6 מהמפלים המרהיבים ביותר בעולם שאתם חייבים לבקר

מפלים מרהיבים בעולםחובבי מפלים? לפניכם 6 מהמפלים המרהיבים ביותר בעולם שאתם חייבים לבקר.

מפלי איגואסו (Iguazu). ארגנטינה, ברזיל, פרגוואי

אין מי שביקר במפלי האיגוואסו ולא אמר שמדובר במפלים היפים ביותר שראה – וזה משהו שאי אפשר להתווכח איתו. תמצאו כאן מאות מפלים בגובה של עד 80 מטר ורוחב של עד שלושה קילומטר. עוצמתם האדירה של המפלים מותירים פעורי פה גם את המבקרים האדישים ביותר. במה המפלים ייחודיים בעיני המבקרים? שפע של צמחיה טרופית. המפלים עוצמתיים השולחים רסס רב וסביבם יש עולם חי ותוסס. יש נקודות תצפית טובות בצד הארגנטינאי ובצד הברזילאי.

מפלי ויקטוריה (Victoria). זמביה, זימבבוואה

מפלי ויקטוריה מככבים ברשימת שלושת המפלים הגדולים בעולם, לצידם אל האיגוואסו והניאגרה. מפלי ויקטוריה הם ברוחב 1.7 קילומטרים ובעלי זרימה עוצמתית במיוחד, שבעונת השיטפונות היא מגיעה לשיאה: 650 אלף מ"מ של מים לדקה (כך שאף מבקר אינו נותר יבש לחלוטין). המפלים הנישאים מעל נהר הזמבזי מלווים ביער מרשים בסביבתם – זאת הודות לרסס העוצמתי הנפלט מהם תמידית. מבקרים יכולים ליהנות מאטרקציות שונות בסביבת המפלים, כולל טיסה בכדור פורח ורפטינג על הנהר השוצף. מלבד היופי המרהיב של המפלים והיער, ניתן לראות בסביבת המפלים גם בעלי חיים מקומיים שהו בית גידולם הטבעי, כגון פילים, היפופוטמים ותנינים.

מפלי אנחל (Angel). ונצואלה

המפל הגבוה בעולם, בו המים נופלים מגובה של כמעט 1000 מטרים, בפארק Canaima, וונצואלה. את המפלים אפשר לראות מהאוויר – הם גבוהים (למעשה, ארוכים) פי 15 ממפלי הניאגרה ואי אפשר לפספס אותם. אפשר להגיע אליהם בהליכה רגלית המתחילה במעלה נהר האקראו, דרך הגונג'ל. שם המפלים הוענק להם על שמו של ג'ימי אנחל, טייס אמריקני שגילה אותם בשנות ה-1930. לא פשוט להגיע למפלים אלו; מדובר באזור מרוחק – בחלק הדרום-מזרחי על המדינה – שעות טיסה אחדות מקרקאס. עם זאת, המאמץ בהחלט שווה את החוויה

מפלי סלטוס דה מוקונה (Saltos del Mocona). ארגנטינה

המים במפלים אלו נופלים מגובה נמוך ויוצרים את הרושם כאילו המים יורדים במעין חצי מעגל ישירות אל תוך הנהר. סלעי הבזלת המעוגלים יוצרים תחושה של מרחב עתיק יומין. לעתים גובה המים עולה, מה שיוצר את הרושם כאילו המפל נבלע בתוך הנהר. מפל זה נמצא ברשימת המפלים הרחבים ביותר – כאשר הוא נמתח לרוחב של לא פחות מ-6,700 מטרים! על אף שהמפל נמצא רובו ככולו בארגנטינה, דווקא בברזיל אפשר למצוא את נקודת התצפית הכי שווה.

מפלי יוסמיטי (Yosemite). קליפורניה, ארצות הברית

המפל הכי גבוה בארצות הברית והחמישי בגובהו בעולם, שגובהם הכולל של חלקו העליון וחלקו התחתון מסתכם לכדי 740 מטרים, הוא בעל עוצמה משמעותית מאוד של 9,000 ליטר בדקה, כאשר תחילת הקיץ זוהי התקופה הטובה ביותר לצפות בו, שכן מדובר בזרימה החזקה ביותר. אין צורך להכביר מילים על סביבתם המרהיבה של המפלים, המשובצת עצי סקויה ענקיים, אגמים יפים, הרים מושלגים ובעלי חיים האופייניים למקום.

מפלי טרומלבך (Trummelbach), לאוטרברונן, שווייץ

אם תגיע לבקר בעמק לאוטרברונן בשוייץ. תגלו לא פחות מ-72 מפלים השוצפים מי קרחונים אשר צונחים מהגובה הרבה של פסגות ההרים המושלגות. רבים יעידו כי מפלי טרומלבך, על אף התחרות הקשה בין מפלי האזור, הם הייחודיים ביותר מבין כל מפלי העמק. מדובר בעשרה מפלים ספיראליים העושים דרכים מטה אל העמק דרך נקיקי הסלע שבערוץ, בזרימה עוצמתית במיוחד. במפלים תוכלו לחזות לאחר שתגיעו אליהם בעזרת מעלית הרים העולה מעלה דרך נקיק הסלע. את הירידה מטה מומלץ בחום לעשות רגלית וליהנות מנוף העמק המרהיב.

 

 

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

המלצות נוספות לטיולים בחו"ל

פרסום עסקים

טיפים לעסקים

המלצות טיולים בארץ

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים