המלצות טיול באקוודור

המלצות טיול באקוודורעבור חלק רב מהמטיילים, אקוודור מהווה שער כניסה של ממס לאיי הגלאפאגוס הידועים. אולם איים אלו, על אף הקסם ומגוון החי העצום שבו המושך את אחרוני התיירים מרחבי העולם עוד מימים ימימה, גורמים לרבים וטובים לפספס את קסמה של המדינה הקטנה והמדהימה, שרבים יטילו ספק בהנאה שהיא יכולה להסב למבקרים בה. אקוודור היא מהמדינות הקטנות ביותר של דרום אמריקה, אולם בגלל הטופוגרפיה שלה, הכוללת רצועת חוף, שרשרת הרים נאדרת ויערות ג'ונגל סבוכים, נהנה המקום ממגוון שופע של צמחיה, בעלי חיים ונופים המבקשים להתגלות. תוספת העובדה שהמדינה נמצאת על קו המשווה (ומכאן גם שמה) הופכת אותה ליעד בו ניתן לבק כל ימות השנה, עם המרחקים הקצרים החוסכים נסיעות ארוכות ומתישות; ללא ספק – מדינה אידיאלית לטיול.

 

עם דמיון לשאר מדינות האנדים, חלק ניכר מהתושבים הם ילידים אינדיאניים, ובעלי מנהגים, אופן דיבור ומאכלים דומים לאלו של שכניהם. אקוואדור סובלת גם היא מענייני אבטלה ועוני, אולם המדינה מתקדמת מעט יותר ותושביה מעט יותר מערביים מהם. ביחס לפרו ולבוליביה, התשתיות במקום טובות ומרכזי ערים גדולות הם מתקדמים ומודרניים יותר.

 

הטבע פראי ומדהים ומהווה מוקד משיכה מרכזי של המדינה וטומן בחובו מבחר גדול למדי של דרכי הנאה, לרבות טיולים רגליים בין אגמים והרים, טיפוס לפסגת הרי געש מושלגים, נסיעות רכבת ואוטובוס דרך נופים ציוריים ופעילויות אתגריות בין מפלים ונחלים. בנוסף לאלו, תגלו באקוודור ערים היסטוריות מרתקות, תרבות ילידית צבעונית, אדריכלות מרשימה, שווקים אותנטיים וחיי לילה תוססים שלא עוצרים אף פעם. עייפתם מכל אלו? תוכלו לעצור למספר ימי מנוחה ובילוי ברצועת החוף הציורית, בה תוכלו לכלות זמנכם ברביצה על החוף, גלישה ומסיבות לילה חופיות עם מקומיים ותיירים.

אקוודור תמיד סבלה מתמיד של מקום מסוכן שלא כדאי לטייל בו, אולם בשנים האחרונות נעשים מאמצים כנים לשיפור המצב וכך רמת הביטחון עלתה באופן ניכר. התשתית התיירותית גם היא התפתחה – ומבטיחה שמספר גדול יותר של תיירים מגיעים לאחרונה ונהנים ממחירים נמוכים ומאתרי טבע מרהיבים. עם זאת, אקוודור היא עדיין בין היעדים האחרונים באמריקה הדרומית שעוד לא נתגלו לחלוטין על-ידי גלים גדולים של תיירים וכוללת מקומות רבים שלא נתגלו על-ידי מערביים רבים.

 

שפה ורמת אנגלית

השפה המדוברת של במדינה היא ספרדית, ובניב הדומה לזה המדובר בבוליביה ובפרו. חלק מהתושבים מדברים גם בשפות ילידיות מקומיות. מרבית התושבים אינם דוברי אנגלית, כולל במרכזי הערים. לכן הכרחי להיות בעלי הבנה בסיסית בספרדית על-מנת להסתדר באקוודור. יוצאי דופן הם מקומיים העובדים עם תיירים. במידה שאתם מעוניינים במדריך דובר אנגלית, עליכם לבקש זאת מראש, כיוון שלא תמיד ישנו מדריך זמין כזה.

 

מסלולי טיול באקוודור

רוב המטיילים מסיירים לאורכה של המדינה בכיוון צפון-דרום או הפוך, כאשר המסלול מבוסס ברובו על מוקדי העניין. נקודות כניסה ויציאה מרכזיות למדינה הן קולומביה בצפון ופרו בדרום, כמו גם שדות התעופה בגואיאקיל ובקיטו. אל איי גאלאפאגוס ניתן להגיע בטיסה היוצאת מקיטו או מגואיאקיל.

מסלול שאינו מוגבל בזמן (מספר שבועות): חציית הגבול מקולומביה – ואז איבאררה, אוטאבאלו, קיטו, לאטאקונגה, באניוס (עם טיול צד אופציונאלי לג'ונגל), לוחה ופרו.

 

מסלול מקוצר (15-10 ימים): אקוודור היא מדינה זעירה ועם מרחקים קצרים. וככזו היא מקום מעולה לערוך בו ביקור קצר. תוכלו לבקר באיים בלבד ובאיזור קיטו, או לקיים מסלול הכולל את באניוס, פוארטו לופז, מונטאניטה וגואיאקיל.

 

 המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
רישום עסקים לאתר
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ