לטייל בסרי לנקה

לטייל בסרי לנקהסרי לנקה זהו אי באוקיינוס ההודי. האוכלוסייה מונה יותר מ-18 מיליון איש, כאשר השפות המדוברות הן אנגלית, טמילית וסינהאלה. בסרי לנקה אפשר למצוא אטרקציות מיוחדות רבות, כגון עצי קוקוס, מקדשים עתיקים, שדות אורז, נופים טרופיים, ערים פסטורליות קטנות. תוכלו למצוא באי גם שמורות טבע המאכלסות חיות נדירות ומיני פרחים שלא תראו בכל מקום.

מאתריה הידועים של ארץ סרי לנקה: מקדש דמבולה שבו עשרות פסלי בודהה והעיר קנדי, בה גן בוטני מרשים וגדול. בסרי לנקה נמצאים גם מטעי התה המיוצא לעולם כולו וידוע כתה הציילוני.

 

קולומבו והסביבה

את הטיול בסרי לנקה אפשר להתחיל בעיר קולומבו, שהיא לא פחות מבירת האי, כמו גם המרכז הפיננסי והמסחרי של המדינה. זוהי עיר הומה המחולקת לרבעים, כולל רבעים מודרניים עם מרכזי קניות וגורדי שחקים, אך ניתן עדיין להתרשם כהלכה מהחיים המסורתיים באמצעות המקדשים היפים והשווקים התוססים למדיו.

 

תוך 90 דקות של נסיעה מהעיר תגיע לבית מחסה לפילים יתומים, פינאוולה. משם תוכלו להמשיך לעיירה Dambulla, הסמוכה למערות מדיטציה בהם יושבים נזירים מקומיים. אלו חמש מערות מחוברות, עם מקדש מרשים הקרוי "המקדש המוזהב", המהווה אתר מורשת עולמית.

 

צפונית לעיירה זו נצמא הר מיהינטלה – זהו הר קדוש (עד כדי כך קדוש שלא תמיד יודעים כיצד לנהוג בקרבתו. קדוש עד כדי אימה, יש שיאמרו). בהר זה יש קרוב לאלפיים מדרגות שמובילות לפסגת ההר – ועליה קבועים מקדשים ומנזקים. בסמיכות לעיר Dambulla תמצאו עוד עיר מעניינת במיוחד, Anuradhapure, שעד המאה השמינית שימשה כבירת הארץ. בעיר זו ובסביבתה קיימים מקדשים ואתרים עתיקים מעוררי סקרנות. בעיירה Sigiriya תוכלו להתפעל ממצודה מעוררת התפעלות המוקפת גנים – על צוק בגובה 200 מטרים. מכאן תוכלו להגיע לקנדי – עיר התרבות של סריה לנקה. זוהי עיר יפה המוקפת גבעות והרים, חוות תבלין ומטעי תה. מקדש השן הוא מאתריה המפורסמים של קנדי, שכן שמורה בו אחת משיניו של המואר בודהה (לפחות כך מספרים).

 

שמורות טבע בסרי לנקה

בסרי לנקה תמצאו שמורות טבע רבות, כאשר הגדולה בהן היא Yala – שמורה בעלת עושר רב של בעלי חיים, כולל קופים, צבאים, פילים ויש המספרים שיצא להם לראות נמרים!

 

אם הגעתם לדרום האי, אל תפספסו ביקור בעיר Galle העתיקה, שהוכרזה גם היא כאתר מורשת עולמית על-ידי אונסק"ו. בעיר תגלו ארכיטקטורה קולוניאלית, מוזיאונים וגם חופי נופש יפים, בהם ניתן גם לצלול ולחזות בדייגים העומדים על כלונסאות עשויות עץ בים ולוקחים את חייהם של בעלי החיים הימיים לצרכי מאכל ומכירה.

 

מזון בסרי לנקה

חלקים מהמטבח המקומי של סרי לנקה מבוסס על מאכלים שבוודאי תזהו מהמטבח ההודי. יש המון אורז ותבשילי קארי מקומיים המוגשים בכל ארוחה. המאכלים עשויים להיות חריפים לחככם ועל כן רצוי שתבקשו מראש שלא לתבל את המנה עוד יותר, שכן התיבול הבסיסי הולך להיות חריף גם כך ולשרוף לכם את הגרון, בין אם תרצו ובין אם לאו. תוכלו לעדן את מכת החריפות באמצעות קערית אורז בלתי מטובל לצד המנות העיקריות (שכן מים לא תמיד יעזרו באופן מיידי).

 

על האי תוכלו למצוא שפע של פירות טרופיים, כולל מנגו, אננס, פפאיה ולעתים גם דוריאן – שטעמו וריחו אמנם אינם נסבלים על כולם, אך ישנם כאלו המתארים אותו כ"פרי האל" – לא פחות ולא יותר.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים