טיול בשווקים של עכו

טיול בשווקים של עכועכו העתיקה זהו אחד מהמקומות היותר קסומים שניתן למצוא בישראל. עיר עם חוף של ממש, מוקפת חומה צלבנית עתיקה ומכילה בה לא פחות מאוצרות קולינאריים והיסטוריים, מגוון של ריחות, טעמים וצבעים ופשוט תחושה של משהו אחר וייחודי שלא ניתן למצוא כמעט בארץ.

 

תנופת פיתוח בעיר הפכה את עכו של השנים האחרונות ליעד מבוקש עבור תושבי הארץ ותיירים. מלונות בוטיק מושקים ונחשבים, מסעדות פירות ים ודגים שחלק הפכו למוסד קולינרי בפני עצמו, אתרים מרתקים החושפים היסטוריה מעוררת התפעלות וכיצד אפשר שלא להזכיר את השוק המפורסם שבעכו העתיקה, על הריחות והטעמים שבו.

 

זהו הזמן לגלות את עכו העתיקה מחדש ולהרגיש כתושב המקום. יש בה קסם מיוחד בלילה וביום. ניתן למצוא בה אתרים, מקומות, פעילויות ומסעדות שאפשר למצוא רק בעכו העתיקה. אל תוותרו על סיור טעימות, סיור קבוצתי מודרך או כל דרך אחרת שתאפשר לכם להכיר אתרים מרכזיים ולחוות את החוויה האותנטית שאפשר לחוות רק בעיר מיוחדת כמו עכו.

 

מה טוב יותר מסיור קולינריה וטעימות בשוק הצבעוני של עכו העתיקה, עם הסמטאות, הניחוחות והדוכנים. השוק הראשי הצבעוני של עכו משלב סיפורים קולינריים, אנקדוטות מעניינים, מפגש מרתק עם סוחרים מקומיים וטעימות ממנות אותנטיות מקומיות. לא רבים יודעים, אולם יש שלושה שווקים בעכו: השוק העממי הוותיק והמרכזי, שוק "אלאבייאד" ("הלבן") והמתחם הייחודי והצעיר העונה לשם "הבזאר הטורקי".

 

אפשר להתחיל את המסלול בסמוך לאחד המסגדים היותר מרשימים באזור ולהמשיך עם חומוס איכותי של המקום. כדאי ללמוד על מקורות החומוס, המגיעים אחורנית עד ימי המקרא, ועל ישראל כמעצמה עולמית ובלתי מובסת של המאכל האהוב הזה. כדאי לבקש בנמל העתיק של עכו ולשמוע את סיפוריהם של הדייגים, כמו גם להכיר את הדגה המקומית. אל תוותרו על לגימה של קפה איכותי והנאה אמיתית מהמתחם. פנקו עצמכם בפלאפל זהוב, חם ופריך, מאפים מקומיים, מיץ סחוט מרענן וקינוח מתוק כמו הכנאפה שאי אפשר לשכוח.

 

רחוב השוק ביפו הוא הדרך הראשית של העיר העתיקה. עוד מימי הצלבנים חיבר רחוב זה בין שער ההוספיטלרים שבצפון דרך דרך המלך או נתיב השוק ועד אזור הנמל.

 

בימינו, ממוקם על נתיב זה השוק המרכזי ביפו העתיקה

מתחם צבעוני הכולל דוכני דגים, דברים מתיקה מן המטבח הערבי האותנטי, תבלינים ופרפומריות.