טיפים לבחירת ביטוח נסיעות לחו"ל

טיפים לבחירת ביטוח נסיעות לחולכאשר אתם מדמיינים את עצמכם בחופשה הבאה שלכם, ובמיוחד אם אינכם מתכוונים לבלות אותה כאן בישראל, יש להניח שמה שעולה בראשכם זה ההתרחקות המבורכת מהשגרה, והמחשבה על רגעי האושר וההנאה הצפויים לכם עם האהובים שלכם. אך מלבד האופטימיות הזו, חשוב שתהיו גם מוכנים לכל צרה או בעיה שעלולה לקרות דווקא בזמן הטיול, ולרכוש מראש כיסוי ביטוחי שייתן מענה מתאים לכם ולשאר המשתתפים. מוטב שתדעו לאילו דברים חשובים כדאי לשים לב בבואכם לבחור ביטוח נסיעות לחו"ל, כיוון שלבחירה בסוג הביטוח עשויה להיות משמעות קריטית במידה ואכן תצטרכו להפעיל אותו.

 

איפה אפשר לעשות ביטוח נסיעות כשטסים לחו"ל?

על מנת לדאוג לביטוח נסיעות בעת שהייתכם מחוץ לישראל, תוכלו לפנות לאחד ממגוון הגורמים העוסקים במתן השירות:

  1. חברות האשראי- שחלקן מעניקות ביטוח נסיעות בסיסי לחו"ל ללא עלות למשך מספר ימים, מה שאומר שבמידה ואתם עומדים לצאת לחופשה קצרצרה בלבד- ייתכן שלא תצטרכו להוציא אפילו שקל על הביטוח עצמו, ועם זאת הכיסוי יספיק לצרכים שלכם.
  2. קופות החולים- אשר משתפות פעולה עם חברות ביטוח, העוסקות בכיסוי ראשוני של הוצאות במקרי חירום מסוימים בזמן הטיול שלכם מחוץ לארץ.
  3. רכישת ביטוח נסיעות ישירות מחברות ביטוח- המציעות מסלולים המותאמים ללקוחות באופן אישי.

לאחר שבחרתם איפה לעשות את הביטוח, כדאי לוודא כי כל בני המשפחה הנוסעים אתכם מבוטחים באותו המקום. הדבר יכול למנוע הרבה מאוד אי נעימויות ובירוקרטיה מעיקה במקרים של תאונות או צורך בטיפול רפואי, והיכולת לקבל את כל השירותים תחת אותה קורת גג תהיה עבורכם הצלה של ממש בעת הצורך.

 

חשוב להיות כנים עם חברת הביטוח לגבי מצבכם הרפואי

אם החלמתם ממחלה קשה או שמצבכם הרפואי אינו יציב, אם את בהיריון או שילדת לא מזמן- אלו הן דוגמאות למצבים פיזיים שמחייבים כיסוי ביטוחי מותאם וייעודי, כיוון שאתם למעשה "מועדים לפורענות". לידה מוקדמת בארץ זרה, לדוגמה, זה בוודאי לא משהו שתרצו שיקרה ולכן כדאי להיערך בצורה המיטבית גם למקרים כאלה ולוודא שהם נכללים בפוליסה. וודאו שביטוח הנסיעות יורחב בהתאם על מנת שיכסה את עלויות הטיפול והאשפוז שעלולים להתרחש אצלכם, בסיכוי גדול יותר לעומת מטיילים אחרים, בגלל הסטטוס הרפואי הנוכחי שבו אתם נמצאים.

מאותה סיבה חשוב לדאוג לביטוח מורחב במקרים של שהייה בחו"ל שבמהלכה יש סיכוי גבוה לפציעה, כמו חופשות סקי או טיולים שבהם תעסקו בספורט אתגרי או תרמילאות.

 

כדאי להכין רשימת שאלות כדי להשוות בין ההצעות השונות

רגע לפני שאתם סוגרים עסקה עם חברת הביטוח או כל מקום אחר שדרכו ניתן לרכוש את ביטוח הנסיעות שלכם לחו"ל, ודאו שקיבלתם מענה לשאלות חשובות כמו:

  1. מהו גובה ההשתתפות העצמית ומה גובה הכיסוי הביטוחי? אל תתביישו לעמוד על זכותכם להנחה או ימי ביטוח ללא תשלום, וכמו כן ודאו שבמידה ותחזרו לפני תום תקופת הביטוח- תוכלו לקבל את החלק היחסי של הכסף שלכם בחזרה.
  2. במקרי חירום מורכבים שיידרשו טיפול מיוחד כמו איתור מטיילים על ידי מסוק או הטסה דחופה לארץ- האם הביטוח יכסה את כל העלויות?
  3. בדקו אל מי עליכם לפנות על מנת להפעיל את הביטוח- ודאו כי יהיה לכם מענה מהארץ 24 שעות ביממה- אתם לא יכולים לדעת מראש מתי תצטרכו את העזרה.
  4. ודאו שהפוליסה כוללת גם כיסוי לאובדן חפצים.

אלו הן רק דוגמאות לדגשים שכדאי להתייחס אליהם, אך חשוב שתרכיבו לעצמכם את רשימת הדרישות האישיות שלכם, ותרכשו את פוליסת הביטוח לנסיעה שלכם שתותאם במיוחד אליכם.

 

פורסם באתר בתאריך 18.10.2017המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע
התקנת מצלמות אבטחה 2
האחים תמם עבודות איטום
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי