מערת הקתדרלה, ניו זילנד

מערת הקתדרלה, ניו זילנדמערת הקתדרלה בניו זילנד היא אחת משלושים המערות הארוכות ביותר בעולם. היא נמצאת בחוף ואיפאטי, חמישה עשר ק"מ דרומית לפאפאטואווי על חוף קטלין בפינה הדרומית ביותר בדרום ניו זילנד. מדובר באחת האטרקציות הפופולאריות ביותר עבור תיירים באיזור, מאחר והיא משלבת אפשרות לטיול רגלי או שייט בסירה וצלילה. בנוסף, היא מהווה אפשרות להסתכל באחת מיצירות הפאר של איתני הטבע.

 

מערכת מנהרות בתוך צוק אימתני

המערה היא חלק מאזור רחב על חוף הים שגילה אחד המנהיגים המאורים בשנת 1350. מדובר במנהיג מוכשר מאוד אשר בחר במקום כיעד להתיישבות עבורו ועבור אנשיו. מערכת הקתדרלה היא למעשה חלק ממערכת של מספר מערות ארוכות המחוברות יחדיו בתוך צוק אימתני. גובהן של חלק מהמערות נע בין שלושים לעשרים מטר כל אחת, ולעיתים קרובות ניתן להבחין בקצה המרוחק שלהן בפינגוונים כחולים או שחפים. אורכה של המערה הוא 199 מטרים, והיא נמצאת בתוך אבנים בנות 160 מליון שנה. אך המערה היא צעירה יותר וגילה נאמד רק בכמה מאות אלפי שנים. את המערה חצבו עבורנו מי הים שחדרו עם הגאות אל תוך הצוק. הצוקים הלבנים והמרהיבים של אזור זה נוצרו מאפר וולקני שפרץ מהאדמה לפני מיליוני שנים. מערת הקתדרלה זכתה לשמה בשל המצאותה של מערה גדולה הנמצאת במרכז מערך המערות ועל חופו של אחד מהיפים ביותר שבחופי ניו זילנד.

 

לשיר בחושך

המערה נחצבה כאמור בסלע בידי איתני הטבע. היא מאפשרת לכם להכנס  אל מעבה ההר לאולם שנישא לגובה עשרות מטרים. לאחר שתצעדו לאורכו תצאו צמוד לקו המים בצידה השני. בשל גובה התקרה, 30 מטר לכל היותר ברוב אורכה של המערה, ניחן המקום באקוסטיקה מצויינת. לאלו מכם החפצים בכך זוהי הזדמנות מעולה לבחון את כישורי השירה שלהם. אולם במידה ולא תרצו לשיר בחושך, הרי שמומלץ מאוד להצטייד בפנס כיס. הסיבה לכך היא שבערך כ-100 מטר מהכניסה הראשית תיתקלו בחושך מוחלט. מאחר ומדובר במערכת מערות מאוד מומלץ כן לסקור את כולן ובעיקר את החיבור בין שתיים מהן.

 

דרכי וזמני הגישה למערה

המערה אומנם ניתנת לגישה בכל צד אך רק למשך זמן קצר. לידיעתכם חלון ההזדמניות לבקר במערה תלוי בכל יום בהתאם לזמן השפל. לכן כדי לחוות את הקתדרלה שלחוף הים יש להגיע בשעות המתאימות, אותן חובה לברר מראש. לא תדעו מראש באיזו שעה ניתן להגיע כי זמן הגישה משתנה בכל עונה, ולעיתים בכל יום, בהתאם לתנאי מזג האויר וגלי הים. בכל מקרה כדאי שתדעו כי שער הגישה למערת הקתדרלה נפתח כשעתיים לפני השפל ונסגר כשעתיים לאחר מכן.

 

ישנן מספר דרכים כדי להגיע אל המערה. יש להגיע אל חניון בדרך פא (פא רוד) אליו ניתן לפנות ימינה לאחר שנכנסים להאהאי, ואז אפשר להתחיל בצעידה קלה דרך יער וואיפאטי המסתיים בחוף וואיפאטי. במהלך הקיץ ישנו שירות הסעה מחניון המבקרים הזה לשביל המוביל למערה. במידה ולא הגעתם בעונה המתאימה הרי שלאחר צעידה קלה דרך היער ומשם לשביל תגיעו אל המערות. במידה ותרצו להגיע עם רכב פרטי הרי שקיימת גם גישה מהכביש אך מאחר והוא עובר בתוך אזור פרטי תצטרכו לשלם על המעבר. אפשרות אחרת היא להגיע באמצעות סירה.

 

אם תרצו להוסיף עוד אתר נוסף במהלך הטיול הזה הרי שמאוד מומלץ לסיימו בביקורבמפלי מקליאן הנמצאים בהמשך והמתוארים כמפל של הינומה צחורה, בגובה של 20 מטר, הנופלת מעל לסלעים שחורים.

 המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול