קיראו המלצות טיולים בארץ ותוודאו שהמסלול מתאים לכם

קיראו המלצות טיולים בארץלמרות החורף הגשום, תיכף עתיד להגיע האביב ויחד איתו יצאו לא מעטים מאיתנו לטיולים ברחבי הארץ. טיולי שבת, או יום חול, בחיק הטבע הם טיולים מהנים ללא כל ספק. יש מי שאורזים ציידניות ושאר ציודי מחנאות בעוד אחרים מסתפקים בתרמיל גב קטן ובקבוק מים. בכל מקרה, מאוד כדאי להקפיד על כמה כללי זהירות חשובים לפני שממהרים לצאת מהבית.

לעדכן ולהתעדכן

לא אחת אנו שומעים על מטיילים שנתקעו על סלע במדבר באפיסת כוחות מבלי אפשרות להזעיק עזרה. לכן כדאי לוודא שיהיה מי שיחפש אחריכם במידה ותבוששו לחזור. עדכנו את הקרובים אליכם שיצאתם לטיול, ספרו להם היכן תהיו ועדכנו אותם לגבי צפי חזרתכם.

 

תלמיד טוב עושה שיעורי בית, לכן היו תלמידים טובים ולימדו היטב את המסלול שאתם מתעתדים ללכת בו. קיראו ספרים, הציצו באתרי אינטרנט או באפליקציות מעודכנות. לידיעתכם ישנן אפליקציות המאפשרות לכם לערוך סיור מוקדם באמצעותם וכך לבחור את המסלול הנכון עבורכם, ועבור קצב ההליכה שלכם.

 

וודאו כי עוד בטרם הגעתם אל המסלול הנבחר יהיה ברשותכם הסבר מפורט על המסלול עצמו, על האפשרויות לקיצור המסלול, וחפשו אחר טיפים לתכנון נכון של המסלול כך שתדעו מהן האטרקציות הקיימות, ולאילו אנקדוטות משלים וסיפורים מעניינים קשור המסלול שבחרתם. זה יעשיר את הטיול שלכם ויקל עליכם מאוד.

 

לבחור את המסלול הנכון

ושוב, אם אתם לא מעוניינים להיות מחולצים באמצע הלילה מאיזה סלע, ביחרו את המסלול הנכון. התאימו אותו עבורכם ועבור מי שאתם מטיילים עימם. התחשבו בצרכים של הכלל ולימדו מהם הקריטריונים המרכזיים שלפיהם יש לבחור את המסלול הזה כמו נגישות, דרגת קושי, משך הטיול, אורך המסלול ועוד. מאידך, התעדכנו לגבי נקודות הפריחה, היכן ניתן לרחוץ במים, איפה נמצאות התצפיות היפות ומהיכן נכנסים למערות או מחילות ועוד.

 

במפות תיתקלו בסימני השבילים המופיעים בצבעים שונים של כחול, ירוק, אדום ושביל ישראל. סימונים דומים מופיעים בשטח על גבי הסלעים, העצים, הגדרות והם מסמנים את צבעי השבילים. קו לבן בתחתית, במרכז צבע השביל, ומעליו שוב קו לבן נוסף. שביל ישראל מסומן בצבעי לבן-כחול-כתום. אחרי שלמדתם את אופיו של המסלול תוכלו לדאוג להוסיף ציוד שכדאי יהיה לכם לקחת כמו בגדי ים, פנסים, נעליים או סנדלים במידה ותלכו במים.

להצטייד כראוי

כחלק מההכנות שלכם לטיול דאגו להכין רשימת ציוד מתאים. כדאי לחשוב על כל הגוף שלכם ועל צרכיו היומיומיים. חישבו על הרגליים, הגב, הצוואר וקבלו החלטות נכונות לגבי מה שיטיב עימם. לדוגמה מומלץ להצטייד בנעלי הרים ולא נעלי ספורט או סנדלים. וודאו שלנעל שבחרתם יש סוליה מספיק חזקה כדי שלא תחליקו חלילה בשטח. כמו-כן השתדלו לא לנעול נעליים חדשות מדי כדי להמנע מלחצים על הרגל.

 

וכן, היו חכמים בשמש, כי למרות העובדה שמדובר באביב או אפילו בחורף, השמש עדיין כאן והיא בהחלט יכולה להיות קופחת באיזורים מסויימים. דאגו גם להצטייד בכמות סבירה של מים ואוכל. ובכל מקרה, אם החלטתם על ארוחה בחיק הטבע וודאו שיש לכם את כל הציוד הדרוש לכך. אם אתם מעוניינים להדליק אש עשו זאת במקומות המיועדים לכך, מה שאומר שתלמדו אם אכן מותר לכם להדליק אש במקום המדובר, ואם לא שם אז היכן כן. ולא פחות חשוב מכך, הצטיידו בשקיות אשפה וודאו שלא השארתם אחריכם "מזכרות" לא נעימות לבאים אחריכם. בקיצור השאירו את הטבע כמות שהוא כדי שנוכל להנות.

 

 

המלצות טיולים בחול
תכשיטים נגד עין הרע
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ