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה