סנט פטרסבורג

סנט פטרסבורג - מהערים היפות באירופה סנט פטרסבורג, מהערים היפות באירופה – עיר עם היסטוריה וחיי תרבות עשירים ביותר. גם ההרמיטאז', מהמוזיאונים החשובים והגדולים בעולם, נמצא בעיר, לצד מוזיאונים נפלאים נוספים ובתיהם של משוררים וסופרים שהטביעו חותמם לנצח על הספרות העולמית שאנו מכירים. גם מחוץ לכותלי המוזיאונים – לסנט פטרסבורג יש מה להציע; מדובר בעיר רומנטית, עם ארמונות מפוארים המוקפים גנים מרהיבים שחוויית השיטוט בהם היא לא פחות ממופלאה, נוסף על תעלות יפהפיות בהן ניתן לשוט.

להלן חלק מהמקומות שלא כדאי להחמיץ בעת הביקור בעיר:

הרמיטאז'

מבין המוזיאונים החשובים והגדולים בעולם, בשורה אחת עם מוזיאון המטרופוליטן בניו יורק והלובר בפריז. מתחום המוזיאון עצום בגודלו ומשתרע על-פני שישה מבנים היסטוריים – כאשר החשוב מתוכם הוא ארמון החורף ששימוש בית החורף של הצארים החל מהמאה ה-18 ועד המהפכה הבולשביקית ב-1917. הארמון כולל למעלה מ-1000 חדרים, מהם רבים פתוחים לקהל הרחב.

 

מצודת פטר ופול

המצודה (Petropavlovskaya krepost) שוכנת על אי בנהר נייבה ונבנתה על-ידי פטר הגדול ב-1703 במטרה להגן על העיר בפני פלישת צבא שוודיה. בפועל, הפכה המצודה עם הקמתה לכלא למתנגדי משטר ועצירים פוליטיים, כאשר הפכה בהדרגה לכלא הפוליטי העיקרי של האימפריה הרוסית. במרכז המצודה ניצבת קתדראלת פטר ופול המשמשת עד היום כאחד מסמלי העיר וכמקום קבורתם של רוב הקיסרים וצארים הרוסיים.

 

ארמונות וגני פטרהוף (Peterhof)

מתחם זה שוכן כ-30 קילומטרים מסנט פטרסבורג ונחשב כאחד מאתרי התיירות האהובים ביותר באזור. לא בכדי מכונה המקום "ורסאי של רוסיה". הוא הוקם על-ידי פטר הגדול במאה ה-18 ושימש בית הקיט הקיצי של הצארים והקיסריים הרוסיים. מרכז המתחם כולל ארמון גדול בסגנון בארוקי מפואר, הכולל כשלושים אולמות וחדרים, לרבות אולם הריקודים, חדר האוכל הלבן ואולם כיסא הקיסר.

 

בארמון ניצבות שפע יצירות אמנות, מראות ענקיות, ציורי קיר, כיסויי זהב, פסלים, תמונות ועוד. ארמון מונפלזיר הוא ארמון נוסף במתחם, ששימש ארמון הקיץ עבור פטר הגדול, בניין יקטרינה ששימש כארמון נשפים וקבלת פנים וארמון מרלי שחדריו שימוש לאירוח אצילים שהיו מבקרים במתחם.

 

הגנים המקיפים את המתחם היא גולת הכותרת של המקום. מפלים ומזרקות לצד שפע צמחיה ופסלים. הגן התחתון הוא גם מתחם המזרקות הגדול בפלנטה ומשתרע על-פני שטח של כ-1000 דונמים.

 

המוזיאון הרוסי

אתר חובה לכל חובב אמנות. המקום מכיל את האוסף הגדול ביותר בעולם של פרטי אמנות רוסית, באופן המציג את התפתחותה לאורך השנים – החל מימי הביניים ועד לימינו אנו.

 

כנסיית Khram Spas-na-Krovi

הכנסייה, ששם פירושה בעברית הוא "מושיענו על הדם השפוך", הוקמה במקום הירצחו של הצאר אלכסנדר השני בשנת 1981. הכנסייה רשימה עם כיפות צבעוניות וחלל פנים מרשים ביותר, הכולל פסיפסים מרהיבים.

 

ביקור בבתים של סופרים

סנט פטרבורג שימשה אבן שואבת למספר לא קטן של אנשי רוח וסופרים, כך שראוי לנצל את הביקור במקום על-מנת לפקוד את בתיהם של שניים מגדולי סופריה של רוסיה.

 

דוסטויבסקי, מחבר הרומן הידוע "החטא ועונשו" ומגדולי סופריה של הספרות הרוסית והעולמית, מצא עצמו בסנט פטרסבורג כשמלאו לו 16 וחי בה תקופות ממושכות בחייו. דוסטויבסקי אהב את סנט פטרסבורג ורכש לה כבוד רב, תוך שהוא כותב עליה בכל ספריו. בביתו הקטן והצנוע, שהפך למוזיאון, התגורר הסופר עד יומו האחרון – משך שלוש שנים, ובה גם כתב את "האחים קרמאזוב", שהיא ספרו האחרון. הדירה שופצה ושומרה כך שנותר לה המראה המקורי.

 

שיט נהרות ותעלות

סנט פטרסבורג ממוקמת על שפך נהר הניבה (Neva) המשמש עורק ראשי לעיר וחוצה אותה ממזרח למערב. הנהר הוא מקורן של תעלות רבות, שבזכותן הוענק לעיר הכינוי "ונציה של הצפון" (יחד עם ערי תעלות נוספות שזכו לכינוי דומה). השיט הוא חוויה רומנטית ונעימה, הן בשעות היום והן בלילה.

 

 

המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
תכשיטים נגד עין הרע
רישום עסקים לאתר
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
רישום המלצה חדשה