ליסבון – עיר שבע הגבעות

ליסבון – עיר שבע הגבעותאם אתם מחפשים עיר יפהפיה ונהדרת לטיול ובילוי, המלאה בכיכרות יפות, רבעים עתיקים, נקודות תצפית לנוף של ים וטיול לאורכו של נהר וכמובן מסעדות, מקומות בילוי ליליים, שווקים תוססים וחנויות ייחודיות הרי שליסבון, בירת פורטוגל היא העיר בשבילכם.

ליסבון מחולקת לרבעים שלכל אחד מהם ייחודיות משלו, ומומלץ להקדיש לפחות יום אחד של תיור בכל אחד מהם.

רובע בלם

זהו הרובע המערבי של העיר המרכז בתוכו חלק מהאטרקציות השייכות לימי תור הזהב של פורטוגל. את שמו של הרובע גזרו מהשם בית לחם. כאן תוכלו למצוא את הארמון המשמש כיום כמעונו הרישמי של הנשיא. בנוסף, תוכלו לבקר במוזיאון הרכבת שהוא מהגדולים ביותר מסוגו בעולם. ברובע זה תוכלו לבקר במנזר ג'רונימו הנמנה על רשימת האתרים השמורים של אונסק"ו. ואם תחצו מכיכר האימפריה שבמרכזה מזרקה מרשימה בגודלה, את הכביש באמצעות מנהרה תת קרקעית, תגיעו לאחד מהמונומטים המרשימים ביותר של העיר. זהו "מונמומט הדסקוברימנטוס" כלומר אתר המגלים שהוקם לכבודם של הימאים הפורטוגזים מגלי העולם, מעבר לים. אל מרפסת התצפית שלו ניתן להגיע באמצעותה של מעלית. לקינוח מומלץ לעצור במאפיית "פאסטייס דה בלם". זוהי מאפייה מיתולוגית הקיימת מאז 1837 והמכינה את המאפה המזוהה ביותר עם ליסבון "פאשטייש דה נאטה", כלומר טארט פריך במילוי קרם וניל שעליו נזרים אבקת סוכר וקינמון.

 

רובע באישה

רובע זה בנוי בצורה מסודרת יותר בהשוואה לשאר העיר הפתלתלה, והוא גדוש בחנויות, בתי קפה ומסעדות. הוא מרכז את הכיכרות המפורסמות ביותר בליסבון, ביניהן פראסה די קומרסיו המעוטרת בפסל הפרש ומסמלת את "שער העיר". ברובע זה תמצאו את המעלית המפורסמת אבאדור דה סנטה ז'ושטה, המקשרת את העיר התחתונה עם העליונה. זוהי מעלית ברזל משונה ומעניינת שתעלה אתכם לנקודת תצפית נוספת על העיר כולה. שער ויקטוריה מחבר את הכיכר עם מדרחוב אוגוסטה, שהוא אחד מרחובות הקניות הבולטים של ליסבון. הכיכר עצמה מהווה נקודת מוצא מצויינת לטיולים בעיר מאחר ובצידה הצפוני ניתן לעלות על החשמליות הנוסעות לבלם, ומצידה הדרומי היא גובלת בנהר, שם ניתן לטייל ברגל לאורכו או לעלות על אחת המעבורות החוצות אותו.

 

רובע אלפמה

שמו של רובע זה לקוח מהשם הערבי אל-חמה. זהו רובע עתיק הבנוי בסגנון בניה מוסלמי. מבצר סאו ז'ורז' הוא המבנה העתיק ביותר בעיר, אשר שימש בעבר כארמון מלוכה במשך מאות שנים. המבצר שוכן בראש גבעה ליד הרובע. כיום מוצגות בו תערוכות ארכיאולוגיות. כמו-כן הוא משמש נקודת תצפית פנורמית מרהיבה על העיר העתיקה. ברובע אלפמה ניתן למצוא גם את מוזיאון האריחים, הממוקם במנזר מהמאה ה-16, ומציג את התפתחות האריחים ואופן ייצורם. ואכן אחד מסימני ההיכר של העיר הם ה"אזולוז'וש", האריחים שמקורם עוד בימי השלטון המורי. אריחים מיוחדים אלו מקשטים את בנייניה של העיר.

 

פארק האומות בליסבון

פארק האומות היא למעשה מתחם גדול על גדות הטז'ו ששימש לתערוכת אקספו 98. יש בו טיילת ארוכה, מקומות בילוי, מלונות, מרכזי קניות, מסעדות, מרינה, מדשאות, רכבל ועוד. התערוכה שלכבודה בשעתו נבנה הפארק היתה בנושא: "האוקיינוסים: המורשת של העתיד", ולכן כל האזור בקצה המזרחי של חלק זה בעיר נבנה עבורה. האטרקציה העיקרית כאן היא האושינריום שנחשב לאקווריום המרשים ביותר בעולם. יותר ממליון מבקרים פוקדים אותו בכל שנה. במרכזו בריכה עצומה שעומקה שבעה מטר ושטח כל אחד מחלונות התצפית שמקיפים אותה הוא בגודל חמישים מטר רבוע. בבריכה זו חיים יותר ממאה מיני דגים.

 רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ