קפסולות קפה - מה כדאי לדעת לפני רכישת מכונת קפה

 

מה כדאי לדעת לפני רכישת מכונת קפהאיך אתם אוהבים את הקפה שלכם? עם סוכר, בלי סוכר, עם חלב או בלי? עד לפני עשור לערך התשובות לשאלות הללו היו לרוב מספקות. אלא שהיום הפכה ישראל לאחת מצרכניות הקפה המובילות בעולם, ובריסטה ישראלים הפכו לשם דבר מבחינה עולמית. כן יחד עם כניסתן לשוק של מותגים כמו "ארומה", "קפה קפה" ואחרים, התעדן לנו הטעם. במקביל, בלא מעט בתים ניתן למצוא היום מכונות קפה ביתיות שיכולות להתחרות במה שיש לבתי הקפה להציע. אם אתם מעוניינים לרכוש אחת כזו, תנו לנו לתת לכם כמה עצות שיסייעו לכם בתהליך הבחירה.

 

קפסולה או קפה טחון

השאלה הנכונה היא האם אתם אוהבים לעבוד קשה בשביל הקפה שלכם, או שאין לכם זמן, עצבים וכוח להשקיע בשביל כוס קפה אחת. אם אתם מהאנשים שאוהבים להשקיע עבודה. כאן תצטרכו להכניס את התערובת לידית, לדחוס, לנקות את פסולת הקפה לאחר המזיגה, וכן גם לטחון את הקפה.

 

לעומת זאת, אם אתם מהאנשים שמעדיפים לעבוד כמה שפחות בעת הכנת הקפה שלכם, ואין לכם זמן מיותר בבוקר מומלץ לבחור במכונה אוטומטית שלרוב גם מגיעה עם פונקציית ניקיון עצמית. כאן מכניסים את הקפסולה ובין רגע מגיע לכוס שלכם קפה מוכן.

מה משתלם יותר

זמן אומנם מתרגם בלא מעט פעמים לכסף,  לכן הבחירה שלכם היא בין הקפסולות שלמעשה יחסכו לכם זמן, אך תהיו חייבים לרכוש בכל פעם, ולוודא שיש לכם מהן מספיק במלאי. לבין קפה טחון או לחילופין פולי קפה שתטחנו בבית, ושאולי ייקחו קצת יותר מזמנכם בעת הכנת כוס הקפה שלכם, אבל שאולי יעלו לכם פחות.

 

לכל אחת מסוגי המכונות הללו יש יתרונות וחסרונות. אם אתם בעניין של קפסולות קפה הרי שהמבחר העומד לרשותכם הוא גדול מאוד החל מנספרסו, החלוצה בענף זה ועד מכונות קומפקטיות כמו אלו של לוואצה. חלק מהמכונות הללו עובדות רק עם תערובת הבית שלהן, בעוד אחרות מאפשרות שימוש במגוון קפסולות של קפה. לנקודה זו משמעות גדול במיוחד, כי המשמעות היא שתצטרכו למעשה לרכוש תמיד את מוצרי החברה שאליה משתייכת המכונה.

 

דוגמה לכך היא מכונת ג'וויה של חברת "נסקפה" שחולקה "חינם" לעמיתי "חבר" לפני מספר שנים. אלא שאז גילו עמיתי "חבר" שהקפסולות מתאימות רק למוצרי החברה הזו בלבד, מה שמחייב אותם לרכוש רק קפסולות כאלו. וזהו בדיוק העניין מכונות הקפה עם הקפסולות הן לרוב זולות יותר לרכישה ונפוצות יותר. כי היצרניות יוצאות מנקודת ההנחה שאת הרווח שלהן הן תעשנה על הקפסולות בהמשך.

 

לטחון לבד את הקפה

לעומתן מכונות קפה אוטומטיות הכוללות מטחנת קפה עולות הרבה יותר מהמכונות הללו. אבל כשבודקים את עלותו של כוס הקפה מגלים כי לטווח הארוך מדובר בעלות נמוכה יותר, משהו כמו שליש במחיר. בנוסף, כשטוחנים קפה טרי הארומה המתקבלת בכל טחינה ומזיגה היא שונה. שלא לדבר על היכולת לבחור תערובות קפה שונות מבתי קפה המייצרים תערובות קפה איכותיות ומיוחדות, לצד רכישתן של תערובות קפה של יצרניות הקפה הגדולות.

 

והנה כמה עצות לדרך כשאתם מכינים קפה. ראשית שימו לב שאם השתמשתם בקספולה והקפה התחיל לצאת בצבע בהיר עדיף לעצור את המכונה, כי הנוזל הבהיר יהפוך את הקפה שלכם למר. במידה ואתם מעוניינים להוסיף עוד מים לאספרסו שלכם הוסיפו מים רותחים לכוס, אלא אם כן מצויין על הקפסולה שלכם שהיא לונגו, כלומר אספרסו ארוך. אז שתו לרוויה.  

 

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים