היתרונות שיש בגידול חתול בבית ובחצר

 

גידול חתול בבית ובחצראחת ההמלצות שאנשים מבוגרים וצעירים מקבלים, בין אם הם חיים לבד ובין אם הם חיים בזוג ובוודאי אם יש להם ילדים קטנים, היא לאמץ חיית מחמד. רבים מתלבטים בין אימוץ כלבים לבין אימוץ חתולים. רבים סבורים שהרבה יותר נכון לגדל כלב, אך כפי שנוכל לראות במאמר זה, גידול חתול הוא דבר משתלם לא פחות ואפילו יותר.

 

הרבה פעמים אנשים חושבים שחתול הוא חיה פחות מתאימה לגידול בבית או בחצר. הוא נחשב לחיה פחות ידידותית, פחות נאמנה, חיה שפחות כיף לשחק איתה, ובאופן כללי היא לא דומה כלל לכלב שאפשר לטייל, לשחק וליהנות ממנו הרבה יותר. אך זה לא מדויק, גם גידול חתול יכול לעורר עניין ולייצר חוויה ייחודית.

איך מאמצים ומגדלים חתול?

לפני שנציג את היתרונות של גידול חתול בבית ובחצר, נסביר בקצרה כיצד ניתן לאמץ חתול ומה צריך בשביל לגדל אותו בצורה נכונה.

בעיקרון, אנחנו יכולים לאמץ חתול בשלושה דרכים עיקריות. דרך אחת היא באמצעות עמותות וארגונים שאוספים חתולים נטושים ומוסרים אותם לאימוץ, דרך אחרת שנחשבת פופולארית היא באמצעות אנשים שמוסרים את החתול שלהם או גורים של חתולים למסירה. עוד דרך, קצת פחות פופולארית, היא למצוא חתולים נטושים ברחב ולהחליט לאמץ אותם. כאן צריך לשים לב שהם באמת מתאימים לגידול בבית או בחצר והם לא חתולי רחוב.

 

בשביל לגדל חתול, אנחנו צריכים להקפיד שיהיה לנו שטח מתאים לכך בבית או בחצר. חתול לא צריך הרבה שטח אבל חשוב שתהיה לו פינה משלו, שם נשים ארגז חול, מתקן לטיפוס ושפשוף ציפורניים, כמו כן אנחנו נצטרך לספק לו מזון וכן רצוי שנחזיק ברשותנו אמצעים שיאפשרו לנו לסרק אותו.

 

מעבר לכל זה, כשאנחנו בוחרים לאמץ ולגדל חתול, עלינו להקפיד לקחת אותו לווטרינר קבוע לצורך חיסונים, בדיקות, טיפולים וכל דבר אחר שהוא רלוונטי לגידול נכון ובריא של החתול.

מה היתרונות של גידול חתול?

היתרון הבולט ביותר הוא, תמיד נחמד לחזור הביתה ולמצוא בו חיית מחמד. לא משנה אם זה כלב או חתול, זה תמיד נפלא. זה תמיד כיף ומשמח לדעת שיש חיית מחמד שמחכה לנו מעבר לדלת ומצפה שנגיע.

יתרון אחר בולט הוא, חתול בגלל שהוא פחות פעיל מכלב גם דורש הרבה פחות. לא צריך להוציא אותו החוצה, אפשר לצאת לחופשה, להשאיר לו אוכל ושתייה והוא כבר יסתדר. הוא חיה נוחה, למרות שצריך להקפיד ולשמור שלא ישאיר אחריו הרס (בפרט רהיטים וכאלה).

 

יתרון נוסף מגולם בגידול חתול עם ילדים. כל מי שגדל עם חיות מחמד, כלבים או חתולים, יודע עד כמה זה משפיע על החיים לטובה, עד כמה זה יכול לשנות את ההתבוננות על החיים בכלל ועל חיות בפרט. אחת המתנות הטובות ביותר שאפשר לתת לילד זו חיית מחמד ובפרט חתול. כך הוא לומד מהי אחריות, הוא לומד מהי אהבה בכלל ואהבה לחיות מחמד בפרט, הוא מקבל חבר נאמן.

 

יתרון אחר בא לידי ביטוי בבתים עם חצר. אז החתול יכול גם לשחק בחוץ ולא חייב להיות בבית, אך הוא גם יכול להבריח מזיקים ומכרסמים שונים שעלולים לפלוש לשטח. זה יכול לשמש לעזר.

יתרון אחרון שנציג הוא, חתול היא חיה נעימה, אפשר להתרפק עליה, אפשר ליהנות מלא מעט רגעים של חסד איתה. עם הזמן, מגלים עד כמה היא מתאימה לבית וכמה הבית ריק בלעדיה. אין ספק שזה יתרון גדול לכל אחד ואחת.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

התקנת מצלמות אבטחה 2
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
האחים תמם עבודות איטום