לונדון - המלצות טיול

נופש בלונדוןנופש בלונדון יכולה להיות אחת ההחלטות הטובות שתקבלו בקיץ הזה. מדובר בבירתה של בריטניה הגדולה וגם בעיר הגדולה ביותר באיחוד האירופי כולו (זאת על אף שמעמדה של בריטניה כחברה באיחוד האירופי אינו ברור לאחרונה). בלונדון ישנה כמות עצומה של פעילויות ואטרקציות לכלל המשפחה, לרבות הצגות, הופעות, אתרים היסטוריים, גנים ופארקים. לונדון היא חוויה משמעותית ביותר לכל מטייל, מכל גיל, גזע ומין. אם מדובר בביקורכם הראשון בעירו של צ'ארלס דיקנס, רצוי שתלמדו פרטים אחדים שיקלו על שהייתכם ויעזרו לכם להפיק את המיטב מהחופשה.

לונדון: ההגעה

הדרך הטובה ביותר (וכנראה גם הזולה ביותר) להגיע לבירת בריטניה היא באמצעות טיסה משדה התעופה בן גוריון שבלוד. לאחר הנחיתה בנמל התעופה הסמוך ללונדון, תוכלו לעלות על הרכבת, שתיקח אתכם היישר למרכז העיר. מדובר בעיר ידידותית ביותר לכל מטייל ופשוטה עד מאוד להתמצאות. קל לרכוש כרטיסים בתחנת הרכבת שבשדה ולעלות מיידית על הרכבת כבר בשדה התעופה, על מטלטלכם; פשוט עקבו אחר השילוט המכוון לרכבת.

 

ניתן להגיע ללונדון מיעדים רבים בבריטניה באמצעות רכבת או אוטובוס, שרובם ככולם עוצרים במרכז העיר, או בסמוך מאוד למרכז. מפה פשוטה של התחבורה הציבורית תסייע לכם להבין איך וכיצד להשתמש בה.

 

תחבורה ציבורית בלונדון

מדובר באופציה סבירה, פופולארית ונוחה למדי להגעה ממקום למקום בעיר. הרכבת התחתית של לונדון היא ממערכי התחבורה המפורסמים בעולם, ובעגה המקומית מכונה Tube (טיוב). התחתית תישא ותיקח אתכם לכל מקום בו תרצו בלונדון וסביבתה והיא גם מהווה חלק משמעותי מהטיול שלכם בעיר. מובטח שלאחר ימים אחדים של שימוש ברכבת, כבר תהיו מומחים ותוכלו להסביר לבאים אחריכם כיצד להשתמש בה בקלות ובמהירות. הרכב זולה, מהירה ויכולה לחסוך סיבוכים שמזמין השימוש ברכב פרטי בעיר.

ניתן בהחלט להיעזר גם באוטובוסים, שהמפורסמים בהם הם האדומים, הדו-קומתיים; ישיבה בקומה העליונה של האוטובוס וצפייה ברחובות העיר בעת הנסיעה היא חוויה בלתי נשכחת וחלק בלתי נפרד מהטיול בעיר. רצוי לרכוש כרטיס Oyster (אפשרי בכל תחנה מרכזית) עמו תוכלו לעלות ולרדת חופשי מהרכבת התחתית או מהאוטובוסים, ובעלות נמוכה יחסית.

 

ומה עושים בלונדון?

מובן שרצוי לתכנן את הטיול בלונדון מבעוד מועד, אולם גם אם לא תכננתם את הטיול לפרטי פרטים, הרי שתוכלו להכין רשימת מקומות בעיר בהם תרצו לבקר ופשוט "לזרום" תוך כדי טיול על-פי מה שמתאים באותו זמן. כאמור, לונדון מציעה מספר עצום של אטרקציות לתייר, אז כן כדאי שתבינו בגדול באיזה סוג של טיול אתם מעוניינים (וכמובן, לתאם זאת, גם עם שותפיכם לנסיעה), למשל – טיול בו תבקרו בהרבה מוזיאונים, תערוכות וגלריות, או דווקא כזו המוקדש ברובו לטיולים בחוץ – ברחובות העיר, בפארקים ובגנים שבה. תכנון בסיסי של החופשה יכול לחסוך לכם זמן יקר וגם כסף.

 

כיכרות העיר

לונדון ידועה בכיכרותיה הרבות, המציעות חוויה מעניינת למבקרים. המפורסמת שבכיכרות היא כיכר פיקדילי, הניצבת ברובע ווסטמינסטר שבמרכז העיר. שלטי ניאון רבים תלויים על הבניינים סביב וזהו מרכז סחר הומה, ססגוני ותוסס לכל הדעות. גם כיכר לסטר שבאותו הרובע מזמנת אליה מבקרים רבים ומהווה מוקד משיכה גם עקב היותה מיועדת להולכי רגל בלבד. מדובר במרכז הקולנועי של לונדון, הכולל גם פארק קטן שבו פסל של שייקספיר, המחזאי האנגלי המפורסם בן המאות ה-16 וה-17. בקרו בכיכר טרפלגר, הממוקמת דרומה מכיכר לסטר, הקרויה על שם קרב טרפלגר בין צרפת לבריטניה, שהסתיים בניצחונה של השנייה.

 רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בחול