מוסקבה – יעד ייחודי לטיול

מוסקבה – יעד ייחודי לטיולמוסקבה היא בירתה של רוסיה, אבל היא גם העיר הגדולה ביותר באירופה והתשיעית בגודלה בעולם. לכן לא יפלא שלמרות העובדה כי מתגוררים בה רק כעשרה מליון תושבים, יש הרבה מה לראות ומה לעשות בה, והיא מציעה שפע של אתרים ובילויים לתייר הממוצע. העיר השוכנת לצידו של נהר מוסקבה והנמצאת במרכזו של החלק האירופאי של רוסיה מלאה בניגודים דרמטיים. המבקר בה יבחין בכנסיות יפהפיות למול שגעון גדלות סטלינסטי, המתבטא,תאמינו או לא, אפילו בתחנות הרכבת התחתית שלה. מאחר ופרוייקט הרכבת התחתית נועד לשמש כפרוייקט תעמולה סובייטי בשעתו, עוצבו תחנות רבות במוטיבים בהשראת עתידה המזהיר של האימפריה הסובייטית.

 

מוסקבה - אתרי חובה לביקור

במוסקבה נמצאים מבנים רבים נוספים, עתיקים ומודרניים כאחד. בין אתרי החובה נמצא הקרמלין, מקום משכנם של המלכים והצארים בעבר, והמשמש כיום כליבה הפוליטי של רוסיה ומקום משכנו של הנשיא. אותו תוכלו למצוא בכיכר האדומה, אשר לצבעה האדום אין כל קשר לקומוניזם או למהפכה הבולשביקית. מסתבר כי הצבע האדום שלט כאן עוד מימי הביניים. הכיכר באורך של 695 מטרים וברוחב של 30 מטרים נבנתה במאה ה-15 על ידי הצאר איוון השלישי כשהמטרה היתה להחליף את בתי העץ בקרבת ארמונו כדי להימנע משריפות. נקודה נוספת לביקור היא המוזוליאום של לנין שם טמונה ומוצגת לקהל גופתו החנוטה של מנהיג המהפכה. משם ניתן לפנות לקתדרלת ואסילי הקדוש שנוסדה על ידי איבן הגדול. היא מתנשאת לגובה של 33 מטרים ומוקפת ב- 8 כנסיות המחוברות ביניהן, כשבכיפת כל כנסייה כיפת "בצל" צבעונית.

 

אומנות במוסקבה

לחובבי האומנות מומלץ לבקר בגלריית טרטיאקוב. זהו מוזיאון שנקרא על ידי סוחר האומנות פאבל טרטיאקוב. האוסף שצבר זה האחרון בשנת 1856 הפך לבסיסו של מוזיאון האומנות המוביל בעולם הכולל בתוכו מגוון יצירות אומנות של האמנים הרוסיים הנחשבים ביותר בזמנו. כיום כוללת הגלריה למעלה מ-130 אלף יצירות ומתקופות וסגנונות שונים.

במוזיאון פושקין שנפתח לקהל הרחב ב- 1912 ניתן למצוא מגוון יצירות של אמנים מפורסמים מרחבי העולם כואן גוך, גוגן, פיקאסו,טולוז לוטרק ועוד.

 

קניות ובילויים ברחבי מוסקבה

מוסקבה היא עיר של חיי לילה ותרבות עשירים. במהלך הביקור מומלץ לא להחמיץ מופע בתיאטרון הבולשוי שבו בנוסף למופעי בלט מתקיימות גם הצגות תיאטרון וכן הופעות אופרה וקונצרטים. התיאטרון ההיסטורי ממוקם במרכז העיר וההצגות בו הן בתדירות של כשני מופעים בשבוע. המבנה הנוכחי הוקם בשנת 1824 לאחר שהבניין הקודם נשרף בשריפה הגדולה של מוסקבה בעת כיבוש העיר על ידי נפוליאון. לחילופין, בילוי פופולארי נוסף הוא הליכה לקרקס, ובעיר קיימים שני קרקסים גדולים.

 

ואם אתם מעוניינים בקניות הרי שמדרחוב ארבט הוא אחד הרחובות העתיקים והשוקקים ביותר בעיר. מקום שכדאי מאוד לטייל בו בעיקר כשמזג האויר נעים, או אז ניתן למצוא בו אמנים ונגני רחוב לצידם של בתי קפה קטנים ודוכני מזכרות.

 

פארקים וגנים

חובבי הטבע והמרחבים הפתוחים יוכלו לבקר בפארק הניצחון אשר נוסד לרגל ניצחונה של רוסיה על הנאצים תימצאו מזרקות, כרי דשא ואנדרטה מרכזית. כמו-כן תוכלו מצוא בו בתי תפילה לכל אחת מהדתות לצידו של מוזיאות להנצחת שמם של הנופלים במלחמה. בנוסף, ניתן לבקר גם בגנים הבוטניים של מוסקבה השייכים לפקולטה לביולוגיה של אוניברסיטת מוסקבה

 

הנקודה היהודית

בית הכנסת קוראל הגדול במוסקבה אשר פעל לאורך כל התקופה הסובייטית ואשר שופץ לאחרונה, הוא מקום שמומלץ לא לפסוח עליו, וכך גם על האנדרטה לנספים בשואה, ומוזיאון היהדות והסובלנות החדש והמודרני.

 

 המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר