מה צריך לדעת כשבוחרים שירות משלוחים לעסק שלך?

 

שירות משלוחים לעסקבשנים האחרונות חלה צמיחה מטאורית בכל הקשור להזמנות אונליין על ידי הקהל העולמי בכלל ועל ידי הקהל הישראלי בפרט. בשל הצמיחה החדה גם עלה הביקוש לשירותים משלוחים אשר משתפים פעולה עם בתי העסק השונים, אוספים את המשלוחים מהמרכזים הלוגיסטיים של החברה ומובילים אותם ישירות אל בית הלקוח. הצורך בחברת שליחויות הולך וגובר אולם שירות לקוי עשוי לגבות לחברה מחיר כבד, על אף שמדובר בחברת שליחויות חיצונית. הלקוח מבחינתו רוכש מכם ולכן הוא יתייחס לשליחים כאל חלק מחוויית השירות שהוא מקבל מהחברה. בשל עובדה זו חשוב לבחור חברת שליחויות בקפידה ולא להקל ראש. הנה כמה טיפים חשובים לבחירת חברת שליחויות לעסק.

ראשית – כדאי לבדוק אילו סוגי שליחויות החברה מספקת:

ישנם סוגים שונים של שירותי שליחויות ולא כל חברה מספקת או יכולה לספק את כל סוגי השליחויות הללו. כך למשל ישנן שליחויות רגישות יותר כמו אלה המעבירו מידע רפואי או משפטי, ולכן חשוב מאוד שתהיה אחראיות על סוגי המשלוח הללו, השליח או צוות השליחים שיבצע את המשלוח צריך להיות אחראי ומתודרך היטב לטיפולים במשלוחים אלו וכמובן שלעתים יש אפילו משלוחים המצריכים אבטחה מיוחדת כמו במקרה של חפצים יקרי ערך. שירות משלוחים רגיל יהיה שירות המוביל ריהוט, מכשירים חשמליים או מיני חפצים בגדלים, משקלים ומחירים שונים. אילו כלי רכב יש לחברה? האם היא מספקת רק שירותי משלוחים בתוך העיר? רק בתוך אזור מסוים בארץ או בכל הארץ?

ציוד ומכשור טכנולוגיות:

דבר נוסף שאתם רוצים לבדוק מול חברת השליחויות היא האופן שבו הם עובדים ומאורגנים. כיום ישנם אמצעים טכנולוגיים לבצע מעקב על משלוחים, בין אם מדובר במכתב רשום או חבילה בכל סדר גודל. ברגע שהשליח מוסר את המשלוח על הלקוח לחתום על מסך המכשיר ובכך לעדכן שקיבל את המשלוח. הנתונים מתעדכנים גם במשרד האחורי של תוכנת הניהול של החברה וכך הם יודעים היכן עובדים המשלוחים בכל זמן נתון. ישנן חברות שליחויות שאף מאפשרות ללקוחות בית העסק לעקוב היכן החבילה נמצאת בכל זמן נתון כדי שידעו להעריך את הגעת המשלוח.

 

מחירים ועבודה משוטפת:

אין תמחור קבוע למשלוחים בדרך כלל כיוון שהמשלוחים מגיעים למקומות שונים במרחקים שונים, יש סוגים שונים של שליחויות ויש שליחויות המצריכות יותר כוח אדם, רכב יותר גדול וכד'. אלה מעלים את ההוצאות עבור חברת המשלוחים ולכן גם עבור בית העסק. חשוב לקבל מחירון משלוחים מסודר הכולל אפיון של סוג המשקל, גודל, משקל ולפי אזור בארץ. בדרך כלל יש מחירון קבוע לפי סוג המשלוח והפרטים הללו הקשורים למשקל וגודל המשלוח וכמה מקום הוא תופס ברכב/במשאית.

הסכם עבודה מסודר:

כל חברת שליחויות מכובדת תעבוד אתכם רק במסגרת הסכם עבודה מסודר. בהסכם עבודה זה החברה מעגנת את סוגי השירותים שהיא מספקת לבית העסק, מה כוללת האחראיות במסגרת שירותי השילוח, זמני משלוחים: זמני איסוף מהחברה וזמן הגעה ללקוחות ועוד.

 

המלצות הן תמיד דבר חיובי:

גם אם חוות הדעת של בית עסק כזה או אחר על חברת שליחויות מסוימת היא שלילית תוכלו להפיק מכך מסר חיובי שכן אתם יכולים להיות יותר חכמים בבחירת חברת השליחויות המתאימה עבורכם. המלצות טובות תמיד מתקבלות בברכה כיוון שאם כמה עסקים אחרים מקבלים שירות טוב שהם שבעי רצון ממנו אין סיבה שגם אתם לא תהיו שבעי רצון בדרך כלל. כמובן שתמיד כדאי לחתום על הסכם תקופתי בלבד ולבחון תחילה את שירותי החברה.

 

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה?

חייגו 0722-400-400 או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

רישום עסקים לאתר
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ