כיצד לבחור מזרן מתאים לילדים

כיצד לבחור מזרן מתאים לילדיםרובנו מבלים על המזרן שלנו כשליש מחיינו, ילדים אף יותר מכך, כי הם אמורים לישון יותר שעות. לכן כאשר אנו בודקים את השפעתה של השינה על חיי ילדינו אנו מגלים כי ישנם לא מעט דברים שאיכות השינה יכולה להשפיע עליהם. ולעומת זאת, ילד הישן על המזרן הנכון יכול להתעורר בכל בוקר ולמצוא שגופו חידש את האנרגיות שלו, במקום להתעורר כפוף ועם כאבים בגב או בצוואר. השקעה במזרן הנכון תביא אם כן לשינויים משמעותיים באיכות השינה שלו, וגם תשפיע מאוד על בריאותו ועירנותו. אז איך בוחרים את המזרן הנכון, ומשפרים את איכות השינה. הנה כמה כללים שכדאי לפעול לפיהם.

לכל גיל המזרן המתאים עבורו

לכל גיל יש את הצרכים המתאימים לו ולכן גם המזרן שעליו ישנים הילדים, אמור להיות מותאם לגילם. כשמדובר בתינוקות ניתן לבחור באחר מהמזרנים העשוי מפוליסטירן מוקצף, ספוג (פוליאורין), לטקס או קפיצים. בכל מקרה תוודאו שמדובר במזרן שעומד בדרישות מכון התקנים. עוביו צריך להיות בין שבע ל-15 ס"מ, והוא אמור להיות מותאם למידותיה של המיטה. מומלץ שיהיה עטוף באריזה אטומה לשם ההיגיינה, ושיהיה עשוי מחומרים אטומים שימנעו חלחול נוזלים פנימה.

 

מגיל שנתיים ועד גיל חמש אפשר להחליף את המזרן. זהו גם השלב שמעבירים את הפעוט למיטת מעבר המקלה עליו את השינוי ממיטת התינוק למיטת הנוער. המזרן של מיטות המעבר הוא במקרים מסויימים דומה בגודלו לזה של מיטת התינוקות, אבל לא מומלץ להתפתות ולהעביר את המזרן הקיים עם הילד. פשוט ריכשו מזרן חדש רצוי עם צד אחד קשיח וצד אחד רך והפכו אותו לפי נוחותו של הפעוט.

 

מגיל חמש, עובר הילד שלכם למיטה של גדולים, כלומר מיטת נוער. השתדלו לשדרג את המזרן הספוגי של המיטה למזרן ויסקו או לטקס כך שתתקבל תמיכה מקסימלית לגב ותישמר בריאותו של ילדכם. בכל מקרה שימו לב לכיסוי של המזרן, וודאו שהוא עשוי מכותנה טבעית ולא מבד סינטטי, מאחר ומזרנים אלו עמידים יותר בפני נוזלים ומחזיקים לאורך זמן רב יותר.

קריטריונים לבחירת מזרן מתאים

וודאו שעל המזרן שאתם רוכשים מופיע מפרט המוצר. זה יאפשר לכם לדעת אם המוצר עומד אכן בתקנים הנדרשים מתוך מטרה להבטיח את בטיחותו של ילדכם. כמו כן וודאו שגודל המזרן תואם לגודל המיטה, מאחר ומזרנים קטנים או גדולים מדי יוכלים לפגוע באיכות השינה. לכאורה דרגת הקשיחות אינה רלבנטית, אולם רצוי שצד אחד של המזרן אכן יהיה קשיח מתוך מטרה להבטיח את בריאותו של ילדכם. במידה והילד מתלונן על אי נוחות תמיד תוכלו להפוך את המזרן ולאפשר לו מצע רך יותר לשנתו.

 

גם החומר שממנו עשוי המזרן הינו בעל חשיבות. אומנם מזרני ספוג נוטים להיות פופולאריים מאוד בשימוש במיטות ילדים, ולכאורה אין בכך כל פסול. אולם, אם הילד שלכם מתלונן על בעיות גב כדאי מאוד לשקול רכישה של מזרנים המספקים תמיכה טובה יותר כמו מזרני לטקס או ויסקו. וכמובן דאגו לבחור מזרן עם כיסוי כותנה ולא כיסוי סינתטי.

 

כמובן שהתקציב העומד לרשותכם הוא חשוב לא פחות בתוך שלל הקריטריונים. השתדלו לבחור לא ביקר ביותר, כי אין זה אומר שהוא בהכרח הטוב ביותר, וכמובן שלא בזול ביותר. לכן ההמלצה שלנו היא שלא תלכו שולל בעקבות שמות המותגים השונים, אלא עדיף לכם שתבדקו את איכות המוצר ועמידתו בקריטריונים השונים. והכי חשוב שתזכרו כי מדובר בבריאותו, ובאיכות השינה של ילדכם.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

האחים תמם עבודות איטום
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי