מה שצריך לדעת לפני שרוכשים שטיח לבית

 

בחירת שטיח לביתשטיחים נהדרים מעטרים את הבית שלנו ואת החללים השונים בו לאורך כל חודשי השנה ולא רק בחודשי החורף שבהם אנו רוצים לדרוך על רצפה חמימה יותר. השטיחים הנם פרטי דקורציה לכל דבר והם מוסיפים המון ערך לעיצוב החלל, סביבה בטוחה יותר לשהייה עבור תינוקות וילדים קטנים, מסייעים בהספקת אווירה חמימה יותר בחדר ויש אומרים שהשטיחים אפילו מוסיפים להם לאנרגיות החיוביות במקום. שטיחים אנו יכולים לראות בכל מקום, החל מחדרי עבודה, בתי עסק, מתחמים שונים ועד כמובן לבית שלנו. ישנם שטיחים מיוחדים לאמבטיה, אחרים לסלון, אחרים לחדרי השינה ועוד. כיצד בוחרים שטיח? אילו עוד פרמטרים חשובים לבדיקה לפני שנרכוש את השטיח הבא שלנו? הנה מדריך קצרצר שיעזור לכם להחליט.

שלב 1 – איכות וחומרי גלם:

ישנם אינספור שטיחים שונים בתחום ואלה עשויים מחומרי גלם שונים. חלקם יותר טובים חלקם פחות טובים. כיצד מודדים איכות של חומר שלם? לפי הזמן שהוא אמור להחזיק מעמד, לפי זה שהשטיח אינו "נשבר" כאשר מעקמים אותו אלא גמיש, לפי זה שהשטיח נעים למגע, לפי מידת הצפיפות של הסיבים בשטיח ועוד. שטיח סינטטי יהיה פחות איכותי משטיח צמר למשל. על אף שמחירי השטיחים יכולים לרמוז לכם על איכות השטיח כדאי בהחלט להסתכל על הטיקט ולבחון עם הידיים את איכות חומר הגלם.

שלב 2 – סגנון עיצובי:

קפצנו לשלב הבא בבחירת שטיח לבית והוא כמובן התאמת השטיח לעיצוב הבית. כמובן שאם אתם חיים בבית ובו עיצובים שונים בין חדר אחד לאחר ייתכן מאוד ששטיח המתאים לחדר אחד לא יתאים לעיצוב של חדר אחר. לדוגמה: משפחה ובה 2 ילדים או יותר, כאשר יש גם בנים וגם בנות או 2 חדרי ילדים בעיצוב שונה. לא ניתן לקנות את אותו שטיח לכל חדר. לכן חשוב לבחור את השטיח בהתאם לסגנון העיצובי של אותו חלל ספציפי שהוא אמור להיות.

שלב 3 – גודל השטיח:

ישנם שטיחים המגיעים עם גודל קבוע ואחרים שניתנים להזמנה בגודל מיוחד. כמו כן שטיחים מקיר לקיר מגיעים כאמור חתוכים ומוכנים בהתאם למידות המבוקשות לחלל הספציפי. ישנם שטיחים קטנים המיועדים לעמידה או ישיבה במקום מסוים (כמו שטיח קטן לפינת הקפה, שטיח קטן בכניסה לחדר האמבטיה או בתוך חדר האמבטיה, שטיח קטן בסמוך למיטה בחדר השינה ועוד). לעומת זאת יש שטיחים גדולים יותר שיכולים להיכנס בסלון, מתחת לשולחן המרכזי בסלון ולעתים אף מתחת לספות. שטיחים גדולים אלו מכסים שטחים גדולים יותר ומתאימים לחדרים גדולים יותר. כמו כן ישנם שטיחים מלבניים למשל המתאימים יותר למעבר או מסדרון בבית.

 

שלב 4 – מחיר השטיח:

כמו בכל מוצר אחר בעולם הצרכנות אנו רוצים לבדוק את מחיר השטיח, להשוות מחירים עם שטיחים מסוגים שונים ועוד. קשה מאוד לבחון מחירים ולהשוות מחירים לגבי שטיחים כיוון שכל מוכר יכול לדרוש את המחיר שלו והשוק כאן די פתוח. כך למשל מישהו ישווק שטיח שהוא 100% בעבודת יד ויכול לעלות 10,000 שקל לעומת שטיח אחר בעבודת יד, באותו הגודל, שיכול לעלות 2,000 שקל.

 

שלב 5 – אחראיות:

כאשר אתם קונים שטיח קטן של 50-150 שקלים אין אחראיות על השטיח אולם שטיחים גדולים ויקרים יותר יכולים להגיע גם לאלפי שקלים. כאשר ישנם אנשים ששטיח איכותי בעבודת יד הוא באמת משהו שחשוב להם וסממן לאיכות השטיח ולעמידותו לאורך זמן – כאן אתם יכולים לבקש תעודת אחראיות שאכן מדובר בפריטים המציאותיים של השטיח, היכן הוא יוצר, באיזו דרך וכו'.

 

 

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה?

חייגו 0722-400-400 או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
התקנת מצלמות אבטחה 2
המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי