טיפים להרחקת מקקים בקיץ

 

טיפים להרחקת מקקים בקיץלא מעט אנשים מוצאים את עצמנו מתמודדים מדי קיץ עם הופעה של מקקים בגדלים ומסוגים שונים, בבית או בעסק. זו תופעה מאוד לא נעימה שיכולה להשפיע על איכות ושגרת החיים, יכולה לשבש באופן מהותי את ההתנהלות שלנו. מה עוד שמקקים הם חיה מאוד לא נעימה, לא היגיינית, ועלינו לדאוג שהיא "תיעלם" מהמקום כמה שיותר מהר, בפרט אם יש ילדים קטנים בסביבה.

לבעלי מקצוע התחום ההדברה לחצו כאן >>>

 

במהלך השנים למדנו, שישנם דרכים וכלים שונים כיצד להתמודד עם מקקים בקיץ. לפני שאנחנו נציג את האמצעים הרלוונטיים, בין אם מדובר באמצעי הדברה ובין אם מדובר באמצעים אחרים, נסביר בקצרה למה דווקא בקיץ הם מופיעים ומי יצטרך להתמודד איתם יותר מאשר אחרים.

מקקים בקיץ – למה?

הופעתם של מקקים בקיץ היא לא מקרית. יש לכך מספר סיבות. בראש ובראשונה, תנאי מזג האוויר, קרי לחות ויובש. אלו תנאים בהם מקקים ומזיקים מסוגים שונים מרגישים בהם נוח יותר, ולכן גם הם דואגים לצאת החוצה מהמסתור שלהם ולהופיע. צריך לזכור שהלחות והיובש גם יוצרים הרבה פעמים תנאי סביבה פחות היגייניים באופן כללי, למשל עובש, מה שמושך לא מעט מקקים.

בעיקרון, כל אחד עלול למצוא את עצמו נדרש לשירותי הדברה כנגד מקקים, אך סביר להניח שאנשים שמתגוררים בקומת קרקע, עם חשיפה לגינה ובוודאי קרוב לפתחי ביוב (גם אם הם סגורים), וכן אנשים שמתגוררים בדירות ישנות, יתמודדו עם מקקים מסוגים שונים, יותר מאשר אנשים שמתגוררים בקומות גבוהות ובוודאי בדירות חדשות.

כיצד מתמודדים עם מקקים בקיץ?

ניתן לחלק את תהליך "העבודה" מול המקקים לכמה חלקים. חלק מהדברים אנחנו נוכל לבצע בעצמנו, חלק נצטרך להשתמש בשירותיהם של בעלי מקצוע.

 

מבחינת הדברים שאנחנו נידרש להיעזר בבעלי מקצוע, אז כמובן שהדבר החשוב והבולט ביותר הם שירותי הדברה. אנחנו צריכים להזמין גורם מקצועי, מומחה להדברה של מקקים, שיגיע אלינו לבית או לעסק, יאבחן את המצב ויבצע הדברה. מדובר בתהליך יחסית קצר, אך לאחריו אנחנו נצטרך להישאר מחוץ מבנה במשך כמה שעות. רצוי לעשות זאת בתחילת הקיץ, מאחר ולחומר יש השפעה ארוכת טווח, וזה יכול לעזור לנו למשך תקופה ארוכה.

 

כמו כן, רצוי להזמין בעל מקצוע שיטפל בנקודות ספציפיות, כמו למשל, לוודא שאין פתחי ביוב פתוחים בשום צורה שהיא, לסתום חורים ומקומות פתוחים בקירות, חריצים בין ארון המטבח לקיר ועוד. ההסבר הוא, הרבה פעמים מקקים נכנסים משם פנימה

 

דבר נוסף שרצוי לעשות, לבחון ריהוט ישן במקום. אם יש צורך לתקן ואם אין אפשרות, אז לזרוק אותו ולקנות במקומו חדש. הרבה פעמים ריהוט ישן הוא מקור משיכה למקקים.

 

מה אנחנו יכולים לעשות מול מקקים?

כאמור, יש גם דברים מסוימים שאנחנו צריכים לעשות, מבלי שנידרש לשירותיו של בעל מקצוע. למשל, אנחנו צריכים לשמור על הניקיון וההיגיינה במקום. כך אנחנו נסיר מוקדים שהמקקים עלולים להימשך אליהם. 

 

אנחנו צריכים גם להקפיד על כך שכל פריטי המזון יהיו סגורים הרמטית, אם יש לנו פריטים ישנים, מוטב לזרוק אותם ולא להשאיר, בוודאי אם מדובר במזון יבש שנמצא בארונות או במזווה. הרבה פעמים אנחנו שוכחים מהם, והם מקור משיכה לא קטן עבור מקקים שונים.

 

עלינו גם להקפיד על כך שלא יהיו פריטים או מקומות לחים ורטובים. למשל, לאוורר היטב את חדר האמבטיה אחרי שאנחנו משתמשים בו, לוודא שאנחנו לא משאירים שום דבר שיכול למשוך אליו מקקים באזור זה או בכל מקום אחר בבית, שיש בו את התנאים שהם מחפשים.

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ
התקנת מצלמות אבטחה 2
האחים תמם עבודות איטום