גני חיות מפורסמים ומומלצים בעולם

 

גני חיות מפורסמים ומומלצים בעולםביקור בגן חיות הוא חוויה יחידה במינה בהתבוננות מקרוב. הסיבה לכך היא שהם לא רק משמרים מינים שונים, אלא גם מחנכים אותנו לסביבתם של בעלי החיים, דרך החיים שלהם, האוכל שלהם ועוד. גני חיות רבים ברחבי העולם מושכים אליהם מספר גדול של תיירים ובאותה עת הם מהווים גם מקום מהנה לילדים ללמוד בו. אז נכון ניתן להשוות ביניהם על פי גודל הארץ או מספר בעלי החיים שהם מגנים ומטפחים, או לחילופין השם שיצא להם ברחבי העולם. כך או כך הנה רשימה חלקית של כמה מגני החיות המפורסמים והמומלצים בעולם, שכדאי לכם לכלול בנסיעות הבאות שלכם לחו"ל.

 

הגנים הזואולוגיים הלאומיים של אפריקה

הגן ממוקם באזור גידול טבעי, עם שטח יבשתי של כ- 210 דונם בפרטוריה, דרום אפריקה, המקום הזה הוא גן החיות הלאומי של דרום אפריקה. ייחודו של הגן הזה טמון בתכנון המעורב במבנהו. החלק האחד מורכב בעיקר משטחים שטוחים ואילו השני הוא חלק מעט הררי שני חלקים אלו מופרדים על ידי נהר האפיס הזורם בתוך גן החיות! זה מעניין במיוחד בשל המגוון הרחב של המינים השוכנים בגן החיות כשמספר החיות הכולל שלו הוא בסביבות 9,000.

גן החיות של לונדון

גן החיות של לונדון הוא גן החיות המדעי העתיק ביותר בעולם והוא הוקם בשנת 1828, אך ורק לשם מחקר מדעי. הגן מכיל 16,000 בעלי חיים בשטח של 36 דונמים בלבד.

גן החיות של סן דייגו

ממוקם בקליפורניה, זהו אחד מגני החיות הנדירים המאפשרים להכיל ולגדל את הפנדה הענקית, ההערכה היא כי סן דייגו היא גן החיות הגדול והטוב ביותר בעולם, עם שטח אדמה כולל של כמאה דונם, המאכלס כמה מינים ותת-מין של בעלי חיים. גן החיות הזה עוסק במאמצים לשימור חיות הבר ובנוסף גם מבטיח תערוכה תחת כיפת השמיים עבור כל חיה כשהמטרה הסופית היא לשחרר את בעלי החיים לטבע בעתיד.

 

גן החיות בברונקס

תתכוננו להתפעל מאחד מגני החיות המטרופוליניים הוותיקים בעולם הנמצא בעיר ניו יורק. גן החיות מציג בתי גידול טבעיים של בעלי החיים, וכולל שטח אדמה כולל של כ- 265 דונם. בגן החיום הזה שוכנים כ- 4000 בעלי חיים ממינים שונים.

 

גן החיות של טורונטו

זהו גן החיות הגדול בקנדה עם שטח יבשתי של כ- 710 דונם ומרחב מדהים המכיל יותר מ- 5000 בעלי חיים.

 

גן החיות של מוסקבה

זהו אחד מגני החיות הגדולים ביותר באירופה, וגן החיות הגדול ביותר ברוסיה. יש בו 6000 בעלי חיים, הוא שופץ בשנות התשעים, כך ששטח היבשה בו הורחב. יש בו גם אטרקציות שונות המיועדות רק לילדים וגשר רגלי המחבר בין החלקים השונים בגן החיות.

 

גן החיות בבייג'ינג

לגן החיות בבייג'ינג יש משמעות רבה עבור העם הסיני והוא נוסד בשנת 1906 בתקופת שלטון שושלת צ'ינג. גן החיות הזה מאכלס מעל 950 מינים של בעלי חיים והוא ידוע כאוסף בעלי החיים הגדול ביותר בסין. כשישה מיליון מיליון איש מגיעים לבקר במקום זה בכל שנה, וכאן ניתן לראות בעלי חיים נדירים כמו סלמנדרה הסינית, פנדות ענק, ונמרים מדרום סין.

 

הגן הזואולוגי של ברלין

הגן הזואולוגי של ברלין הוא בן 86 דונמים בלבד, אך מכיל מספר עצום של בעלי חיים, כ- 18,662. מאמציו לשימור חיות הבר נקשרים לאוניברסיטאות המובילות בעולם. זהו גן החיות העתיק ביותר בגרמניה, ובין הפופולארים ביותר באירופה ובעולם.

 

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים