מעצבים את הבית? אל תחליטו מהר מדי

מעצבים את הביתעיצוב הבית נמשך כל החיים בגלל השינויים הצפויים והטרנדים המתחלפים שימצאו חן בעיניכם במהלך החיים. קחו את עיצוב הבית כפרויקט מתחשב והחליטו בנחת

 

כל בית צריך עיצוב פנים אבל לא תמיד אפשר להחליט על עיצוב הבית כולו באותו סשן שבו מתחילים לבנות את הקונספט. בין אם הבית חדש או כזה שמצאתם ונכנסתם אליו כפי שקיבלתם אותו, לוקח זמן להרגיש בו בבית באמת ולחוש את הזרימה הטבעית שלכם בו ובין חדריו. מלבד העיצוב הבסיסי שיש להחליט עליו, יש גם עיצוב משני של הפריטים הקטנים שמוסיפים צבע ואופי לכל בית והם דווקא אלה שלוקח זמן להחליט עליהם ולהתאים כל אחד למקום שלו.

 

עיצוב בית משלב את הטעם והסגנון שלכם עם המבנה והתכנון האדריכלי. עיצוב טוב חייב להתאים לתנאי השטח ולמפרט הדירה אבל גם להביא לידי ביטוי את האישיות שלכם ואת ההעדפות שלכם. אסור שייכפה עליכם שום קו עיצובי שיימאס עליכם מהר ויגרום לכם להימנע מללכת הביתה וליהנות ממנו. כך שלפני קבלת החלטה נסו להתרגל בדמיון שלכם למראה המוצע והתחילו במלאכת השילוב וההתאמה של פריטי החיים שלכם לתוך העיצוב הכולל.

למה לחכות ולא להחליט מהר על עיצוב פנים?

כשנכנסים לגור בבית עדיין לוקח זמן להכיר אותו ואת המאפיינים שלו, מה נראה בו הכי טוב ואיך כדאי לנצל את המפרט שלו. המבנה עוזר לכם לנהל שגרה צריך לשרת אתכם ולא ההפך. תגלו מהר מאוד שגם אם יש לכל חדר תפקיד משלו עדיין יש לכם את הקצב משלכם והעדפות מסוימות לכל שעה ביום. מכל ההרגלים שלכם ואורח החיים שלכם בונים רשימת הצרכים כדי להתאים לה עיצוב פנים שישרת אותה ויוסיף אסתטיקה מבלי להתנגש ולהפריע לזרימת השגרה שלכם.

 

כמו כן, הסיבה הנוספת לעצב לאט ולא למהר היא משום שלא תמיד יש לנו חזון מושלם לכל פרטיו איך אנחנו רואים את הבית הגמור, ולכן כדאי לקבל השראה מכל מיני עיצובי פנים ועוד מקורות השראה שיכולים לתת רעיונות. רעיונות טובים מגיעים בזמן שלהם ומספקים לנו את התמונה המושלמת שנרצה לראות בבית.

קנייה והשלמת פריטים עיצוביים לוקחת זמן

לכל בית אנחנו מביאים משהו חדש ומשהו ישן, משהו שתמיד רצינו להשתמש בו וטרם ניסינו ומשהו שתמיד יהיה בכל בית שלנו משום שהוא חלק מהחיים שלנו ואנחנו רוצים שיישאר אתנו תמיד. חלק לא קטן מהפריטים שמתוספים לבית במהלך הזמן נקנה ונאסף במשך שנים ויש להשאיר להם מקום. העיצוב יוכל לקחת הרבה זמן מלבד כל הריהוט הבסיסי והפריטים הגדולים, אבל תמיד יכול להיות רגע שבו נראה פריט מסוים או תמונה במגזין של עיצוב מעניין, ונבין שזה בדיוק מה שחיפשנו תמיד לבית שלנו. צריך להשאיר מקום גם בדמיון שלנו לדברים שיהיו הרכש הבא שלנו, או שנקבל במתנה או שמישהו פשוט יפנה אותנו אליהם רק משום שחשב שזה יהיה הכי מתאים לנו.

עיצוב הפיך לעומת לא הפיך

אין כמעט עיצוב לא הפיך, אלא אם כן מדובר באלמנטים שקשורים לתשתיות כמו קירות ורצפה, וגם זה בסופו של דבר יוכל להשתנות. מה שכדאי לשים אליו לב הוא שבמהלך החיים גם אנחנו משתנים ולא רק טרנדים שחולפים בחיים וחלקם משאיר אצלנו פריטים שמצאו חן בעינינו מספיק כדי שנכניס לביתנו. כדאי לקחת בקלות את כל העיצוב ולהתייחס אליו כאל משהו שגדל ומתפתח אתנו, ומתאים את עצמנו לאורח חיינו ולהעדפות המשתנות שלנו בכל שלב.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים