יש הבדל בין פרסום חינמי לפרסום בתשלום! גם אם החינמי שמוצע הוא באמת מדהים!

 

FREE VS PAIDאנשים באופן טבעי תמיד יעדיפו את המוצר שמוצע להם בחינם על פני מה שמה שמוצע להם בתשלום. אנשים תמיד ירצו לחסוך עלויות ויצאו מתוך נקודת הנחה שהמוצר החינמי הוא מספיק טוב. מה עוד, שאם הוא לא טוב, הם לא יפסידו דבר. הרי הם לא שילמו עבורו דבר. זה נכון במקרים רבים, אך זה לא נכון כשמדובר על פרסום עסקים בחינם.

 

אנחנו מכירים מסלול של פרסום עסקים בחינם באינטרנט, דרך מדריכים מסוימים וכן דרך גוגל. יש לנו אפשרות לפרסם את העסק שלנו בחינם באמצעות מסלול קידום אורגני שלא דורש מאיתנו השקעה של כסף, אך כן דורש מאיתנו השקעה של זמן (אפשר כמובן לטעון שהזמן שווה כסף, אך זה יהיה נכון תמיד גם במקרים בהם הפרסום עולה כסף). לעומת זאת, יש לנו אופציה, כאמור, לפרסם את העסק שלנו בתשלום, על פי עלויות מסוימות.

מה זה פרסום בחינם ומה זה פרסום בתשלום

בשביל להבין מדוע פרסום עסקים בחינם ברוה המקרים הוא פחות טוב מאשר פרסום בתשלום, צריך להבין תחילה מה הם שני המסלולים המדוברים.

פרסום בחינם יכול להתבצע בצורות שונות. למשל, הוא יכול להתבצע דרך כך שאנחנו נפרסם את העסק שלנו בשורה של מדריכים ואינדקסים אשר מאפשרים זאת, ללא שום עלות. הפרסום יכלול מידע אינפורמטיבי כזה או אחר על העסק, לעיתים זה גם יכלול תמונות, מפות ופריטים אחרים שיכולים לעזור לגולש למצוא אותנו ולהשתמש בשירותים שלנו.

 

כאמור, פרסום בחינם יכול להתבצע גם דרך גוגל באמצעות קידום אורגני. נשתמש בכלים שונים על פי דרישות של גוגל, בשביל שנוכל לקדם את עצמנו במנוע החיפוש ולהתקדם בביטויים מסוימים אל מקומות גבוהים.

 

צריך לומר, בשני המקרים אפשר להשיג תוצאות אך כפי שנראה בהמשך זה לא מספיק ובמקרים מסוימים זה יכול גם לגרום נזק מסוים.

 

פרסום בתשלום לעומת זאת, נעשה אף הוא דרך מדריכים ואינדקסים וכן דרך גוגל. באופציה הראשונה, אנחנו רוכשים חבילות שונות שיכולות לעזור לנו לקדם ולחשוף את העסק שלנו בצורה אופטימאלית, באופן שמרבית הגולשים יוכלו להיחשף לעסק שלנו ולמידע עליו.

 

פרסום בתשלום דרך גוגל נעשה באמצעות קידום ממומן, מודעות פרסום שמתפרסמות הן במנוע החיפוש והן ברשת הפרסום של גוגל. גם כאן זה נעשה באמצעות שימוש בביטויים שיכולים למשוך גולשים למצוא אותנו ולבחור בעסק שלנו.

 

פרסום בתשלום באתרים כולל בדרך כלל קידום מעל כל העסקים אשר מפורסמים בחינם ומאפשר לבעל העסק להוסיף הרבה יותר מידע

למה פרסום בתשלום משתלם יותר מאשר פרסום חינמי

כשאנחנו בוחרים חבילת פרסום בתשלום דרך אינדקס עסקים, אז אנחנו נהנים משורה של תועלות שלא נוכל לקבל בפרסום חינמי.

בראש ובראשונה, נהנה מחשיפה הרבה יותר גדולה, יותר משמעותית ומרכזית מאשר פרסום בחינם. אנחנו נוכל ליהנות ממיקום מרכזי יותר, גישה וזמינות רבה יותר של גולשים לכרטיס שלנו, וייתכן שגם נקבל הרבה יותר מקומות בקטגוריות או ביטויים שונים. העסק שלנו לא יילך לאיבוד בים של עסקים אחרים שמתפרסמים באתר.

 

שנית, נקבל אופציה לפרסם יותר תוכן, טקסטואלי או ויזואלי. זה כלי שמאפשר למשוך תשומת לב רבה יותר בקרב הגולשים שנכנסים לאתר וספציפית לקטגוריות שלנו. גולש יתעניין יותר בעסק שמציג מידע רחב אודות השירותים והמוצרים שהוא מספק, מאשר עסק שמציג כרטיס עם פרטים בסיסיים בלבד.

 

שלישית, סביר להניח שהכרטיס יקבל קידום משמעותי גם בגוגל. כלומר, ברגע שגולש ירשום את השם של העסק בגוגל, למרות שמדובר בכרטיס מתוך אינדקס, עדיין הוא יהיה מקודם יותר מאשר אתרים אחרים (ייתכן אפילו יותר מהאתר שלו).

כמו שציינו קודם לכן, לעיתים פרסום עסקים בחינם יכול לפגוע ולא בהכרח לעזור. הפגיעה תבוא לידי ביטוי הן תודעתית, קרי באשליה שאכן פרסום עסק חינם יכול לעזור לנו, והן מבחינה מעשית, מאחר והפרסום יכול לא לקדם את העסק, בזמן שעסקים אחרים מתחומו מתקדמים, הוא יישאר מאוחר ויהיה לו קשה להתקדם. ייתכן מאוד שגם מבחינה תדמיתית, הוא יינזק.

 

גם מבחינת גוגל, לעיתים פרסום בתשלום משתלם יותר, מאחר והוא מספק תוצאות מהירות, נקודתיות, מאפשר לגולשים למצוא את מה שהם רוצים, בלי שיצטרכו לחפש יותר מדי. מאחר ולוקח זמן עד שקידום חינמי תופס תאוצה, אז משתלם להשתמש בקידום בתשלום כתחליף.

 

כמובן שיש לבחון כל פרסום - חינמי או בתשלום

בדקו האם האתר אמין, האם הוא מאונדקס טוב בגוגל, כמה זמן התחייבות יש לכם אם בכלל והאם האתר מתאים לפרסום העסק

למשל אין לכם מה לפרסם עסק העוסק בתחום אחד באתר העוסק בתחום שונה לגמרי

בדקו על מה כן גובים כסף וכמה

 

את הפרסום באתר "המלצה" יצא לכם להכיר?

אצלנו בפרסום חינמי אין לכם התחייבות, לא הגבלת זמן ולא הגבלת כמות המלצות ובנוסף תוכלו לשים קישור אל האתר או עמוד הפייסבוק שלכם

על מה אנחנו גובים כסף? על פרסום מתקדם הכולל דף אודות, דפי מידע, גלריות ועוד...

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

המלצות טיולים בחול
רישום המלצה חדשה
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ