אוהבים ים? כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על החיים שלכם

 

הסכנות שאורבות לאוהבי היםעוד מעט הקיץ יתחיל, וכנהוג מדי שנה, ישראלים רבים, צעירים ומבוגרים, יבלו שעות ארוכות בים, בין אם זה באמצע השבוע ובין אם זה בסופשבוע. לצערנו, בתקופה זו אנחנו שומעים לא פעם על אנשים שאינם נוקטים משנה זהירות בים ולכן הם טובעים או מתמודדים עם מצבים אחרים שעלולים להיות מסוכנים.

 

במאמר זה אנחנו נציג טיפים שונים על זהירות בים, זאת על מנת שתוכלו לבלות את הזמן שלכם בנעימים ובבטחה, ולשמור על החיים שלכם ושל הסובבים אתכם. חשוב לומר, עצם זה שיש סכנות כאלה ואחרות, לא אומר שאתם צריכים לוותר על הבילוי שלכם. אם תתנהלו בזהירות, זה בהחלט יכול להספיק בשביל שתיהנו, תבלו, ותחזרו הביתה בשלום.

 

לפני שנציג את הטיפים השונים, נציג בפניכם רשימה של מספר דברים שעליכם לקחת איתכם לים ולברר לפני שאתם מגיעים אל החוף ונכנסים אל המים.

מה צריך לקחת לים ומה חשוב לברר לפני שנכנסים למים?

כל אחד ואחת מאיתנו, באופן טבעי, ייקחו איתם לים דברים שהם אוהבים וצריכים, דברים איתם יוכלו להעביר את הזמן בנעימים. אך ישנם פריטים מסוימים שכל אחד ואחת צריכים לקחת על מנת ליהנות מהבילוי בים באופן כללי ובפרט בשביל לנקוט משנה זהירות כשהם מבלים על החוף ובמים.

 

בין הדברים שצריך לקחת איתנו, אפשר למצוא קרם הגנה מהשמש, בקבוק מים, אוכל, כובע ומשקפי שמש, מגבת, ואם אנחנו באים עם ילדים קטנים, אז רצוי כמובן להביא איתנו קרם הגנה שיכול להתאים להם, גלגל הצלה, מצופים ודברים שיאפשרו להם להיכנס למים ולשחות בצורה זהירה, וכן חשוב מאוד להביא אוכל ושתייה שלא יהיו רעבים או צמאים.

לפני שאנחנו נוסעים לים, באופן כללי, יהיה נכון לבדוק מה מצב מזג האוויר והאם בכלל יש לנו אפשרות להיכנס למים בצורה בטוחה. אומנם מדובר על תקופת הקיץ, אך עלינו לזכור שגם בתקופה זו צפויים ימים בהם המים יהיו סוערים.

 

 

איך שומרים על כללי זהירות בים?

כפי שלמדנו לא פעם, מהמציאות ומסדרות וסרטים, הים יכול להיות מקום מאוד מסוכן, גם אם הוא נראה רגוע. אנחנו לא באמת יודעים מה מתרחש בתוכו ומה הוא יכול להביא איתו.

על מנת לשמור על כללי הזהירות, כאמור, אנחנו צריכים לוודא תחילה מה הם תנאי מזג האוויר ומה הם תנאי הים. אך זה לא מספיק רק לוודא, שכן אם אנחנו בוחרים בכל זאת להגיע אל החוף, הרי שעלינו לבחון איזה דגל מוצב שם. אם מדובר על דגל שחור, אז באופן טבעי אסור לנו בשום פנים ואופן להיכנס למים, מוטב שגם במקרים של דגל אדום נישאר על החוף. דגל לבן, לעומת זאת, מלמד שאנחנו יכולים להיכנס ללא חשש.

 

 

 

מעבר לעניין של הדגלים, אנחנו צריכים ללכת אך ורק לחוף מוכר, חוף בו יש מציל. לכן אנחנו צריכים לברר, לא רק שאכן מדובר על חוף עם מצילים, אלא שאין שביתה או סיבה אחרת בגללה הם לא עובדים, וכן לברר באילו שעות בדיוק הם נמצאים בחוף, ולהימנע מלהיכנס למים כשהם אינם.

 

כשאנחנו בתוך המים, יהיה נכון לנהוג בזהירות כלפי אנשים אחרים. כלומר, לא להכניס איתנו ציוד או דברים אחרים שיכולים למנוע מהם או מאיתנו לשחות בצורה בטוחה ונוחה, כמו כן, אנחנו צריכים להימנע משחייה פרועה, צלילה ליד אנשים ודברים אחרים שיכולים להפריע להם ולנו.

 

נקודה נוספת לגבי התנהגות בתוך המים, חשוב מאוד לשחות אך ורק במקומות בהם אנחנו יכולים לעמוד או לשחות בצורה בטוחה. לא לשחות רחוק מדי, ובוודאי לא לאזורים אסורים, בהם עלולה להיות תנועה של כלי ספורט ימיים או דברים אחרים. אם אנחנו לא יודעים לשחות, אז מיותר לציין שעדיף לא להיכנס למים בכלל או לא להיכנס לבד.

 

עלינו לנהוג גם במשנה זהירות כשאנחנו בחוף. בראש ובראשונה, אנחנו צריכים להגן על עצמנו מפני השמש. לכן חשוב להקפיד על שימוש בקרם הגנה מתאים, חבישת כובע ולהרכיב משקפי שמש. רצוי מאוד לשבת מתחת שמשייה או מקום אחר שיגן עלינו מפני השמש. בכל מקרה, מוטב לא לשהות יותר מדי בשעות החמות. צריך לזכור, השמש יכולה להיות שקרנית, כלומר, נותנת לנו תחושה שלא חם מדי, אבל בעצם היא מאוד מסוכנת.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בחול
התקנת מצלמות אבטחה 2
תכשיטים נגד עין הרע