תיקון גגות רעפים – טיפים למציאת בעל מקצוע

 

תיקון גגות רעפיםאין ספק כי גג רעפים אדומים יכול להיות מראה קלאסי של בית קרקע נפלה, עם אווירה אירופאית מיוחדת ומראה פסטורלי. לצערנו הרב, כמו לכל דבר בחיים, יש גם יתרונות וגם חסרונות. החסרונות בגגות רעפים הוא שהם אין חפים מתקלות שונות וכאשר יש תקלות שכאלה בגג צריך לטפל בהם במהירות ועדיף אפילו לפני חודשי החורף. חלק מהתקלות אף קורות בחודשי החורף ולכן מומלץ אפילו לבצע בדיקה של הגג לפני החורף ולהתכונן עם רעפים להחלפה במידת הצורך. במקרים רבים תוכלו לבצע את התיקונים בעצמכם אולם במקרים מסובכים יותר או כאשר אינכם רוצים להסתכן ולעלות לגג בעצמכם תצטרכו איש מקצוע המתמחה בתיקון וטיפול בגגות שיכול לבצע את התיקון עבורכם.

תקלות נפוצות בגגות רעפים:

רעפים שבורים – התקלה הראשונה והנפוצה ביותר שניתן להיתקל בה תהיה ככל הנראה רעפים שבורים. כאשר הרעפים שבורים לא רק שמזיקים, יונים ולכלוך יוכלו לעבור בדרך אל הבית שלכם אלא שגם בחודשי החורף מי הגשמים ייזלו לתוך הבית ועשויים לעשות בלגן גם כן. יש שני סוגי רעפים: רעפי בטון ורעפי חרס. רעפי הבטון אלו רעפים ישנים שהשתמשו בהם בעבר ולא משתמשים בהם כיום, גם לא מייצרים אותם היום. עדיין יש בתים ישנים העושים שימוש ברעפים אלה והם מיועדים לשבירה לאורך הזמן בשל המים המחלחלים בבטון וכו'. רעפי החרס היום יותר נפוצים וגם הם עשויים להישבר בשל סיבות שונות. לעתים תמצאו גגן המחזיק ברעפי בטון ישנים כספייר לצורך תיקונים במקרים מיוחדים אולם מרבית אנשי המקצוע עוסקים בעיקר ברעפי החרס כיום.

ממה יכולים להישבר הרעפים?

ובכן זה יכול לקרות משלל דברים. ראשית בימים סוערים הגשמים והרוחות עשויים לגרום לרעפים להישבר או לעוף מהמקום. מים המצטברים על הגג עשויים להכביד על הרעפים ולשבור חלק מהם. לכלוך שמצטבר על הגג עשוי גם הוא להכביד, בוודאי בתוספת הגשם ולגרום לרעפים להיסדק ולהישבר לאורך הזמן. אנטנות או חפצים על הגג עשויים להישבר מהרוחות העזות בחורף, ליפול על הרעפים ולגרום להם להישאר גם כן. מדובר במקרים אמיתיים לגמרי.

 

תיקון מרזב בגג – תקלה נוספת שעשויה להיות נפוצה היא במרזב בגג. תפקידו של המרזב היא לרכז את מי הגשמים מהגז ולפזר אותם באזור הקרקע. המרזב יכול להיסתם על ידי לכלוך, עלים, זרדים, ענפים, קן של יונים ועוד. במקרה כזה הניקוז של המים ייעצר ובגג תהיה רטיבות שעשויה להגיע אל תוך הבית.

 

סדקים ברוכבים על הגג – הרוכבים הם אותם רעפים חצי עגולים המחפשים בין 2 שיפועים שונים של גג הרעפים שלכם. הם מחומרי אל הרעפים האחרים עם בטון. הבטון עשוי להידבק עם הזמן, בעיקר בשל רוחות חזקות או גשמים. במקרה כזה כדאי יהיה להחליפם ולתקן את הרוכבים כדי למנוע מהם לעוף על רעפים אחרים ולשבור אותם ובכלל כדי למנוע נזילות בגג.

 

איך למצוא בעל מקצוע מומלץ בתחום?

במרבית התקלות, בעיקר כאשר צריך לעלות על הגג או לטפל ברעפים מומלץ יהיה להיעזר בבעל מקצוע. זה נקרא גגן. הינה כמה טיפים חשובים למציאת איש מקצוע מומלץ:

  • ראשית ודאו שהוא מתעסק אך רק בהתקנה, תיקון ושיפוץ גגות ולא איש שיפוצים שעושה הכול מהכול.

  • התרשמו מתיק העבודות באתר שלו וודאו שם אם הוא מציג גגות שהוא עשה.

  • בדקו את אנשי המקצוע המומלצים שלנו באתר המלצה ותוכלו להתרשם מאנשי מקצוע אמינים ומקצועיים שנבדקו היטב טרם עלייתם לאתר.

  • בדקו המלצות וחוות דעת ברחבי הרשת אודות איש המקצוע.

  • בדקו אם הצעת המחיר שלו היא הגיונית והשוו מחירים בחיפוש מהיר באינטרנט לתיקון הבעיה שלכם.

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

 

המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
רישום עסקים לאתר
התקנת מצלמות אבטחה 2