הילד/ה מתקשה בלימודים? אפילו שיעור פרטי אחד יכול לכוון אותם! עצות להורים

 

שיעורים פרטייםאחד הביטויים הכי נפוצים בקרב מורים כלפי ילדים בבית ספר בגילאים שונים, הוא, יש להם פוטנציאל אבל הם לא ממשים אותו. הרבה פעמים זה לא בגלל שהילד לא רוצה לממש את הפוטנציאל הטמון בו, הוא פשוט מתקשה בכך. אם רק ניתן לו את הכלים ונעזור לו, יש סיכוי סביר שהוא יצליח לממש אותו. אחד מאותם כלים שיכולים לעזור לו הם שיעורים פרטיים.

 

ישנן סיבות רבות מדוע ילדים צריכים שיעורים פרטיים. אנחנו נוטים לחשוב שהסיבה היחידה או העיקרית היא בגלל שהילד לא מבין את החומר מסיבות מסוימות ולכן הוא לא מצליח בלימודים. יש גם הורים ומורים שנוטים לחשוב שהילד לא רוצה ללמוד ולכן הוא זקוק לשיעורים פרטיים. אך כפי שאנחנו יכולים להבין, ישנן סיבות שונות ומגוונות מדוע ילדים זקוקים לכך, וצריך להוסיף, לא מדובר רק במקצוע ספציפי אל במגוון מקצועות.

 

בעיקרון, אנחנו יכולים למצוא מורים פרטיים כמעט בכל תחום לימודים. עם זאת, אין ספק שהמקצועות הבולטים בהם ילדים נדרשים לשירותם, הם מקצועות כגון מתמטיקה, הנדסה, אנגלית, ולשון. זה נובע בין היתר בגלל שמקצועות אחרים מבוססים יותר על שינון ופחות על תרגילים ונוסחאות כאלה ואחרות.

 

באילו מצבים צריך לשלוח את הילד לשיעורים פרטיים

ישנן סיבות שונות, כאמור, מדוע משתלם לשלוח את הילד למורה פרטי. אנחנו נציג כמה מהסיבות ולאחר מכן נסביר, כיצד שיעור אחד לפעמים יכול לעזור לילד שמתקשה בלימודים, אם רק מוצאים עבורו את המורה הנכון.

 

ראשית, אם הילד מתקשה להבין את החומר בכיתה, יהיה לו הרבה יותר קל להבין אותו כשמורה פרטי יושב לידו ומסביר לו. הוא גם יקבל ממנו יחס אישי, גם יוכל להפנות אליו שאלות, להתעכב על פרטים חשובים וכן הוא יוכל לעבוד איתו על זה במשך מספר שיעורים.

 

שנית, אם הילד נמצא בפיגור משאר הכיתה מסיבה כזו או אחרת, הוא יוכל להשלים את החומר דרך שיעורים פרטיים. למשל, אם הילד היה חולה או משהו אחר, אז הוא יוכל להשלים את החומר בעזרת מורה פרטי.

 

שלישית, לפני מבחנים חשובים יהיה נכון להשתמש במורה פרטי בשביל להבין טוב יותר את החומר הנלמד למבחן, לעשות איתו סימולציות, לעבור איתו על דרכים לפתור את המבחן ועוד.

 

ארבע, בשביל ללמוד שיטות טובות ונכונות איך ללמוד, איך לבצע את התהליך לאורך זמן, באופן שלא יקשה על הילד ולא יתסכל אותו.

 

חמש, אם הילד מתקשה בלימודים, יכול להיות ששיעור אחד או שניים יעזרו לו לחזור למסלול. הרבה פעמים הקושי לא נוצר בגלל שהילד לא מבין את החומר או לא רוצה להבין, אלא בגלל שהוא פשוט לא היה מרוכז, פספס שיעור אחד או שניים, דברים נקודתיים שאם לא מטפלים בהם מיד, ההשפעה יכולה להיות משמעותית.

 

איך שיעור אחד יכול לעזור

לפעמים שיעור אחד או שניים אצל מורה פרטי יכול לעזור לילד, כאמור, ויש לכך כמה וכמה סיבות.

למשל, ילד שיושב בכיתה לא תמיד מצליח להתרכז ולהבין מה המורה אומרת או למה היא מתכוונת. זה יכול לייצר אצלו תסכול ולגרום לו לוותר במקום להתעמק. בעזרת שיעור פרטי, המורה יכול לחדד אצלו את הנושא, להסביר לו בצורה יותר מדויקת ומפורטת מה היה בכיתה וכך הוא יכול לחזור ולהתעניין בחומר או במינימום להבין אותו.

 

דוגמא אחרת, במסגרת שיעור פרטי, המורה יכול לספק לילד כלים שונים כיצד ללמוד את החומר שנלמד בכיתה בצורה הרבה יותר מעניינת ונוחה. למשל, אם מדובר על תרגילים במתמטיקה, אזי שהמורה יכול להסביר איך לשבת מול כל תרגיל ותרגיל ולפתור אותם, בצורה הרבה יותר פשוטה ונוחה מאשר הדרך שהוצגה בכיתה.

 

אחת הדוגמאות הקלאסיות כיצד שיעור אחד יכול לעזור, זה אם הילד פספס נקודה משמעותית שמקשרת בין שני חלקים בחומר הלימוד. אז ברגע שהוא מבין את הנקודה הזאת, יהיה לו הרבה יותר קל לעשות את ההקשר. כך הוא גם לא ירחיב את הפער בינו לבין הכיתה.

 

לפני סיום צריך לציין, הכל תלוי כמובן באיכות המורה, וכן ברצון של הילד ללמוד באמת ולעשות את זה בצורה נכונה.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
רישום עסקים לאתר
התקנת מצלמות אבטחה 2