טיולים בארץ - מקומות מומלצים בחורף בתל אביב

עונת החורף ביפו היא מעניינת במיוחד, בעיקר בתקופת חג המולד והשנה האזרחית החדשה. במרכז יפה נדלק עץ חג המולד – בשיתוף העירייה ושבט הצופים האורתודוכסיים. עץ זה, הניצב בכיכר השעון של יפו, מתנשא לגובה 15 מטרים ומואר מדי לילה. בנוסף, רחוב יפת יהיה מואר באורות חג המולד – מבית האצ"ל וממש עד לרחוב הבעש"ט.

 

סרטים ומוסיקה בתל אביב

מה טוב יותר מערב חורפי וגשום במהלכו ניתן להתכרבל בבית עם משקה קקאו חם ולצפות בסרט איכותי. מזלנו שאנו חיים בעידן בו מבחר הסרטים הזמין לנו לצפייה גדול כל כך. בספריית האוזן השלישית הגדילו ראש ויצרו חלל הכולל צפייה בסרט באולמות קטנים המכילים עד 35 איש, בהם יש כורסאות מפנקות ומסכים גדולים וכמובן גם מערכת סאונד היקפית איכותית ביותר. תוכלו לרכוש משקאות וחטיפים בבר שמחוץ לאולם ולהיכנס עמם לצפות בסרט.

 

תוכלו ליהנות מסרטי מוסיקה נדירים, אנימציה, סרטי קאלט, סרטים תיעודיים, סרטים ישראליים וידיאו ארט ועוד. ניתן גם לארגן ערבים באווירה אינטימית.

נווה צדק – מה זה כל הקסם הזה?

כל ירושלמי שמגיע לבקר בתל אביב מרגיש קצת כאילו הגיע לחו"ל. תחושה זו עשויה אף להתגבר בביקור בנווה צדק. זוהי שכונה מתוקה הנמצאת בחלקה הדרומי של הטיילת – ובעיני רבים נחשבת לשכונה היפה במקום.

בנווה צדק ניתן ליהנות מנקודות ציון היסטוריות, מוזיאונים קטנים וקסומים, חנויות בוטיק, קפה, עוגה וגלידה. גם מתחם התחנה נמצא בסמוך. אפשר אף למצוא את הפינה השקטה שלכם לצד הבתים הצבעוניים וליהנות מהקסם המיוחד של המקום הזה.

 

המושבה האמריקאית – לא הכרתם?

ייתכן שהמקום הזה פחות מוכר מנווה צדק הציורית, אולם מדובר בפנינה נוספת של תל אביב. שכונה זו ממוקמת על קו התפר שבין יפו, פלורנטין ונווה צדק. המושבה היוותה בתחילתה בסיס להתיישבותם של נוצרים אמריקניים אוהדי ציון, ואילו בהמשך הצטרפו אליהם דיירים גרמנים טמפלרים – בתהליך שהפך את מבני השכונה למיצג אדריכלי מעניין ושונה בנוף העירוני של העיר.

ביום של כיף בעיר תל אביב הנהדרת ניתן לשלב הליכה קצרה במושבה האמריקאית, עם סיור נעים בנווה צדק, גיחה לפלורנטין הקרובה ואף להדרים ליפו הקוסמופוליטית ולהתענג על מה שיש לעיר להציע, כולל האווירה הבועטת והבלתי מתפשרת שלה.

המסלול האירופאי ביותר בתל אביב – גם (ואולי בעיקר) בחורף

שדרת רוטשילד השיקית והמוצלת מעניקה סיבות רבות לבקר בה, כאשר אחדות מהן הן: מיקום אטרקטיבי במרכז העיר, בתי קפה המשקיפים על השדרה שופעת העצים, הפאבים התוססים, המסעדות האיכותיות, חיי תרבות שוקקים ועוד הרבה יותר. מלבד אפשרויות הבילוי הרבות, תוכלו לגלות במקום מבני באוהאוס מרשימים המספרים את סיפורה של תל אביב הצעירה והשכונה הראשונה שנבנתה בה: אחוזת בית.

יום צבעוני וגרפיטי לרוב

יום של כיף בתל אביב המהממת יכול להתחיל בשכונת פלורנטין הססגונית – מהשכונות הותיקות בקרום העיר, שבשנים האחרונות קיבלה מעמד של אזור אמנותי ואף בוהמייני של העיר. סיבוב קצר ברחובות השכונה יגלה לכם אומנות רחוב, מסעדות ובתי קפה, חנויות עיצוב הבית, גלריות נפלאות ושוק לוינסקי על תבליניו ומנותיו. גם היסטוריה תוכלו ללמוד כאן בכל עבר כמעט.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

פתיחת פרסום חינם לעסקים

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים