המלצות וטיפים על איי יוון

המלצות וטיפים על איי יווןכ-1800 איים (נוסף על אלפי איים קטנטנים) יווניים מקיפים את המדינה מכל צדדיה, כמעט. כעשירית מאיים אלו מיושבים, בעוד שהאחרים ריקים מבני אנוש. האיים שונים זה מזה בדרכים שונות: נוף, אווירה, אוכל ורמת תשתיות. חלק מהאיים ידועים באתרים הארכיאולוגיים המפעימים שבהם, בעוד שאחרים מפורסמים בזכות חופיהם המהממים ביופיים.

 

קשה לומר אילו הם האיים היפים ביותר, מתוך המאות הקיימים: מדובר בטעם אישי, בעיקר. איך בכל זאת מוצאים את האי המושלם לבלות בו את החופשה הבאה שלכם, סוף-סוף, אחרי שאיום הקורונה כמעט מאחורינו? כדאי לקרוא על האיים שמעניינים אתכם ולצמצם את הרשימה לאלו שממש עושים לכם את זה – ואז לבחור את האי הכי-הכי. זכרו כי רוב איי יוון אינם זמינים בטיסות, אלא באמצעות הפלגה מאחד האיים הגדולות יותר – וההפלגה היא ללא ספק חלק מחוויית החופשה הנהדרת הזו.

קבוצות איי יוון

את איי יוון אפשר לחלק למספר קבוצות עיקריות: האיים הקיקלידיים שבמרכז הים האגאי, הכוללים בין היתר את נקסוס, פארוס, מיקונוס, סנטוריני ועוד; איי הדודקנס הסמוכים לחופי טורקיה, כאשר המוכרים שבהם הם קוס ורודוס; האיים האגאיים הצפוניים המשובצים לאורך החופים של צפון יוון ובים מרמרה הטורקי, הכוללים את סמותרקי, סאמוס, תסוס ולסבוס; האיים הספורדיים שמצפון לאתונה, הכוללים את פריסטרה, סקיאתוס, אלוניסוס ואחרים; האיים היוניים שממערב יוון, וביניהם זקינתוס, קפליניה, קורפו ועוד. אל מול חופי הפלופונסוס שבסמוך לאתונה ולפיראוס, תמצאו את האיים הארגוסרוניים, שבין השאר כוללים את פורוס ואגינה. האיים הגדולים ביותר – כרתים ואביה – אינם שייכים לקבוצות אלו. סביב הפלופונס תמצאו איים נוספים, כגון זקינתוס, קיתרה וספצס.

 

רודוס וכרתים האם הפופולאריים ביותר מבין איי יוון, וגם המתוירים יותר – עם אלפים רבים של תיירים המציפים אותם מדי קיץ (מעניין יהיה לראות כיצד המצב ישנה את התמונה בקיץ 2020). חלק ניכר מהנופשים נשארים לנפוש באזור החופים, זאת למרות היצע האטרקציות הרחב שאיים אלו מציעים.

 

אם הגעתם עד לכרתים כדאי לשכור רכב ותור את ההרים הלבנים, המשובצים כפרים אותנטיים קטנים עם נופים יפים. אוהבית ללכת? תמצאו באי טרקים שונים שהידוע שבהם חוצה את קניון סמריה. תוכלו לבקר בחאניה שבמערב כרתים – עיר עתיקה יפהפייה עם נמל עמוס טברנות תוססות. רצוי גם לבקר בקנוסוס - אתר ארכיאולוגי מרתק בסמוך להרקליון – בירת כרתים.

 

רודוס הוא מקום נפלא. כדאי לכם להקדיש שעות אחדות לסיור בעיר העתיקה מוקפת החומה בבירת האי, שגם שמה "רודוס". חובבי טבע יאהבו לטייל בעמק הפרפרים הירוק ושופע המים, הכולל מסלול הליכה נעים ונוח למדי. מקום נוסף בו כדאי לכם לבקר: העיירה לינדוס, עם בתים לבנים המשקיפים על מפרץ מרשים ביופיו. על אף היותה של לינדוס מקום תיירותי למדי, תוכלו עדיין להפיק הנאה רבה משוטטות בסמטאותיה הצרות היוצאות מהרחוב הראשי – חוויה קסומה לאין ערוך. תוכלו לעלות למצודה שממעל לעיר (אליה ניתן להגיע בהליכה או על חמור) וליהנות מהנוף הנפלא.

 

מספר איים פחות מוכרים, אך שווים ביקור:

גאבאדוס שבים הלובי מדרום לכרתים – הנקודה הדרומית ביותר של יבשת אירופה – בעל מספר מצומצם של תושבים, בתולי ואותנטי. סמוטרקי הוא אי נוסף שאינו מתוייר – בצפון הים האגאי. דרום האי כולל חופים יפים שכדאי לראות; צפון האי, לעומת זאת, שוקק יערות, מעיינות ונחלים.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

המלצות טיול בחו"ל

פתיחת פרסום חינם לעסקים

פרסום עסקים חינם

טיפים לעסקים

המלצות טיולים בארץ

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
המלצות טיולים בחול
תכשיטים נגד עין הרע