המלצות טיול למיאנמר (בורמה)

המלצות טיול בורמהטיול לבורמה מאפשר מפגש עם אחד העמים הנעימים ביותר מבין עמי דרום מזרח אסיה. הבורמזים הם אכן מהאנשים שלא במהרה תשכחו. דווקא נחשלות המדינה מבליטה את דרך החיים המסורתית, כמו גם את האמונה הדתית האיתנה. מדובר במדינה אותנטית ומשמעותית פחות ממוסחרת ממדינות אחרות באזור. התושבים נעימים, הנזירים פשוטים והסביבה מציעה רקע נהדר של אמנות, מלאכת יד, אדריכלות ומוסיקה האופייניים למקום.

 

המבקרים מתאהבים את בורמה כבר ממבט ראשון, על נזיריה עטויי הגלימות המוזהבות, האנשים המאופרים בטאנקה מאבקת קליפת עץ ומקדשים מצופיי זהב. 42 מיליוני תושבים חיים בחבל הארץ היפהפה הזה, העשיר במים מהרי ההימלאיה ובאוצרות טבע, שגם נשלט על-ידי משטר צבאי.

 

מיאנמר (בורמה) מחזיקה בהיסטוריה מפוארת שהחלה להיכתב מתישהו במאה ה-11. המיתולוגיה הבורמזית מספרת כי מלכיה היו מצאצאיו של בודהה. חלק מהמלכים ששלטו במקום כבשו חלקים מצפון תאילנדים ואפשרו את מה שכונה "תור הזהב של בורמה". במאה ה-13 החלה שקיעת הממלכה, כאשר מנהיג המונגולים, קובלאי חאן, בזז את העיר פאגן המפוארת בשנת 1287, על כל הפגודות המוזהבות שבה. לאחר מכאן החלו תקופות לסירוגין שכללו עימותים עם ממלכת סיאם (תאילנד) השכנה, כמו גם מאבקים שבטיים.

 

ינגון - בירת מיאנמר

ינגון היא בירת מיאנמר והחשובה בין ערי המדינה. בליבה נמצאת הפגודה הגדולה שוודגון, כמו גם מנזרים ופגודות נוספים בעיר, מהם תלמדו על אופיים האדוק והתמים של תושבי המקום. הפגודה המרכזית היא מנפלאותיה של אסיה ובניגוד גמור אליה, העיר ינגון עצמה היא מוזנחת ומתפוררת וכמרבית בירות המזרח מראה פעילות בעיקר בשעות הליל.

 

רצוי לצאת לטיול בשעות הבוקר המוקדמות, כאשר כיפות הזהב נוצצות בשמש. מדובר באחד מהאתרים הקדומים של דרום מזרח אסיה, שנבנו 2,500 שנה לפנים. בראשה של הפגודה הגדולה 5,000 יהלומים ואלפים של אבני חן יקרות, זאת על רקע המבנים המקודשים יותר ומהמקודשים פחות, המעניקים למקום את הודו ואת קסמו הייחודיים.

 

מנדליי 

בירת הממלכה האחרונה והשנייה בגודלה מבין ערי המדינה, בה נשמר אורח החיים המסורתי של בורמה. במנדליי ניתן ללמוד על הווי החיים סביב המתחם הדתי החשובה הכולל את הפגודות השונות והמנזרים סביב גבעת מנדליי. פגודת מהאמוני כוללת את פסל הבודהא מצופה הזהב וסביבו פסלי ברונזה. מספר גדול של עולי רגל פוקרים את המקום בבקשה לקבל מרפא למחלות ולכאב. סיור בשעות הבוקר לאורך המזחים ובשטחי הנמל יגלה לכם עולם של סוחרים, דייגים ויורדי ים. מובטח לכם ביקור מרתק גם בערים הנטושות והמיותמות שסביב מנדליי.

 

בקאלאו (Kalaw) תוכלו ליהנות ממפגש עם עולם נעלם והשוק המקומי אליו מגיעים תושביהם הססגוניים של בני השבטים היורדים מכפרי ועיירות האזור. בטאונג'י (Taunggyi) יש מרכז מבקרים לאגם אינלה – ויחד עם בקאלאו מדובר בשני האתרים היחידים הפתוחים לתיירים בארץ שאן (Shan), המתבססת על סחר באופיום ושואפת לעצמאות פוליטית ומדינית.

אגם אינלה הוא בעלי יופי מעורר השתאות ומפורסם בדייגיו, בכפרים שלגדותיו ובגנים והערוגות הצפים בטכניקה שפותחה על-ידי תושבי המקום. בלב האגם תמצאו את הפגודה פאונג דאו-או, שוק מזכרות ושוק צף מקומי. אם ביקורכם במקום מתקיים באוקטובר, תוכלו ליהנות גם מפסטיבל הכולל השטת סירות מקושטות. צפונית לאגם תגלו את מערות פינדאייה, הכוללות אלפי פסלי בודהא שהוצבו בו דורות על גבי דורות על-ידי עולי רגל.

 

פאגן

פגאן זוהי בירת הממלכה העתיקה של בורמה; מקום בו ניתן לשוטט בין חורבותיה של העיר הנטושה של פגאן העתיקה – ממלכה שקידשה פאר ארכיטקטוני, פיסול וציור, בעיקר בתור הזהב שהחל כבר במאה ה-10, עם הכיבושים הרבים, במהלכם הגיעו חפצי אמנות וכתבי קודש רבים לממלכה.

 רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בחול