טיולים בארץ - מקומות מומלצים בחורף בחיפה

מקומות מומלצים בחורף בחיפהחורף בחיפה... היש יותר חו"ל מזה? זוהי תקופת חגים במהלכה העיר כולה מקושטת באור. בכיכר המושבה הגרמנית תמצאו עץ חג מולד המתנשא לגובה 12 מטר המואר מדי ערב וערב. שדרות בן גוריון ממשיכות במאור לאורכן, כמו גם הגנים הבהאיים הזוהרים. החגיגות אינן פוסחות גם על וואדי ניסנאס – בו מקושטים כל בתי העסק ושלל קישוטים המופיעים ברחובותיו.

 

סיור חינמי באווירת חג המולד

המושבה הגרמנית בחיפה מתרגשת כולה לנוכח חגי דצמבר ועמוסה אורות צבעוניים ועצי אשוח. בסיור היוצא תלמדו על הטמפלרים וקורותיהם, על ענייניהם בארץ ישראל ועל האופן בו חגגו את החג. משם תוכלו להמשיך לשכונת וואדי ניסנאס, בו תיהנו מאורות הכנסיות ותשמעו אודות לידת ישוע ועל חשיבותו בנצרות.

סיור כריסמס חגיגי

לפניכם הזדמנות להכיר את צידה המואר של העיר חיפה. צאו לסיור קצה במסגרת הפסטיבל החגיגי בוואדי ניסנאס. פגשו את סנטה קלאוס של חיפה – באבא נאוול (או: ניקולא). תוכלו גם לפגוש בכנסייה את הכומר של הקהילה הארמנית, ממנו תלמדו על סיפור הקהילה. גם במושבה הגרמנית תוכלו ליהנות מאורות החג המרגשים.

טיול חורפי בנחל שיח בחיפה

לא רבים מכירים את נחל שיח חיפה. זהו מפגש באורך שני קילומטרים של בוסתן עם עצי פרי ובריכות מים, מערה דו קומתית, אתר ארכיאולוגי מעניין וגם שני מעיינות שופעי מים – כל זאת באמצעה של חיפה, העיר הגדולה. מדובר באחד המסלולים האהובים ביותר של העיר הצפונית.

המושבה הגרמנית

המושבה הגרמנית משתרעת למרגלות הגנים הבהאיים. היא נבנתה במאה ה-19 בידי הטמפלרים – אלו שהאמינו כי התיישבות בארץ הקודש תקדם את גאולת העם ואת שיבתו של יישוע לעולמנו אנו. הטמפלרים נהגו בכרכרות, הקימו תעשייה וניצלו כהלכה את המשאבים הטבעיים של עיר הנמל הזו. הם גם ייסדו קווי נסיעה לנצרת, עכו ויפה. מושבת הטמפלרים היתה בעלת אופי שונה ביחס לסובב אותה דאז, בימי האימפריה העות'מנית, בהם חיפה היתה עיירה קטנה. כיוון שבמלחמת העולם השנייה זכו הנאצים לתמיכתם של הטמפלרים, גורשו האחרונים מן הארץ והוחלפו על ידי עולים יהודים הונגריים.

 

בתום שנות הזנחה רבות, זכתה המושבה הגרמנית בשנות ה-1990 לעדנה מחודשת, כאשר בימינו היא משמשת כמרכז התיירותי והארכיטקטוני של העיר. הבתים עברו תהליך שחזור ושימור וחלק משמעותי מהם הפך למסעדות ולבתי קפה, כאשר הרחוב הראשי, המשקיף אל הגנים הבהאיים, הוא כיום סמלה של העיר. תוכלו לשבת כאן בכיף לארוחת צהריים נעימה ולצפות אל הרחוב, לטייל בין הבניינים העתיקים ולגלות את סודותיה של מושבה נעלמת זו. בחלקן התחתי של שדרות בן גוריון שוכן מתחם עודפי מותגים.

 

אם חלקו הראשון של היום העמוס בטיולים הביא עליכם את תחושת הרעב, תוכלו לאכול צהריים במסעדת חאלד עדווי – המוסד המוכר ביותר בחיפה, בו נוהגים לסעוד אנשי הגווארדיה החיפאית. מנות ערביות קלאסיות וסלטים מוקפדים הם רק חלק קטן מהתפריט.

 

ואדי ניסנאס

רבות נאמר על ואדי ניסנאס – השכונה השוכנת כשני קילומטר מהעיר התחתית. כאן תמצאו שוק חביב לממכר פירות וירקות, ולידו – מוזיאון חיפה לאמנות. השכונה עתירת מסעדות עממיות ודוכני פלאפל הנחשבים למוצלחים בישראל.

ואדי ניסנאס, על אף אופיה הערבי, היא שכונה שהפכה ברבות השנים לסמל ישראלי לרב תרבותיות ולתלת-קיום. מדי שנה, בחודש דצמבר, מתקיים בשכונה הפסטיבל החגיגי, "החג של החגים" לשלוש הדתות המרכזיות של עכו.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

פתיחת פרסום חינם לעסקים

 

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים