מחפשים חבר חדש לבית? על תוכי האכלת יד חשבתם?

 

תוכי האכלת יד כחיית מחמדלא מעט אנשים מחפשים דרכים כיצד להפוך את הבית שלהם ליותר שמח, חגיגי ומלא. זה נכון כשיש ילדים וזה בוודאי נכון אחרי שהם גדלים ועוזבים את הבית ואז הוא נראה ומרגיש ריק. יש מי שבוחר לאמץ כלבים או חתולים, ויש מי שבוחר דווקא באופציה של גידול תוכי.

 

על פניו, גידול תוכי זה הקצה השני, במובנים מסוימים, בכל מה שקשור לגידול חיות מחמד. הרי כלבים וחתולים הם חיות שאנחנו יכולים לצאת איתם החוצה, לטייל איתם, לרוץ איתם, לשחק איתם בבית או בחצר, אנחנו יכולים להתבונן בהם משחקים עם עצמם, וליהנות מהחוויה של עצם זה שהם נמצאים בבית שלנו.

 

תוכי, לעומת זאת, הוא חיה שונה. אנחנו לא יכולים לתת לו להיות חופשי לגמרי, שכן אז הוא עלול לעוף לנו. מצד שני, אנחנו כן רוצים שהוא יהווה סוג של אטרקציה ולא רק ישב בכלוב ולא יעשה שום דבר. אם היינו רוצים בחיה כזו, אזי שהיינו קונים דג או חיה אחרת שאפשר לשים בתוך כלי מסוים, להאכיל אותו וזהו. לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא תוכים מסוגים שונים אשר אפשר ליהנות מהם בצורות שונות, כולל על ידי כך שאנחנו נשתף איתם פעולה ונעשה איתם דברים שונים שלמדו במהלך השנים לעשות.

איך מאכילים תוכי מהיד?

אחת האופציות שעומדות לרשותנו הוא תוכי שיכול לאכול מכף היד שלנו. מדובר על תוכי שמגיל צעיר אוכל דייסה מיוחדת של גוזלים המיועדת עבורו, אשר מונחת על כף היד של אדם אשר מטפל ומגדל אותו. הוא מאפשר לנו להאכיל אותו, דבר שיכול לייצר קשר מאוד טוב בינינו לאורך זמן.

 

צריך לומר, התהליך הזה הוא לא פשוט ודורש מאיתנו התייחסות מיוחדת. שכן, אנחנו צריכים לדעת לא רק להניח את הדייסה בכף היד ולהאכיל את התוכי, אלא גם להיות מסוגלים לפתח אליו קשר רגשי, קשר של הורים לגוזל. לשם כך, אנחנו נלטף אותו, נתייחס אליו בצורה עדינה ויפה, כל זה במטרה למשוך אותו כמה לאכול מכף היד שלנו בצורה בטוחה. אם נעשה זאת נכון, אז הוא ירגיש הרבה יותר בטוח, לא רק לאכול מכף היד שלנו אלא בכלל לקבל מאיתנו טיפול, הוא יהיה קשור אלינו יותר וייהנה מחברתנו.

 

יחד עם זאת, צריך לומר, זה לא מבטיח בהכרח שזה יימשך גם כשהוא יגדל ויהיה תוכי בוגר. מאוד ייתכן שבשלבים מתקדמים יותר הוא יצבור ביטחון ויהיה הרבה יותר תוקפני כלפינו וכלפי אחרים. אם זאת, במידה ונדע לעשות זאת בצורה נכונה, ונדע לפתח את הקשר בינינו באופן עקבי ורציף, אזי שאנחנו נוכל לראות שהוא שומר לנו אמונים, ממשיך להיות מאוד חברותי ונחמד כלפינו, ונוכל ליהנות ממנו גם כשהוא יגדל.

 

צריך לציין, תוכים שגדלים בחברת בני אדם, קל יותר לפתח אליהם קשר רגשי, הם מתחברים אליהם יותר, והם מסוגלים להיות הרבה יותר חברותיים. בין היתר זה נובע מכך, שהם רואים בנו חלק בלתי נפרד מהלהקה שלהם.

מה אנחנו צריכים לדעת על גידול תוכים?

נכון שלהבדיל מגידול כלבים וחתולים אנחנו לא צריכים להשקיע, לכאורה, הרבה זמן או כסף בגידול תוכים, אך עדיין זה תהליך שדורש את ההתייחסות שלנו.

 

למשל, אנחנו צריכים לקנות לתוכי שלנו כלוב בגודל מתאים, להציב אותו במקום שיהיה לו נעים, בין אם זה על שידה, שולחן ובין אם זה תלוי באמצעות שרשרת מהתקרה או מהקיר. כמו כן אנחנו צריכים לקנות לו אוכל מתאים, אבן ויטמינים, חטיפים, ואם מדובר בתוכי צעיר אז עלינו לחשוב על אוכל שיכול להתאים לו, על מנת שהוא יוכל לגדול ולהתפתח כמו שצריך.

 

חשוב שגם נקנה לו צעצועים מתאימים, מתקנים שאפשר להציב בתוך הכלוב והוא יוכל להשתמש בהם להנאתו. אם אנחנו רוצים שהוא לא יהיה לבד ובודד, יהיה נכון לבחון אופציה לרכוש שני תוכים ולא אחד, כך תהיה לו חברה בתוך הכלוב.

 

גידול תוכי הוא דבר שדורש תשומת לב יומיומית וכן מעת לעת, אנחנו צריכים לדאוג שהכלוב שלו יהיה נקי, להחליף מים כל יום ולוודא שיש אוכל, שמירה על ניקיון, זה יהיה נכון גם בשבילו וגם בשבילנו. בסיכומו של דבר, כך אנחנו יכולים להעניק לו איכות חיים טובה יותר לאורך זמן וגם ליהנות ממנו.

 

 

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול
האחים תמם עבודות איטום
המלצות טיולים בארץ