גן לאומי אפולוניה

 

גן לאומי אפולוניהכשאנשים חושבים על הרצליה, הדברים הראשונים שעולים להם בראש, באופן טבעי, אלו המסעדות שיש לעיר להציע, מגוון הקניונים ומתחמי הקולנוע, הפארק בליבו של העיר והשכונות היוקרתיות הממוקמות בחלקה המערבי. אך לצד כל אלה אפשר גם למצוא גן לאומי עתיק ומרשים, אשר נכנס בקלות לכל רשימה של המלצות טיול יום במרכז הארץ.

 

מדובר על גן לאומי אפולוניה. גן לאומי שנמצא בחלקו הצפון מערבי של העיר, אל מול אחד החופים שלה. זהו גן שכולל בתוכו מבצר צלבני עתיק ומסלולי הליכה נוחים בהם יכולים לטייל בשלווה ובבטחה, הורים וילדים ללא שום בעיה.

 

הנסיעה אל הגן מהעיר עצמה לוקחת זמן קצר (היציאה דרך כביש 2 לכיוון מערב). אפשר להגיע אליו גם מאזור הישן של העיר (בחלקה המזרחי) וכן ניתן להגיע מקו החוף, היכן שממוקמות השכונות של הרצליה פיתוח. מחוץ לגן, ליד נקודת הכניסה (בחלקו הדרומי) אפשר למצוא חניון עבור כל מי שמעוניין לבקר בו

מה אפשר למצוא בגן לאומי אפולוניה?

לא במקרה גן לאומי אפולוניה נמצא בכל רשימה של המלצות לטיול יום עבור הורים וילדים המתגוררים באזור או כאלה אשר מגיעים לנופש במרכז הארץ. מדובר על גן המשלב בתוכו מסלולי הליכה וכן מגוון אתרים עתיקים מרשימים ביופיים. מעבר לכך, מהגן אפשר לצפות על חוף הים של הרצליה, לקחת רגע פסק זמן וליהנות מהשקט והשלווה השוררים במקום.

 

בגן אפשר למצוא בין היתר, את חפיר העיר אשר נבנה בתקופה הצלבנית, ניתן למצוא את הווילה הרומית שעל פי הערכות מקורה במאה השנייה לספירה, כמו כן, אפשר למצוא מבצר צלבני אשר בנייתו החלה עוד בשנת 1241, מבנה מרשים וגדול, אשר ניתן לטייל בתוכו וליהנות מיופיו.

 

לצד כאלה, אלה אפשר ליהנות משבילי הליכה, כולל שביל הים, ניתן לצפות בכבשן הזכוכית שפעל בתקופה הביזנטית וללמוד על דרך פעילותו וכן ניתן להתרשם ממסגד סידנא עלי שנבנה בשנת 1481 ונקרא על שם הלוחם עלי איבן שנפל בקרב מול הצלבנים. הכניסה למסגד מותרת אך ורק בלבוש צנוע. במקום גם אפשר למצוא בית קברות מוסלמי עתיק.

 

חשוב לציין, מרבית המקומות המוצגים כאן, התגלו במסגרת חפירות שנערכו במקום בשנות התשעים בשיתוף של ארכיאולוגים ישראלים וזרים. מאז הם פותחו ונשמרו על ידי רשות הטבע והגנים, עיריית הרצליה, וממשלת ישראל. לכן הוא גם נחשב לגן לאומי. בשטח הגן אפשר למצוא גם הרבה מאוד חיות בר שמנצלות את השטח הפתוח למחיה, אפשר למצוא הרבה מאוד צמחים ייחודים, וכאמור פעילות ארכיאולוגית משמעותית.

מתי ניתן להגיע אל הגן ומה ניתן לעשות בו?

שעות הפעילות של הגן משתנות, בתקופת הקיץ הגן פעיל משמונה בבוקר עד חמש בערב, בתקופת החורף הוא פעיל משמונה בבוקר עד ארבע בצהריים. בימי שישי וערבי חג, המקום נסגר שעה קודם. המקום פעיל גם בימי שבת.

 

אל גן הלאומי אפשר להגיע בשביל לטייל במקום כמובן, אפשר גם להגיע בשביל להכיר את ההיסטוריה העתיקה של ארץ ישראל ואת השינויים הרבים שהיא עברה במהלך השנים. ניתן להגיע אליו, כאמור, באופן עצמאי, משפחות, זוגות, חברים וכדומה, אך אפשר גם להגיע אליו עם מדריך טיולים מוסמך, כחלק ממסלול טיולים או מכל סיבה אחרת. לא פעם מגיעות אל המקום קבוצות של תיירים מחו"ל וכן משלחות שמגיעות לבקר בישראל. הן בגלל הקירבה של המקום למרכז הארץ והן בגלל המראה והיופי שלו, אזי שהוא מושך אליו הרבה מאוד מבקרים.

אך מעבר לכך, המקום מושך גם זוגות אשר מבקשים ליהנות מזמן רומנטי לבד. ישנם זוגות אשר בוחרים להשתמש במקום כתפאורה לצילומים לפני החתונה. צריך לקחת בחשבון, אי אפשר להזמין את המקום ולשריין אותו לצורך אירוע כזה או אחר, ולכן יש צורך להתמודד עם מאפיינים שונים שיכולים להשפיע, אך הם לא אמורים להפריע לצילומים.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

המלצות טיולים בחול
רישום עסקים לאתר
תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה