מסלולי טבע בחינם לטיול עם הילדים

 

המלצות טיול בארץהורים רבים מחפשים מדי שבוע ובוודאי בחופשת הקיץ או בתקופת החגים, מסלולי טבע בהם אפשר לטייל עם הילדים בצורה נוחה ונעימה. ישנם הרבה מאוד מסלולים שניתן לטייל בהם בחינם, מבלי שצריך לשלם על כניסה לאתר. מדובר על מסלולים מתאימים לכל הגילאים, מסודרים ומאורגנים, ועצם זה שלא צריך לשלם עבורם כניסה, הופך את הטיול להרבה יותר זול.

 

במאמר זה אנחנו נציג כמה דוגמאות לאותם מסלולי טבע בהם אפשר לטייל עם הילדים בחינם. לפני כן, אנחנו נציג כמה טיפים, נקודות שיכולות לעזור לכם בשביל לבחור בצורה נכונה מסלול שמתאים לטיול שכזה, כך שהוא יהיה גם בטוח, גם נעים, גם קל, וכמובן חוויתי ומהנה.

איך בוחרים מסלולים לטיולים עם ילדים?

נקודה ראשונה שיש לשים לב אליה היא, שהמסלול לא יהיה יותר מדי רחוק מהבית. ההסבר הוא שאם הנסיעה היא ארוכה, זה עלול לעייף את הילדים, לשעמם אותם, וזה יכול להקשות בהמשך. אם מדובר על משך נסיעה קצר, אז הילדים יגיעו רעננים למסלול עצמו.

 

נקודה שנייה, חשוב לבדוק שהמסלול מתאים לגיל הילדים. בפרט זה נכון אם מדובר בילדים קטנים (בטח אם מדובר בתינוקות שההורים אמורים לקחת בעגלה), אך בכלל עדיף, להשתמש במסלול שקל לטייל בו עם ילדים, לא צריך לחשוש ולפחד. יחד עם זאת, רצוי שהוא יהיה חוויתי, כלומר, שהילד יוכל לעשות דברים שנראים לו מורכבים מדי, בין אם זה טיפוס או דברים אחרים. כך הוא ייהנה יותר מהטיול.

 

נקודה שלישית, יש לבחון מועד נוח לטיול. אין טעם לצאת בימים גשומים וקרים, כפי שאין טעם לצאת בימים חמים ולחים מדי. צריך לבחור מועד שיהיה נוח ונעים לכולם, בפרט לילדים.

 

נקודה רביעית, יש להתכונן היטב לטיול. בין אם זה מבחינת לבוש, אוכל, שתייה, קרם שיזוף וכל דבר אחר. בצורה כזו אנחנו יכולים להיות בטוחים שהטיול יעבור ללא בעיות מיוחדות.

 

נקודה חמישית, רצוי לדאוג שכולם יוצאים לטיול במצב רוח טוב ולנסות לשמור עליו לאורך כל הטיול, גם אם מדובר במסלול ארוך. זאת למרות שעדיף לבחור מסלול קצר ושהילדים ייהנו ממנו.

דוגמאות למסלולי טיול בחינם

יער בן שמן – למעשה רוב היערות במדינת ישראל, הכניסה אליהן היא ללא כסף. יער בן שמן, הוא מסלול מאוד מיוחד, מאחר ומדובר על יער גדול, המציע שורה ארוכה של מסלולי הליכה בשטח, כולל אזורים שאפשר לעשות בהם פיקניק. אחד היתרונות הגדולים של יער בן שמן הוא המיקום שלו, בלב השפלה, לא רחוק מירושלים, לא רחוק מתל אביב. יערות נוספים שאפשר לטייל בהן, יער קנדה בדרך לירושלים, יער אודום בצפון.

 

נחל אלכסנדר – למעשה כל השמורה שקרובה לנחל אלכסנדר היא אזור שאפשר לטייל בו עם ילדים, ליהנות גם מהנחל, גם מצפייה בציפורים, מדובר על אזור מאוד מרשים ויפה, קל מאוד לטייל בו עם ילדים בכל הגילאים.

 

תל אפק – אזור ראש העין, מסלול שמשלב בתוכו גם הליכה במסלולים מסודרים, גם אתרים היסטוריים, גם אזור שאפשר לעשות בו פיקניק ועוד.

 

הקניון האדום – לפני שמגיעים לאילת, אפשר לעזור בקניון האדום ולעשות טיול בשמורת הרי אילת. שם גם אפשר לטפס על ההר באמצעות יתדות. טיול מאוד מומלץ רגע לפני שנכנסים אל העיר. מי שמגיע לשם יכול גם להיכנס אל עמודי עמרם. מסלול משפחתי קצר ונגיש.

 

פארק גורן – פארק המצוי בגליל המערבי, כל מה שצריך לעשות זה לחנות את הרכב ולהתחיל לטייל, אפשר למצוא מסלול בעזרתו ניתן לרדת אל הנחל שנמצא בחלקו הנמוך של הפארק.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
האחים תמם עבודות איטום
רישום המלצה חדשה
התקנת מצלמות אבטחה 2
רישום עסקים לאתר