מוסקבה – טיפים לנוסע

מוסקבה – טיפים לנוסעמוסקבה הפכה ליעד מועדף על הרבה מאוד ישראלים. הסיבה לכך ברורה למדי כי במוסקבה יש מה לראות ומה לעשות. אבל לפני שאתם ממהרים לארוז את המזוודות ולרכוש את כרטיסי הטיסה הנה כמה טיפים קטנים שכדאי שתיקחו לתשומת ליבכם.

 

מוסקבה - לראות, לעשות ולבלות

במוסקבה שלל אתרים היסטוריים אך אם אתם מעוניינים לבקר במקומות מיוחדים מומלץ לפנות לרובע זמוסקבורצ'יק הנמצא מעבר לנהר מוסקבה. בין האתרים המומלצים לסיור באיזור זה נמצאת כנסיית מרתה-מריה. אתרים נוספים באיזור זה הם גלריים טרייטיאקוב המציגה אוסף יפה של האמנות הרוסית, וגשר לוג'קוב הנראה גם "גשר החתונות". את שמו קיבל הגשר בעקבות מנהגם של זוגות צעירים המגיעים אליו ישירות לאחר טקס נישואיהם, כשהם רוכשים מנעול יפה, נועלים אותו על עץ מברזל הניצב על הגשר וזורקים את המפתח לנהר.

 

שופינג במוסקבה

אם אתם מעוניינם בשופינג הרי שבמוסקבה ניתן למצוא לא מעט מרכזי קניות גדולים. אחוטני ריאד הממוקם בכיכר האדומה הוא קניון תת קרקעי בן שלוש קומות הנחשב לטוב ביותר בעיר. האטריום לעומתו הוא קניון גדל מימדים המכיל חנויות בגדים ואופנה, אולמות קולנוע וקזינו. ואילו הזלוטי באבילון הוא הקניון הגדול ביותר באירופה. בפטרובסקי פלזה תוכלו למצוא חנויות עם מותגים מוכרים. גם מקום של השווקים השונים אינו נפקד במוסקבה אבל חוויה מיוחדת מזמן שוק הפישפשים שלה, הוא שוק איזמיליבסקי הססגוני והמקסים הפתוח בימי שבת וראשון בלבד.

 

הלילות של מוסקבה זוכים למוניטין עולמי. אפשר לראות כאן את התיאטרון הכי טוב, הבלט הכי מרגש ובשנים האחרונות אפשר גם למצוא הפתעות בלתי צפויות כגון מועדוני בלוז וג'אז כמו מועדון לה קלוב שהוא מועדון ג'אז שלעיתים מתקיימים בו מופעי ג'אז של אמנים רוסיים וזרים. ואם חפצתם לשמוע דווקא רית'ם אנד בלוז או רוק קלאסי כדאי שתבקרו בבי.בי.קינג.

כמובן שמוסדות עם מסורת ארוכה כמו הקרקסים הרוסיים עדיין מופיעים כאן במרץ לצד מועדונים כמו האיקרה שהוא מועדון גדול ונחשב בעל כל האפיונים של מועדון מערבי גדול. הוא שוכן בבניין תיאטרון גוגול רב הקומות ומכיל שני אולמות עם די.ג'י, שלושה ברים ואזורי מנוחה.

 

בשנים האחרונות נפתחו גם מקומות בילוי חדשים וצעירים כמו הווינזווד שהוא מעין סוהו המכיל שבעה בניינים הכוללים 20000 מ"ר של חלל תצוגה באזור תעשייתי. למקום הגיעו כל הגלריות הנחשבות, בתי קפה, בתי קולנוע והוא ממוקם רק 15 דקות מהקרמלין.

 

עוד כמה טיפים קטנים אך חשובים

  • כדאי לדעת כי אזרחים ישראלים אינם נדרשים לויזה אם הם מגיעים למוסקבה למטרות תיירות.

  • הזמן במוסקבה זהה לזמן בארץ ברוב ימות השנה.

  • יולי אוגוסט הם החודשים החמימים יותר, אך גם העמוסים ביותר והם מאוד גשומים. מאי-יוני או ספט'-אוק' הם אופציה נוחה יותר לתיור.

  • באשר לתנאי הלינה כדאי לזכור כי לצד בתי מלון חדישים ישנם בתי מלון לא מעטים עוד מהתקופה הסובייטית, מה שאומר שהגישה ורמת השירות עלולים להיות בהם ירודים. מומלץ לנוסת למצוא בתי מלון קטנים הנמצאים בתוך מבני דירות שהם זולים יותר מבתי המלון הגדולים.

  • הכבישים ברוסיה אינם טובים והשילוט בהם בעייתי. לכן אם תרצו לצאת מחוץ למוסקבה מומלץ לשכור רכב עם נהג מקומי ולא לנהוג לבד.

  • השפה הרישמית ברוסיה היא רוסית אך ישנם לא מעט אנשים שיוכלו לתקשר עימכם באנגלית.

  • בכל הקשור לשתייה הרי שהמים בברזים לא תמיד ראויים לשתיה לכן מומלץ לשתות ורק מים מבקבוקים, ולא בקוביות קרח ממי ברז.