טיפים לשיפור הזוגיות

 

טיפים לשיפור הזוגיותזוגות רבים נאלצים להתמודד עם שחיקה בזוגיות שלהם, לעיתים עד כדי משבר שיכול להוביל לסופה של מערכת היחסים ביניהם. לעיתים הזוגיות מתערערת אחרי תקופה קצרה ולעיתים היא מתערערת אחרי שנים ארוכות ביחד, לעיתים היא מתערערת בגלל מקרה חיצוני ולעיתים בגלל סיטואציה פנימית, נקודתית. בעיות בזוגיות הן דבר טבעי לגמרי, אך לשמחתנו אפשר למצוא כלים שונים כיצד להתמודד איתן, בתקווה שזה יוביל לפתרונן.

 

לפעמים נדמה לנו שכל הנושא של בעיות בזוגיות הוא חדש, הן בגלל שהיום אנחנו נחשפים לכך הרבה יותר מאשר בעבר והן בגלל שהיום אנחנו שומעים על הרבה יותר זוגות הפונים לטיפול זוגי או להבדיל, מחליטים להיפרד. אך זה לא מדויק לגמרי.

בעיות בקרב בני זוג, הן לא דבר חדש, ההבדל הוא, שהיום מדברים על זה בצורה פומבית, לא מסתירים את זה וזוגות רבים גם לא מוכנים לחיות עם הבעיה, גם אם זה אומר שהמחיר הוא לפרק את הקשר. לכן חשוב למצוא דרכים כיצד לשפר את הזוגיות בשביל לא להגיע אל הנקודה הזאת.

 

טיפים שיכולים לעזור לכם

הטיפ הראשון והחשוב מכל לשיפור זוגיות היא תקשורת. הרבה פעמים זוגות בוחרים שלא לדבר על מה שמציק ומפריע להם. אפילו שהם חיים זה לצד זו שנים רבות, הם עדיין מעדיפים לא לדבר על הדברים הכואבים והבעייתיים. יש מי שבוחר לא לעשות זאת בשביל לא לפתוח דברים שיכולים להוביל למריבות, יש מי שבוחר לא לעשות את זה מתוך מחשבה שזה מיותר, לא חשוב וזה סתם יוצר "דרמה".

 

זה לא מדויק. תקשורת טובה תמיד יכולה לעזור, גם אם היא לא תפתור את הבעיה לפחות היא מציגה איפה הדברים נמצאים ומה מרגיש כל אחד. התקשורת יכולה לקרב מאוד ולהציג לכל אחד ואחת, מה הצד השני מרגיש. אחר כך יהיה קל יותר להתנהל ולקבל החלטות.

 

הטיפ שני לדעת להכיל ולקבל. לא כל דבר שהצד השני עושה אנחנו אוהבים, אך זה גם נכון בצורה הפוכה. לא כל דבר שאנחנו עושים הצד השני אוהב. עלינו לקבל את זה שאנחנו שונים וכל צד מתנהל אחרת. לכן עלינו להכיל ולקבל ולא על כל דבר לריב. להבדיל מקשרים עם אנשים אחרים, הרי שלא צריך "לפוצץ" את הקשר על כל דבר, אלא רק על דברים מהותיים.

 

הטיפ השלישי לצאת מהשגרה. אחת הסיבות בגללן זוגות רבים חשים שחיקה בקשר היא השגרה. בפרט זה נכון כשיש ילדים. אם סדר היום הוא קבוע ולא משתנה, זה יכול להציק, במובן אישי וזוגי. לכן רצוי מעת לעת לצאת מהשגרה, לעשות דברים חדשים, גם אם זה אומר שבני הזוג עושים זאת בנפרד וגם אם זה אומר שהם עושים זאת ביחד אך בלי הילדים. כל אחד מבני הזוג צריך לזכור, מלבד היותו בן/בת זוג, הורה, הוא גם בן אדם בפני עצמו עם רצונות וחלומות שהוא רוצה להגשים.

 

הטיפ הרביעי, אסור לחשוש מטיפול זוגי. בדיוק כמו שאנשים רבים חוששים מהמחשבה שטיפול פסיכולוגי ידביק עליהם תווית מסוימת, כך הם חוששים שטיפול זוגי ידבק עליהם תווית, שלא נדבר על זה שהם חוששים מהדברים שיצאו במהלך הטיפול. זה לא נכון לחשוב כך. טיפול זוגי יכול לעזור, בין היתר, בגלל היכולת של גורם זר להתערב ולהציג תמונה אחרת מזו שבני הזוג מכירים ורואים.

שום דבר לא מבטיח הצלחה

שום דבר שנעשה לא מבטיח בהכרח הצלחה. זוגיות זו עבודה שתלויה בשני הצדדים, אך היא גם תלויה בגורמים רבים אחרים. אנשים משתנים לאורך השנים, ומי שהיינו בתחילת הקשר זה לא מי שאנחנו אחרי חמש, עשר או עשרים שנים של זוגיות.

יחד עם זאת, אם נהיה מוכנים לעבוד, להיפתח ולתקשר, נוכל אולי לשפר את הזוגיות וליהנות ממנה שוב, כפי שנהנו ממנה בתחילת הדרך ביחד.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

התקנת מצלמות אבטחה 2
תכשיטים נגד עין הרע
רישום עסקים לאתר
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בחול