טיול בפארק הירקון

טיול בפארק הירקוןמה טוב יותר מלעשות ביום שבת יפה בבוקר, מאשר להגיע לפארק הסמוך ולבלות שם שעות איכות, עד רדת החשכה? ובכן, זה משהו שאפשר לעשות כבר בשבת הקרובה: לקחת עיתון ומיץ תפוזים ולהגיע אל פארק הירקון עם המשפחה. הביטו בחלקות הדשא רחבות הידיים: מה טוב יותר מלהתגלגל על המשטח הירקרק ולהרגיש את החופש של יום שבת?

 

פארק הירקון הוא גדול יותר מכפי שמרביתנו עשויים לחשוב. שבת אחת לא תספיק על מנת לראות את הפארק כולו. כמה טוב שיש לנו שפע של שבתות שאפשר לבלות בפארק הירקון.

 

עוד בימי הקמתה של המדינה, החליט מאיר דיזנגוף ודוד בן גוריון שעל גדות נהר הירקון לא ייבנו בתים, על מנת שהמקום יישאר ירוק ופתוח עבור תושבי האזור. בשנת 1969 הוחל בפרויקט בניית הירקון וכבר בשנת 1973 קמה חברת פארק הירקון, שכיום מוכרת בשם "גני יהושע" (ע"ש ראש העיר דאז, יהושע רבינוביץ'), כך שהפארק נקרא מאז ועד היום "פארק גני יהושע".

 

שטחו של הפארק הינו 3,500 דונמים, כאשר השטח הפעיל מתפרס על-פני 3,000 דונמים, מתוכם 1,400 דונם של מדשאות ו-1,200 דונם ובהם חורשות, ערוגות, שיחים, פרחים ומתקנים לטובת הקהל הנלהב.

 

פארק הירקון (או: פארק גני יהושע) הפך למקום ידוע ופופולארי ברחבי הארץ. ההופעות הטובות ביותר מתקיימות בו, כמו גם אירועים יוקרתיים למדי. בשבתות המקום הופך לאתר בו מבקרים רבים מתושבי הארץ ותושבי חו"ל. הפארק מציע מגוון רחב חלמדי של אוטרקציות, כאשר כל אחד יכול לבחור בו את משא נפשו.

 

פארק הירקון, אטרקציות במגוון רחב

טיול שבת בפארק הירקון? בחירה מעולה. רצוי שתבחרו מראש מה מעניין אתכם יותר מכל בשעות הביקור שלכם בפארק, שכן המקום מציע מגוון נרחב למדי של בילויים ליום החופש השבועי שלכם. לפניכם רשימה מקוצרת של דברים שהפארק מציע לכם בביקור בו.

 

אתרים היסטוריים, כגון גבעת נפוליאון ואתרים נוספים, כגון תחנת קמח ישנה ומרשימה בגודלה.

 

פינות ומתחמים בפארק – גן כלבים, הגבעת החכמה (שבראשה מקומות למשחקי חשיבה) והחווה החקלאית (בה ניתן להשתתף בסדנאות משפחתיות עם ילדים).

 

גנים ייחודיים – גן סלעים (40 דונם של צמחים וסלעים והוסעו לפארק מהחרמון ועד אילת), גן הקקטוסים (30 דונם של קקטוס!), הגן הגזום (15 דונם של גן קלאסי מיוחד וים תיכוני בו משולבים פסיפס ופריטים ארכיאולוגיים ייחודיים אחרים) וגן טרופי (20 דונם של צמחיה טרופית מרהיבה למדי).

אמנות ופסלים – גבעת חמיצר.

 

פעילויות ואטרקציות – יער בראשית (פעילויות מאתגרות בטבע), רכבת ננסית (שנוסעת ברחבי הפארק), צפארי (פארק הציפורים), מתקן משחק מרכזי ("גן ההרפתקאות", הכולל מתקנים ייחודיים למשחק), שיט באגם והמימדיון (פארק המים המפורסם, הפעיל בימות הקיץ).

 

פינת חי – פינות החי במרכז פארק הירקון ובבבלי.

 

אם הגעתם עד לכאן, אתם ככל הנראה נלהבים במיוחד לפני הטיול והחוויה שלכם בפארק הירקון. עם זאת, רצוי להחליט מראש היכן אתם מעוניינים לבלות בפארק הענקי הזה. מובן שתוכלו פשוט להגיע באופן ספונטני, עם מים, אוכל וכובע ופשוט להתחיל לסרוק ולסקור את הפארק לרוחבו ולאורכו, עד אשר לא תוכלו ללכת יותר.

 

עוד נציין שישנם חלקים נרחבים בפארק הנגישים לכיסאות גלגלים ולעגלות ילדים. כאשר אתם מחליטים לאן אתם רוצים להגיע, רצוי שתבדקו את הימים והשעות בהם אטרקציות אלו פעילות.