יתרונות רכישת כרטיס מטמון ברשות הטבע והגנים

 

כרטיס מטמון ברשות הטבע והגניםמדינת ישראל היא אומנם מדינה קטנה בשטח, אך יש בה אינספור אתרים מרשימים ביופיים, בין אם מדובר בשמורות טבע, אתרים בעלי משמעות היסטוריה קדומה, פארקים, יערות, אתרים עם גידולים טבעיים ובתי גידול למינים שונים של חיות ועוד. אחד הגורמים האחראים על מקומות אלו היא רשות הטבע והגנים, אשר מתחזקת אותם ומאפשרת לנו ליהנות מהם בדרכים שונות.

 

המטרה של רשות הטבע והגנים היא לתחזק שמורות טבע וגנים לאומיים שנמצאים תחת השגחתה ובנוסף לכך, לאכוף חוקים שמיועדים לשמירה על הטבע בשטחים פתוחים, למשל שלא יזהמו אותם וכן שלא תתבצע עבודת בנייה עליהם. בנוסף, הרשות מפעילה מרכזי חינוך ומחקר המיועדים לכלל האוכלוסייה ובפרט לילדים ובני נוער.

 

הממשלה הקימה את רשות הטבע והגנים מתוך הבנה, שאם לא תעשה זאת, הרי שאתרי טבע ייחודים עלולים להיהרס, בין אם זה בכוונה ובין אם לאו. למשל, הם עלולים להיהרס על ידי מפעלים ובתי עסק אשר עלולים לזהם שטחים פתוחים בפעילות יצרנית שהם מבצעים, אך הם יכולים להיהרס גם על ידי מטיילים שלא ימלאו את החוק ועלולים לגרום נזק סביבתי למקום. רשות הטבע והגנים משקיעה משאבים רבים, כספיים ואחרים, במטרה לשמור על המקומות עליהם היא אחראית, לאכוף את החוק וכן לחנך ולהגביר את המודעות לחשיבות על שמירה על הסביבה, שמירה על הטבע, וקידום תיירות פנים.

מדוע חשוב שתהיה רשות טבע וגנים?

על פניו התשובה למה חשוב שרשות הטבע והגנים תשמור על הסביבה ובכלל למה זה חשוב לשמור על הטבע, היא די ברורה מאליה. הרי אנחנו לא יכולים לתאר את החיים שלנו על פני כדור הארץ מבלי שיש בו שמורות טבע מסודרות, יפות, כאלה שאנחנו יכולים לבקר בהן מתי שנרצה בצורה נוחה ובטוחה.

 

על פניו אנחנו יכולים לטעון שלא חייבים בשביל זה רשות ממשלתית או לא צריך להשקיע בכך מעבר להעלאת מודעות אצל האזרחים בכלל והמטיילים בפרט. אך מדובר בנושא מאוד מורכב שכולל בתוכו הרבה מאוד אלמנטים, מדברים קטנים כמו למשל, לוודא שהאזורים המיועדים לטיולים הם מסודרים, מאורגנים, יש דרכי גישה נוחות, חנייה מסודרת, וכל מה שנדרש בשביל שאנשים יוכלו לטייל במקום בצורה בטוחה. זה נכון לגבי ישראלים שרוצים לטייל בהם וזה נכון לגבי תיירים מחו"ל, הרי שמורות טבע מהוות אתרי תיירות מובילים בכל העולם וגם בישראל.

 

כמובן שזה גם מתייחסים להיבטים יותר משמעותיים כמו למשל שמירה על הסביבה. אם לא תהיה רשות שתפקח ותאכוף, אזי שהשמורות עלולות להיהרס על ידי גורמים שונים והשפעת ההרס תהיה מעבר לכך שהשמורה עצמה תיפגע, שכן כל הסביבה הקרובה אליה ומעבר לכך עלולה לצאת נפסדת. לכן חשוב מאוד שיש גורם שמשקיע זמן, כסף, ואחראי על כל הנושא מכל זווית אפשרית.

 

אחת הדרכים של רשות הטבע והגנים למשוך מטיילים אל שמורות הטבע ואתרים אחרים היא באמצעות כרטיס מטמון אותו היא מציעה למכירה לכל מי שמעוניין.

מה זה כרטיס מטמון ומדוע משתלם לרכוש אותו?

כרטיס מטמון הוא מנוי שרשות הטבע והגנים מציעה למטיילים. הרעיון הוא, רוכשים מנוי שנתי וכך אפשר לטייל ב-64 שמורות טבע וגנים לאומיים שונים ברחבי הארץ ללא הגבלה. כמו כן, אפשר לקבל הנחה של 25 אחוזי על לינה בחניוני לילה של הרשות, ניתן ליהנות מטיולים מודרכים במחיר מיוחד, וכן מפעילויות מיוחדות לחברי המועדון.

 

חשוב לומר, המנוי יכול להתאים לכל אחד ואחת, בוודאי להורים לילדים אשר רוצים לטייל איתם ברחבי הארץ בסופי שבוע ובחגים. כך אפשר לחסוך עלויות וכך גם ניתן לחשוף את הילדים לשמורות טבע, גנים ואתרים אחרים.

ניתן לרכוש את הכרטיס דרך אתר הרשות, כאשר לקבוצות מסוימות יש הנחות דרך ארגונים מקצועיים, מועדון לקוחות וכדומה. יש לזכור לחדש את המנוי בתום השנה, על מנת שיהיה ניתן להמשיך וליהנות ממנו.

 

כניסה לאתר רשות הטבע והגנים - לחצו כאן

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ
התקנת מצלמות אבטחה 2
האחים תמם עבודות איטום