טיול לאי קו טאו, תאילנד

טיול לאי קו טאו, תאילנדהאי קו טאו מרוחק כ-50 קילומטרים מהאי קו סאמוי. זהו אי מבודד למדי וקטן. תשתית התיירות בו טובה, אולם אין בו שפע אטרקציות או המוני תיירים. מדובר במפלט מעולה למי שמחפה את הבדידות והשקט של אי טרופי תאילנדי סטריאוטיפי, זאת מבלי לוותר על הנוחות המפנקת של האירוח התאילנדי. כאן תוכלו לעצור ולנוח – מבלי למהר לאף מקום. קחו את הזמן ותיהנו ממש שיש לפיסת גן העדן הזו להציע.

 

במקום הזה, הקרוי קו טאו (אי הצבים), תוכלו למצוא את השקט שלכם, בשילוב המדהים עם היופי הטרופי שלא תמצאו בישראל או בקרבתה. באו טאו תוכלו ליהנות מישיבה על רצועת חוף עם חול לבן ולהתבונן במים התכולים ובצבע הטורקיז ואף בכחול העמוק הנמצא הרחק באופק. זוהי בדיוק השלווה שאתם מחפשים. תוכלו גם ליהנות מצלילה רוגעת בין שוניות האלמוגים ולצפות בשלל דגים, כמו גם ליהנות מהפלנקטון הזרחני המאיר את המים בשעות הלילה.

 

תוכלו גם להגיע לחוף הכרישים (אם יש לכם את האומץ והתעוזה הנדרשים). במים עמוקים יותר תוכלו לצפות בחתולי ים ואולי גם לשחות לצד כרישים. בעונה הנכונה – הסתיו או האביב – תוכלו לצפות בכריש הלווייתן שאורכן מגיע לכדי 12 מטרים, זאת על אף שהוא ניזון רק מהפלנקטון הזערורי, הזוהר בלילות.

 

אוכלוסיית צבי הים (על שמה קרוי האי) ניזוקה וכמעט נעלמה לחלוטין מהנוף החופי של האי, עקב המספר הגדול של צוללנים ותיירים הפוקדים את החוף. עם זאת, הודות לתכניות מיוחדת שפותחה על-ידי ממשלת תאילנד והוצאה לפועל החל משנת 2004, מאות צבים צעירים החלו מופיעים שוב על חופי האי והלכו והתרבו.

 

מכל מה שנאמר לעיל, קל להבין מדוע רבים בוחרים לעבור לימודי צלילה באי, בו ניתן לעבור קורסים שונים וברמות שונות. אפשר אף להפוך לצוללנים מומחים אם לוקחים את העניין ברצינות הנדרשת.

 

קו טאו – לא רק חוף וים

אם עשיתם את הדרך עד לאי המופלא הזה, אתם כנראה חובבי ים, צלילה, שייט ושקט – או לפחות אחדים מהנ"ל. תוכלו לשכב על החוף, להשתזף ולתפוס צבע יפה בשעות היום ולצפות בכוכבים בשעות הלילה (בהנחה שהשמיים אינם מעוננים בתקופת הביקור שלכם באי). מלבד החוויה הימית והחופית שיש לאי להציע, תוכלו גם ליהנות מהפעילות היבשתית הצנועה המתקיימת בקו טאו.

 

חובבי טיולים? תוכלו לתור את האי בטיולים רגליים קצרים, לגלות נקודות תצפית נהדרות מהן תוכלו להשקיף אל הים עם צבעי הטורקיז והכחול-עמוק העזים. בדרום האי ניתן לטפס לנקודת תצפית נהדרת בשם John Suwan (פעילות האורכת כ-20 דקות), ממנה תוכלו להשקיף ביום בהיר על קוסאמוי וקופהנגן.

 

בצפון האי תוכלו לבצע טיפוס קל שמשכו כ-30 דקות אל נקודת התצפית Koh Nang Yuan ולהשקיף ממנו על רצועת החול הדקיקה המחברת את האי לאיים קטנים קרובים מצפון.

 

תוכלו גם לקחת שיעורים בבתי ספר לטיפוס הנמצאים באי, בהוראת מדריך מיומן, תוך טיפוס על סלעי גרניט איתנים אל נקודות תצפית עוצרות נשימה. תוכלו גם לקחת שיעורי אגרוף תאילנדי ולשפר את ביטחונכם האישי וביטחונכם העצמי. אם אתם בפאזה רגועה יותר, תוכלו לקחת שיעורי יוגה.

 

קו טאו – איך מגיעים?

אל אי הצבים ניתן להגיע בהפלגה מקופהנגן או מקוסאמוי בהפלגה הנמשכת בין 60 ל-90 דקות.

ישנה אפשרות לחבילת טיסה, הכוללת טיסה מהבירה, בנגקוק, לסורטאני או לצ'ומפון ומשם לקחת מעבורת לקו טאו.

דרך נוספת ומוזלת להגיע לאי היא בנסיעת אוטובוס לעיר צ'ומפון, האורכת כ-7 שעות ובצ'ומפון לעלות על מעבורת לקו טאו, בהפלגה הנמשכת בין שעה וחצי ל-5 שעות – בהתאם לחברת המעבורת.

 

 המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול