טרנסילבניה - נופים עוצרי נשימה

חבל טרנסילבניה שבמרכז רומניהחבל טרנסילבניה שבמרכז רומניה מציע שפע יערות עבותים עיירות וכפרים, בעלי חיים מעניינים והאגדה הידועה ביותר ברחבי העולם – אגדת הרוזן דרקולה, שמוצאה בחבל טרנסילבניה. בטרנסילבניה תמצאו חלק מהעיירות המפורסמות של רומניה, כולל, סיביו, בראן, בראשוב ואחרות. סביב בעלי חיים ושדות חקלאיים, כפריים מסבירי פנים, נופים קסומים, מפלים, נהרות והרים מושלגים.

 

חבל ארץ זה מוקף בהרי הקרפטים מרוב צדדיו והוא עשיר באוצרות טבע ומחצבים. הוא כולל אפשרויות רבות של ספורט אתגרי למטיילים, קבוצות, זוגות ומשפחות, כולל טיולי ג'יפים, אתרי סקי, מסלולי הליכה ועוד – במחירים סבירים ביותר.

 

עוד בקצרה על טרנסילבניה

טרנסילבניה – מלבד היותה מולדתם של ערפדים והרוזן דרקולה (לפחות על-פי האגדות), מדובר בחבל ארץ פורה וירוק העמוס בפינות חמד ועוד הרבה יותר – ואתם תזכו לנחת ולהנאה רבה מכפי שבוודאי תוכלו לצפות. החלק משתרע לאורך החלק המרכזי והמערבי של רומניה ו מכיל מספר מחוזות: מחוז קרישאנה, מחוז באנאט, מחוז ארדאל ומחוז מאראמורש. החבל גובל באוקראינה, בהונגריה ובסרביה.

 

חבל טרנסילבניה כולל בו מספר נופים מרתקים תודות לכך שמרבית שטחו הוא רמה גבוהה, הקרויה רמת טרנסילבניה (גובה של 300 עד 500 מטרים), המהווה חלק של רכס הרי הקרפטים המהמם ביופיו. בצורה אופיינית למדי לנוף טיפוסי של מזרח אירופה – תוכלו לחוות כאן את היופי וההדר של הפסגות והרמה, מפלים, נחלים, נהרות ואגמים מופלאים של האזור. בזמן ביקור בטרנסילבניה, תוכלו לבקר בנהר סומש, נהר מורש, נהר הדנובה ועוד. תוכלו לבחור גם לרחוץ במים התרמו-מינראליים בעיירה בורסק, ללמוד בטיול עתיר היסטוריה, לספוג תרבות ונוף בערים טרגו-מורש, סיביו, אורדיאה, בראשוב, טימישוארה וקלוז' ולהסתובב בין כפרים ועיירות אותנטיים ונעימים.

 

מבוקרשט עד סיגישוארה

טיול בערי המלוכה המוקדמות, הכולל נופים אותנטיים של הרי הקרפטיים בגן העדן של הממלכה, כולל ביקור מחוץ למסלולי הטיול השחוקים, מפגשים לבביים עם מקומיים, צפייה במלאכות עממיות ומפגש אמיתי עם אורח חיים שונה של מיעוטים גרמניים והונגריים.

 

מקלוז' נאפוקה עד וישאו דה סוס

זוהי חוויה אחרת, הררית, בה תפגשו אנשים שעוד חיים במסורות עממיות, תחוו נסיעה בטבע הפראי ברכבת קיטור עד הגבול האוקראיני, תחזו במסורות עתיקות ובקניונים מרשימים בלב רומניה העתיקה ומפגש מרגש עם הערים באימארה, בורשה, קלוז', דז', סיגט ועוד.

 

טיולי ג'יפים קלילים

אפשר לארגן טיולי ג'יפים המגיעים אל מקומות שבדרך כלל לא מגיעים אליהם, כגון פסגות הרי בוצש ופסגות צוקאש, קניונים בהרי פיאטרה, לינה במקומות אקזוטיים, קראי ולויו, נסיעה דרך נוף מהמם ולאורך אגמים ונחלים, ביערות עבותים, מפגש עם בעלי חיים וצמחים וערבי בילוי מפנקים.

 

טיול מעמיק בדלתת הדנובה ובהרי משין

לא כולם זוכים לראות את האזורים המהממים ביופיים של טרנסילבניה, וגם אלו שזוכים לעשות זאת, אינם מגיעים אל פניני היופי המרשימים ביותר, כפי שאפשר לעשות בטיול כמו זה. טיול בשמורת הדלתא של הדנובה היא המרשימה מסוגה ביבשת אירופה ונמצאת בחסות אונסק"ו והאיחוד האירופי. בטיול יתאפשרו לכם הפלגה בספינות קטנות ומפגש עם מקומיים (שכמעט ונעלמו מן העולם) בשטח שמרביתו מים מתוקים.

 

סיכום – לאן ממשיכים כאן?

עם קריאת מאמר קצר זה, בוודאי הבנתם שטיול ברומניה אינו מסתכם רק בטיול בבוקרסט, אלא יכול להקיף חבלי ארץ יפהפיים ומרשימים בגודלם, כגון ביקור בטרנסילבניה.

 המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בחול
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ