עשיתם כבר בדיקת עיניים לילד/ה? חשיבות בדיקה תקופתית

 

Eye examination for childrenבמשך השנים, על ההורים להקפיד לקחת את הילד לבדיקות תקופתיות, בדיקות מעקב, אשר יכולות ללמד האם הוא מתמודד עם בעיה מסוימת הדורשת טיפול והתייחסות ספציפית. אחת מאותן בדיקות שיש לבצע, היא בדיקת עיניים בשביל לבדוק האם הילד מתמודד עם בעיות בראייה הדורשות התייחסות מיוחדת.

 

על פניו, היינו יכולים לחשוב שאין שום סיבה מיוחדת לכך, שכן הורים יכולים לזהות בעצמם שיש לילד בעיית ראיה או שהילד עצמו יזהה ויספר על כך להוריו. אך המציאות מעט שונה. לא תמיד הורים יכולים לשים לב, לא תמיד יש להם את הכלים, הידע והניסיון הדרושים לכך, לא תמיד הילד גם מוכן להודות שיש לו בעיה או שהוא בעצמו מודע לכך. בוודאי לא כשמדובר על ילד קטן. לכן חשוב לקחת אותו לעבור בדיקות עיניים מקיפות.

 

בדיקת עיניים אינה מיועדת כמובן רק לילדים, אך יש לה חשיבות גדולה בגילאים נמוכים, לא פחות ואפילו יותר מאשר בגילאים מתקדמים יותר: ראשית, אם קיימת בעיה אצל הילד, הרי שהיא לא תיפתר אם הילד לא יעבור בדיקה ויסופק לו פתרון מתאים. שנית, הבעיה עלולה להתפתח, להשפיע על יכולת התפקוד שלו, היכולות שלו ללמוד בצורה סדירה, ואפילו יכולה להשפיע על היכולות החברתיות שלו.

מדוע יש לקחת את הילד לבדיקות עיניים באופן קבוע?

אנחנו נציג כעת שלושה הסברים מדוע יש לקחת את הילד לבדיקת עיניים, ולאחר מכן נסביר איפה בדיוק ניתן לבצע אותה.

הסבר ראשון, כפי שציינו, אם מבצעים בדיקות תקופתיות החל מגיל צעיר, אז אפשר למנוע בעיות משמעותיות יותר בעתיד. ככל שמגלים את הבעיה בשלב מוקדם יותר, כך יהיה קל יותר להתמודד איתה בצורה נכונה ולא לייצר מצב שהבעיה תתגבר ותשפיע בצורה הרבה יותר משמעותית על שגרת חייו של הילד.

 

הסבר שני, הילד לא תמיד ידע להסביר עם מה הוא מתמודד, והרבה פעמים הוא גם יתבייש בכך. לכן, אם הוא נניח יושב בכיתה ולא מסוגל לראות בצורה ברורה את הדברים שהמורה כותבת על הלוח, הרי שהוא לא יספר על כך ויחפש דרכים בעצמו כיצד להתגבר על הבעיה. על ההורים לגלות אחריות ולבחון את המצב מבלי שהילד יצטרך לספר ולהסביר להם.

הסבר שלישי, ילדים נמצאים כל הזמן במצב צמיחה ושינוי, עד שהם מגיעים לגיל בו דברים הופכים קבועים. זה נכון גם לגבי מצב הראיה שלהם. לכן, חשוב מאוד לבצע מעקב, מאחר והדברים יכולים להשתנות. יכול להיות שבבדיקה מסוימת הילד יראה טוב, אך המצב ישתנה והראייה שלו תיפגע לאחר מכן. לכן אם מבצעים בדיקות תקופתיות רציפות, אז קל יותר לעקוב ולראות את השינוי.

איך מבצעים בדיקות עיניים לילד?

בשביל לבצע בדיקות עיניים לילד, יש לקחת אותו לרופא עיניים לילדים. בעיקרון, הבדיקה הראשונה של הילד מתבצעת כבר בגיל 6 חודשים, כאשר לאחר מכן, בהתאם לצורך הרופא יקבע מתי נכון לבצע את הבדיקה הבאה וכל כמה זמן נכון לבצע אותה.

 

צריך לומר, ברגע שהילד נכנס לבית ספר, אזי שייתכן והוא יידרש לבצע בדיקות, בלי קשר לשאלה מתי הרופא חושב שזה נכון, למשל אם הילד מתלונן על כאבי ראש, אם הילד סובל מעייפות לא מובנית, אם הוא חווה ירידה חדה בלימודים או כל דבר אחר שההסבר לכך יכול להיות ירידה באיכות הראייה.

 

הבדיקות מתבצעות באמצעות אמצעים שונים שעומדים לרשות הרופא, כולל גלגל עיניים, לוחות של מספרים ואותיות, כך אפשר לראות האם הילד רואה היטב מרחוק ומקרוב או שמא הוא זקוק למשקפיים.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ
התקנת מצלמות אבטחה 2
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
תכשיטים נגד עין הרע