יתרונות דרכון פורטוגלי

יתרונות דרכון פורטוגליהיתרון המשמעותי בדרכון פורטוגלי הוא הנגישות הרבה שלו לישראלים רבים. כדי לקבל דרכון גרמני, פולני או בולגרי למשי, יש צורך להוכיח קשר ממשי למדינה הזרה (למשל, ארץ המוצא של ההורים). לעומתן, פורטוגל אינה מתעקשת על כך, שכן המגורשים היהודים עזבו אותה לפני כ-500 שנים.

גם אנשים ממוצא ספרדי שהוריו עלו מטוניסיה, מרוקו, יוון, טורקיה וכו' עשויים לעמוד בקריטריונים. רוב הסיכויים הם שפורטוגל היא המדינה האירופאית היחידה ממנה תוכלו לקבל אזרחות – יתרון אדיר שאין עליו חולק.

פורטוגל היא חברה באיחוד האירופי – עובדה המקנה למחזיק באזרחות פורטוגלית את הזכות לנוע בחופשיות בין מדינות האיחוד, כמו גם שלל זכויות שלהן זכאי כל מי שמחזיק בדרכון אירופאי.

ישנו ביקוש עולה מצידם של אזרחים יהודים בבריטניה לקבלת אזרחות פורטוגלית מהרגע בו בריטניה פרשה מהאיחוד – וזוהי הוכחה שאין להטיל בה ספק לגבי הנחיצות של אחזקת דרכון של האיחוד.

לפניכם חלק מהאפשרויות הפתוחות בפני מחזיקי דרכון אירופאי, כאשר כולן תקפות לגבי הדרכון הפורטוגלי:

 

  • עבודה – דרכון אירופאי מעניק לבעליו אפשרות לעבוד באירופה בלי מגבלת זמן, מה שנותן לסטודנטים את האפשרות להתפרנס במהלך הלימודים. בנוסף, עקב העובדה שאפשר לעבוד באופן חוקי בכל אחת מארצות האיחוד, הרבה ישראלים נהנים מהזדמנות ייחודית להתפתחות עסקית וליצור קשרים עסקיים עם אירופאים. אלו שיחליטו למש את זכותם לעבוד במדינות אלו יקבלו את כל התנאים הסוציאליים של אותה מדינה בה בחרו לעבוד.

 

  • לימודים – מחזיק דרכון אירופאי נהנה מהאפשרות להירשם ללימודים אקדמאיים במדינות האיחוד, כולל הטבות נלוות הנהוגות בכל מדינה: הנחה משמעותית בדמי הלימוד, הקלה בקבלה לאוניברסיטאות, מלגות להן זכאים אזרחי האיחוד ואולי אף לימודים בחינם – בהתאם למקובל באותה המדינה. יצוין כי הלימודים באירופה מאפשרים לעתים ללמוד תכנים שלא נלמדים בישראל (או נלמדים במתכונת מצומצמת בלבד) ואפילו להירשם ללימודים בתחומים נחשבים – כגון אדריכלות, רפואה, עיצוב אופנה...

 

  • אשרת כניסה לארה"ב – לעומת אזרח ישראל המעוניין לקבל אשרת כניסה לארצות הברית, אזרח פורטוגלי אינו נזקק לאשרה כזו, וכניסתו לארצות הברית מותנית בהצגת דרכונו בלבד, ללא הצורך לעבור את התהליך המתיש של קבלת ויזה לארצות הברית. בנוסף, אזרחים אירופאים זכאים לתנאים מקלים בתהליך קבלת ויזת עבודה בארצות הברית.

 

  • בנוסף לוויזת הכניסה לארצות הברית, הדרכון הפורטוגלי מאפשר לבעליו ליהנות מזכויות במדינות מחוץ לגבולות האיחוד, למשל – עבודה ומגורים בשווייץ, הקלות בקבלת ויזת עבודה/תייר למדינות שונות כגון – הודו, תאילנד, אוסטרליה וניו זילנד.

 

  • מבחינה עסקית – מחזיקי דרכון פורטוגלי יכולים לרכוש נכסי נדל"ן ועסקים שונים ללא הצורך להקים חברה, כולל הטבות מיסוי ויתרונות אחרים.

 

אז... דרכון פורטוגלי?

גם אם אתם ממש אוהבים את הארץ (ומי לא אוהב? הרי אין כמו הארץ, פשוט אין...) אתם יכולים לפתוח בתהליך קבלת דרכון פורטוגלי רק על מנת ליהנות משלל היתרונות והאפשרויות במדינות האיחוד. אתם יכולים גם להבטיח לעצמכם אלטרנטיבה בארץ אחרת – לכל מקרה שלא יהיה, או לפתוח עבור ילדיכם דלתות נוספות בעתיד.

כדאי גם לקחת בחשבון את ריבוי הבקשות לאזרחות אצל השגרירות הפורטוגלית בישראל, מרגע אישור החוק הממשלתי. על כן הזמן שעובר עד שבקשתכם תטופל עולה עם הזמן. בנוסף, יותר ויותר ישראלים מגישים בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית, וייתכן שבעתיד הלא רחוק ממשלת פורטוגל תחמיר את דרישותיה ותכלול קריטריונים נוספים בתהליך קבלת האזרחות.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה?

חייגו 0722-400-400 או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

תכשיטים נגד עין הרע
האחים תמם עבודות איטום
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר