איך להיפטר מעש המזון

 

איך להיפטר מעש המזוןהרבה מאוד אנשים נוהגים לרכוש מצרכי מזון לאחסון, מתוך כוונה להשתמש בהם בעתיד. מדובר על מצרכים אותם נהוג לאחסן במזווה, זאת מתוך כוונה שביום מן הימים, כאשר יהיה צורך בכך, הם יוכלו להשתמש במצרכים השונים הן בשביל להכין מנה ספציפית והן בשביל להכין ארוחה. הבעיה היא, שהרבה פעמים אותם מצרכים מחייבים גם למצוא פתרון לעש המזון.

 

עש המזון הם מעופפים, אשר עוברים גלגול שלם של ביצע-זחל-גולם ולאחר מכן בוגר, אשר מוצאים הרבה פעמים מכסה במקומות בהם אנחנו מאכסנים מזון ובפרט קטניות מסוגים שונים. מעבר לעובדה שהם יוצרים בעיה בפני עצמה, אזי שהם גם מטילים כמות גדולה של ביצים כאשר הם בוגרים, מה שיכול להגדיל את האוכלוסייה שלהם וכמובן לגרום נזק משמעותי לכל המזון שאנחנו צורכים ומאחסנים.

 

במאמר זה נסביר מה יכול להיות פתרון לעש המזון, אך לפני כן נסביר בקצרה איפה בדיוק נוכל למצוא אותם ומתי. אם נדע איך בדיוק אך הם מגיעים למזון שלנו, יהיה לנו הרבה יותר קל להבין איך להתמודד איתם בצורה נכונה.

 

מה הם המאפיינים של עש המזון ואיך הם מגיעים אל המזון שלנו

עש מזון הוא מעופף בגודל 10 סנטימטר, בצבע חום אפור. הוא פעיל בעיקר בשעות הלילה, כאשר בשעות היום הוא מסתתר בארונות. בדרך כלל, כאמור, נוכל למצוא אותו במקומות בהם מאוחסנים מזון ובפרט סוגים שונים של קטניות.

 

בעיקרון, עש מזון יכול להגיע אל שקיות המזון כבר במפעל בו מייצרים ואורזים אותן. לעש יש אפשרות לעשות חורים בשקית ואז הוא פשוט צולל פנימה. במהלך הזמן שהוא נמצא בתוך השקית, מטיל ביצים רבים ולכן הוא מגדיל את הכמות שלו. צריך לציין, סביר להניח ברגע שהוא יגיע אל הארונות שלנו במטבח, אז הוא יצליח להתפשט גם אל שקיות אחרות ואפילו לארונות נוספים.

 

מאחר והבעיה עשויה להתחיל כבר במפעל, אנחנו צריכים להיות ערוכים לכך שקיים סיכוי שנצטרך להתמודד איתה ולעולם לא תוכלו לדעת מהיכן התחילה. לשם כך עלינו לנקות במספר צעדים. לפני שנציג אותן, חשוב להדגיש, לא בכל מפעל קורה שהעש נכנס אל השקיות. רוב המפעלים מקפידים הקפדה יתרה במטרה למכור ללקוחות שלהם מוצרים נקיים ושימושיים. אך ישנם מקרים בהם העש חודר אל המזון ללא שום ידיעה.

 

יש לציין שבנוסף לאופציה של כניסה דרך אוכל ממפעל ישנה אופציה נוספת: עש המזון מאוד אוהב להיות בסביבה של בתים עם בעלי חיים והאוכל שלהם והוא נמשך אליהם בקלות - לכן מומלץ מאוד לאחסן את האוכל במיכל סגור, עדיפות למיכל קשיח.

מה הם הפתרונות לעש מזון

הפתרון הראשון והמובן מאליו הוא לנקות היטב את הארונות. יש לעשות את זה עם מים וסבון, יש לעשות את זה מעת לעת, שוב ושוב. אחרת המקום עלול למשוך אליו עוד ועוד עש.

 

הפתרון השני, אפשר להדביר את המקום. לשם כך, נוכל להיעזר באנשי מקצוע שיכולים לספק לנו שירות הדברה כפי שאנחנו מצפים וצריכים. יחד עם זאת, חשוב מאוד לבחון האם באמת זה הכרחי. יש לוודא היטב עם המדביר, שאכן יש לו את הכלים, תכשירים והניסיון הדרוש להדברה שכזו.

 

הפתרון השלישי, מאחר והעש צריך מקום יבש בשביל להתפתח בו, אפשר לאחסן את המוצרים השונים במקרר, אחת כמה וכמה אם מדובר על שקיות פתוחות. אפשר גם לאחסן את השקיות הפתוחות בצנצנות זכוכית. אליהן העש לא יכול להיכנס. בכל מקרה יש לוודא היטב שכל השקיות, הצנצנות והמארזים סגורים היטב בשביל שלא יהיה שום סיכוי לעש להיכנס פנימה.

אם במקרה נתקלת בעש מזון, הדבר הראשון שעליכם לעשות זה פשוט לזרוק את השקית ולבדוק שקיות אחרות. אסור להשתמש בשקית עם עש מזון, אפילו אם לכאורה זה נראה שמדובר בכמות קטנה.

 

הפתרון הרביעי, ישנם הרבה מאוד סוגי מלכודות מדבקות אשר מכילות ריח ייחודי המשוך אליו את עש המזון וניתן למצוא אותם בהרבה מאוד חנויות אשר מוכרות פריטים לבית או משתלות למיניהן. ישנם גם אתרים אינטרנט רבים המוכרים אותם עם משלוח עד הבית.

 

הפתרון החמישי, ישנם מחקרים המעידים שעש המזון לא אוהב ריח לוונדר. אפשר לשים כוס המכילה מעט מים עם שמן לוונדר או שקיקים ייחודיים בריח לוונדר.

 

לפני סיום נציין, אם מקפידים על ניקיון והדברה, אין שום סיבה שלא נוכל להתמודד עם עש המזון.

לא הצלחתם? אל תהססו ופנו למדביר מקצועי.

 

בהצלחה!

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
רישום המלצה חדשה
האחים תמם עבודות איטום
המלצות טיולים בארץ
התקנת מצלמות אבטחה 2