קטלוניה

כדאי לדעת על קטלוניהמרבית האנשים הטסים לספרד נוחתים בברצלונה, בירתה הבלתי מעורערת של קטלוניה – קהילה אוטונומית בחלקה הצפון-מזרחי של ספרד. זוהי העיר השנייה בגודלה בספרד, הכוללת בשטחיה מבחר אטרקציות מהן כל אחד יכול לבחור את מה שהוא מתחבר אליו – ואין מי שלא ימצא מה לעשות בעיר. ברצלונה תגרום לכם להתפעם ולהתרשם עד בלי די מהאדריכלות המרהיבה שבכל פינה, לענג את החיך עם מאכלים שלא רואים בשום מקום ואך קולטני הריח מהריחות המדהימים שבשווקים הצבעוניים, ליהנות משמש מלטפת על חופי הים היפהפיים או לצאת לבלות בפאבים והמועדונים התוססים.

 

לא חסר מה לעשות בברצלונה, אולם ראוי להעריך גם את מה שנמצא מחוצה לה, שכן קטלוניה מציעה הרבה יותר מברצלונה לבדה – עיירות וכפרים יפהפיים ועוד.

 

כמה כפרים כבר אפשר לראות? הרבה

ישנם כפרים רבים בואל ד'ארן בעלי תכונות דומות, כגון מספר התושבים הקטן (עשרות או מאות אנשים בלבד), מסעדות שוות ובתי מלון מספקים ומרכז מידע לתיירים. אין ערובה להימצאותם של מכולות או אפילו בית ספר במקום. גם מספר האנשים ברחוב אינו גדול, אפילו בשיא העונה. כנסיות רומנסקיות מהמאות ה-11 וה-12 מפוזרות בכפרים השונים. גם אם אינכם חובבים גדולים של כנסיות, מומלץ בכל זאת לבקר בכנסיית Sant Climent של כפר Taüll, המקיימת מופע אורקולי המשחזר באופן מהפנט למדי את ציורי הקיר העתיקים שבה.

 

הכפר בגרגווה (Bagergue) עתיר מסעדות וכולל מוזיאון קטן ובו חפצים ישנים ממאות קודמות ובעלי ערך היסטורי ותרבותי, העונה לשם eth Corrau. ניתן למצוא גם מפעל גבינה מקומי בכפר. Arties הוא מהכפרים היפים ביותר באזור, על אף שמדי כמה שנים הוא סובל מהצפות חורף הגורמות לתושבים לעזוב את אותו לטובת מקום מחסה עד יעבור זעם.

 

כאמור, רוב הישראלים מכירים את קטלוניה בעיקר בזכות ברצלונה, שמאז אולימפיאדת ברצלונה ב-1992 הפכה ליעד נסיעות מהפופולאריים והאהובים ביותר, לא רק על-ידי טיילים ישראליים, אלא גם מטיילים מרחבי העולם כולו. עם זאת, קטלוניה היא לא רק ברצלונה, אלא הרבה מעבר. קטלוניה מציע הרים פראיים יפהפיים, חופים מפורצים מדהימים, כפרים זעירים וערים עתיקות מרגשות, תרבות ייחודית וגאוות מקום. ניתן למצוא גם שורשים יהודיים הנטועים שם בחוזקה.

 

מה שעוד כדאי לדעת על קטלוניה

קטלוניה היא קהילה אוטונומית בצפון מזרח ספרד, גובלת במדינות: צרפת, אנדורה, אראגון וולנסיה. ברצלונה היא בירתה ותושביה הם במרביתם קטלאניים אתניים ובעלי מורשת היסטורית, תרבותית ולשונית  ייחודית. השפות הרשמיות בחבל ארץ זה הן קטלאני אוקסיטנית וספרדית. פניני טבע רבות משבצות את שטחה, כגון מזרח הרי הפירנאים וקוסטה בראווה.

בימי הביניים השתרעה ממלכת קטלוניה של שטחים נרחבים בספרד המזרחית, צרפת הדרומית ואיים במערב הי התיכון.

 

מעמדה של קטלוניה נחלש עם התזקותה של ההגמוניה הקסטיליאנית של ספרד ואיחוד הממלכות. מצבה של קטלוניה הורע בימי השלטון הדכאני של גנרל פרנקו – ימים בהם נעשו ניסיונות רבים לדיכוי הזהות הקטלאנית, כולל שימוש בשפה. עם נפילת הדיקטטורה והקמתה של ספרד הדמוקרטית, החלה פריחתה מחדש של קטלוניה, ומאז נחשבת לאחד האזורים האוטונומיים בעלי האיתנות הכלכלית הרבה ביותר בספרד.

 

 פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול